Milostný listář přehled

Milostný listář
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46893/bmid_milostny-listar-46893.jpg 4 29 29

Výbor z milostné korespondence českých spisovatelů 19. a 20. století počínaje K. H. Máchou a konče Jiřím Ortenem, doplněný reprodukcemi předních českých malířů tohoto období. 1. vydání neprodejná členská prémie

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Milostný listář. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

JointlieKat94
12.07.2022 5 z 5

Dobře, komentář píšu po druhé (první se mi opět smazal).

Nádherná kniha, plná krásných dopisů. Nevadí mi, že tu nejsou "odpovědi", na to jsou jiné knihy a korespondence, tohle je prostě krásně utvořená sbírka dopisů našich nejvýznamnějších spisovatelů/básníků, aby jsme věděli jaké romantiky jsme v nich měli. A že byli! Chvilkama mě mrzelo, a trošku jsem doufala, že jsem v minulém životě takovéhle dopisy taky dostávala. :)

Potěšily mě dopisy od Sládka, ty byly opravdu skvělé. Od tohoto spisovatele jsem ještě nic nečetla, takže je čas to napravit.

Z některých jsem byla trošku na větvi, protože jsem se trošku ztrácela/úplně jsem nerozuměla a nedávaly mi smysl, ale to nijak nemění mé hodnocení. :)

Kniha je doplněná krásnými kresbami žen, každý spisovatel má jeden obraz.

Taky se mi líbilo, jak byly dopisy uspořádány, datumově. Celá kniha vlastně končí rozchodovým dopisem na začátku 2.sv. války. To mě dostalo.

Moc krásná kniha a já se k ní budu ráda vracet při chmurných dnech, abych si uvědomila, jaké štěstí my v této době máme.. i když, jak se to vezme.

Jsem naprosto spokojená. :)

ludek.n
05.02.2021 2 z 5

Ne tak docela náhodou je Milostný listář neprodejnou členskou prémií Klubu čtenářů Odeon. Výbor sestavený jen a pouze z milostné korespondence, byť i velkých českých spisovatelů, básníků a literátů 19. a 20. století, je svým osobitým způsobem perným soustem. Málokdy se totiž něco řeší, málokdy se jedná o oboustrannou korespondenci (takže vypadávání z obrazu je věc zcela normální a přirozená) a dopisům staršího data archaická čeština také mnoho čtivosti nepřidá. K tomu je potřeba připočíst „monotónnost“ jediného tématu, putujícího napříč celou knihou. Někdy už to není ani dopis, ale báseň v próze, která jako had ovíjí ústřední motiv. Doopravdy mě zaujaly snad jen příspěvky Boženy Němcové, Jaroslav Haška a Jiřího Wolkera. Publikace je doplněna malou galerií českého figurálního a portrétního umění, kterou připravil Jan Rous a která zpodobňuje ženu v šestnácti výtvarných proměnách. Zastoupeni jsou takoví autoři jako Josef Mánes, Max Švabinský nebo Jan Zrzavý.


draka
18.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem bůhví proč objevil v knihově neprávem osiřelou, zapomenutou a nečtenou. O to víc jsem si v ní pročítal a vracel se. Nádherné čtení s neméně skvělými doprovodnými reprodukcemi s portréty žen od malířských mistrů.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Milostný listář v seznamech

v Přečtených41x
ve Čtenářské výzvě4x
v Knihotéce97x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit3x