Jossie Jossie komentáře u knih

Nespavost Nespavost Stephen King

Krásná, psychedelická a šílená knížka. Jedna z mých nejmilejších od Kinga.

29.01.2014 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Samá fakta, moc postav, málo děje, velmi špatně se to čte.

29.01.2014 3 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Hlavní hrdinka mi občas trochu lezla na nervy a také tu dokonalou podobu jsem až tak nepobrala, ale jinak se to četlo dobře. Je to o něco lepší, než V lesích.

29.01.2014 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Začátek mě zaskočil a přišlo mi, že mě to moc bavit nebude, ale postupně mě to vtáhlo, všechna ta bezmoc, bolest, touha odejít a osvobodit se, už jsem to četla jedním dechem. Hvězdičku dolů jen za tu nevědomost Daisy (třeba ty papírky, to bylo už moc...).

04.10.2023 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

U mě nejslabší Backman, i když i tak samozřejmě dobrý, ale pohádková část mě hrozně nebavila.

30.01.2023 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tenhle díl byl rozhodně nejnudnější, jediný posun byl alespoň u Mii.

02.07.2021 2 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

Tak tahle Linková byla slabší - všechny ženy do jedné se chovaly naprosto nelogicky a hloupě a navíc bylo velmi brzy zřejmé, kdo byl vrah.

17.06.2020 3 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

To se čte samo, velmi napínavé a zároveň i drsné, kvůli vraždám malých děvčátek.

23.07.2018 5 z 5

Otevřené dveře Otevřené dveře Beryl Matthews

Červená knihovna jak vyšitá, velmi zkratkovité posouvání děje i ta vzácná úmrtí jsou tam tak odbytá - prostě celkově nic moc. A ty obrázky na obalech knihy už mě také nebaví, to je takový problém zjistit, že hlavní hrdinka byla černovlasá?

26.04.2018 2 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Raději bych tu knihu nečetla, ale když už jsem byla za půlkou, přišlo mi to škoda - takže kdo nemá rád dojemné sluníčkové americké příběhy, tak to nečtěte, je to opravdová ztráta času. Ale pokud chcete být na každé stránce ujišťováni o tom, že jste skvělí, dokonalí a milovaní, tak do toho.

02.03.2018 1 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Výborně se to četlo, příběh je skvělý, dramatický a osudový, jen ta obrovská náhoda - Morgan se objeví právě v tom správném domově pro seniory - to je na mě trochu moc.

26.02.2018 4 z 5

Zpěv Maora Zpěv Maora Emma Temple

Tanec Maora byl lepší, ale tady zase oceňuji, jak autorka zakomponovala do knihy všechny ty historické události, které se opravdu staly (vlakové neštěstí, supermarket, kiwi, delfíní byznys).

02.02.2018 3 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Tak takhle ne Jude, hlavní mužský hrdina je velký svalnatý herec a žena jeho života kuchařka (mimochodem vaří takové skvosty, jako batátová kaše a na ní smažená vejce), která si ani neověří fakta v době internetu. A těch párů, co se dalo dohromady v takovém malém městečku.

26.01.2018 2 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Tak to mě hodně bavilo, doslova jsem v té knize ležela. Bála jsem se, že to bude jen o úchylce matky, ale dopad toho všeho na všechny členy rodiny a jejich vypořádávání se s vlastními životy byl velmi zajímavý.

12.10.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Kniha se čte dobře a rychle, ale až moc často je přehnaná a postavy jednají hloupě. Ostjering je krutý až moc, znásilňování a vraždění je tu jak na běžícím pásu, Mikael je většinu knihy nesnesitelné ustrašené trdlo, kde moc nechápu, jak mohl být v devíti letech nepolíbený jakoukoli výchovou k rytířství a to jak jsou hlavní postavy důvěřivé a nesmyslně padají do každé léčky, kterou jim někdo nachystá, mi také hlava nebere.

27.04.2017 3 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Tato kniha je jedna velká deprese - autor se se svými hrdiny rozhodně nemazlí.

21.02.2017 4 z 5

Kletba panství Tyringham Kletba panství Tyringham Rosemary McLoughlin

Velmi čtivá a napínavá kniha, jen mi trochu vadilo chování některých postav - Charlotty, které jsem někdy velmi fandila a někdy bych jí nejraději nafackovala, aby se probrala, její matka mi přišla vyloženě jako rozdvojená osobnost - někoho bezdůvodně nenáviděla až za hrob a někoho bezmezně milovala. Nejvíc mi asi vadila postava Lochlanna - když věděl, že opilý dělá hrozné věci, tak neměl pít, jeho chování v manželství bylo prapodivné a jeho čin na konci pobytu v Austrálii naprosto nepochopitelný.

12.09.2016 3 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Což o to, četlo se to dobře, ale nějak jsem si nedokázala spojit autora Ranhojiče s tímto románem, který mi po celou dobu připomínat čtení pro ženy (nechci napsat přímo červenouj knihovnu, na tu to zase nemělo příliš šťastné konce).

12.04.2016 3 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Velmi zajímavé i když dost smutné čtení, ale hodně mi vadilo, že při té přemíře mongolských výrazů nebyl nikde žádný vysvětlen a některé so domyslet opravdu nejde.

15.03.2016 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Velmi dobře napsané, zajímavé, moc se mi líbilo rozkrývání toho, co se stalo v minulosti. Od Joe Hilla zcela jistě zkusím ještě další knihy.

20.08.2015