juleska juleska komentáře u knih

Krajinou samoty: Povídky lotyšských spisovatelek Krajinou samoty: Povídky lotyšských spisovatelek * antologie

Pro mě hrozně příjemný překvapení. Můžu jedině doporučit.

10.11.2017 5 z 5

Když nepomůže ani jed... Když nepomůže ani jed... Tania Morrison

První kniha autorky, která se mi dostala do rukou a příjemně mě překvapila.

26.10.2017 5 z 5

Síla introvertů Síla introvertů Sylvia Löhken

Jsem ráda, že tato kniha vyšla (i česky).

Jak už je zmíněno i v komentářích níže, hlavně v druhé polovině se hodně věnuje situacím typickým pro různé vedoucí profese, manažery, školitele etc. Po mě - díkybohu - nikdo nechce, abych přednášela před davy posluchačů, takže tu část jsem víceméně "prolítla".

Na druhou stranu v první polovině jsem se ve spoustě věcí tzv. našla. Takže už si např. nebudu vyčítat, že občas nemám trpělivost na mé rozjívené (nejspíš extrovertní) neteře a utíkám se před nimi schovat někam do klidu. A zároveň jsem o krůček blíž vyrovnání se s některými křivdami z dětství ;)

03.09.2017

Československo na Jamboree Míru 1947 Československo na Jamboree Míru 1947 kolektiv autorů

Blíží se Den nepřečtených knih a tahle je moje letošní. Mezi jinými jsem si ji přivlastnila z dědovy knihovny po jeho smrti a od té doby se (deset let) válela v knihovně mé. Kdybych jenom tušila, jak mě vyprávění o účasti československých skautů na prvním poválečném jaboree dojme! Je to vlastně historický dokument, ale já to četla jako pohádku.
Aktuálně je tu k prodeji v bazaru, občas se objeví v nabídce antikvariátu - jestli někoho z vás zajímá téma skautingu, nebo dějiny (příp. si rádi popláčete), jděte do ní.

26.08.2016 5 z 5