Nikdy se nevzdávej!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z nejchudších koutů tehdejší Evropy na hranicích Rumunska a Maďarska. Ještě mu nebyl ani rok, když s ním rodiče opustili rodný dům a odešli do Ameriky. Do školy jej vzali až v osmi letech, předtím vyrůstal jako dítě manhattanských ulic, jeho rodiče se navíc v New Yorku rozvedli. Benjamin Ferencz zkrátka měl jen mizivé předpoklady k tomu, aby někdy získal jakékoliv vyšší vzdělání. A přesto – shodou příznivých okolností se stalo, že Benjamina přijali na střední školu a díky dobrým studijním výsledkům později i na vysokou. Jeho píle mu následně umožnila dokonce absolvovat právnická studia na Harvardu. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby se jako voják americké armády dostal na sklonku druhé světové války k vyšetřování německých válečných zločinů. Když se s osobností Bena Ferencze seznámila před nedávnem reportérka listu Guardian Nadia Khomamiová, rozhodla se s ním udělat interview. Z původního nápadu nakonec vzešla celá kniha rozhovorů. V nich Ferencz nejen mapuje celý svůj – dnes už více než stoletý – život, ale přináší také celou řadu inspirativních rad pro každého, kdo přemýšlí nad tím, jak naložit s vlastním životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473032/big_nikdy-se-nevzdavej-vqX-473032.jpg 4.611
Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota
Originální název:

Parting Words: 9 Lessons for a Remarkable Life, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nikdy se nevzdávej!

Mothermoth
18. dubna

Mala rozsahem, obrovska obsahem. Prime a jednoduche formulace ziskavaji v dnesnich dnech uplne nove rozmery. Tato “knizecka” snadno strci do kapsy mnohastrankove motivacni, casto nudne bichle. Laskavost, tolerance, nadeje, cilevedomost, zdravy zivotni styl, … Je tam vse, a to mile, ctive a zabavne. Neuveritelny clovek!

juleska
12. ledna

Tahle kniha mate obálkou. Vypadá jako nějaká motivační literatura, ale není.


Leontyn123
09.06.2021

Nenápádna kniha napsaná lehce a čistým stylem. Krásná svým příběhem života. “Malý, Velký” muž v ní ve zkratce popisuje své životní osudy vypointovaných hodnotnou myšlenkou nebo radou.
Kniha, při nichž si člověk uvědomí povrchnost dnešního světa.
“Copak jste dnes pro lidstvo udělali vy?”