josef5899 josef5899 komentáře u knih

Co tě nezabije Co tě nezabije Scott Carney

Po několika stránkách jsem jí položil. Konkrétně po vyprávění, kdy Wim meditoval v sauně, odletěl dozadu a praštil se o stěnu, protože zapomněl, že je v sauně. Nesedí mi americký způsob vyprávění ve stylu já, já, já jenom já a za každou cenu akce a senzace.

Zkusím knihu Wim Hof, ale podle úvodního vyprávění kdy jeho matce doktor v porodnici nevěřil, že má v břiše ještě dvojče prvního narozeného dítěte, to vypadá, že půjde o podobnou formu.

Jsem fanda Wima Hofa a otužování, vadí mi pouze forma, kterou je to psáno.

29.12.2020

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Knížka se mi moc líbila. Nedovedu posoudit jak moc je to tím, že se odehrává v mojí milované Libni :)

29.12.2020 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

To jsem si teda naběh, fantasy pro holky.

Emoce sem, emoce tam, zlodějka ukradne za celou knížku čtyři věci a dvě z toho jsou jablka. Autorka píše hezky, jen to není můj šálek kávy.

13.08.2019

Temná kletba Temná kletba Kevin Sands

Zatim nejslabší díl a naprosto neodložitelnej. Christopher Howe stojí v mym žebříčku po boku Harryho Pottera a už se nemůžu dočkat pokračování. Výběr v luxoru podle momentálního rozmaru a obálky, byl trefa do černého :)

26.01.2019 5 z 5

Ve svitu plynových lamp Ve svitu plynových lamp Steven Price

Koupil jsem si jí ze zvědavosti navzdory malému počtu recenzí. Rozečetl jsem a odkládám hned na začátku, nejde mi přes oči přímá řeč bez uvozovek.

20.12.2018

Poslední dny Pompejí Poslední dny Pompejí Edward George Bulwer Lytton

Super :)

05.11.2018 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Dosud jsem považoval za nejlepší knihu Řeku Bohů od Wilbura Smithe. Achilleova píseň jí trumfla :)

04.10.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Téma super, ale četlo se mi to hrozně. Knížka se mi netrefila do vkusu. Hance ale přeju v dalším psaní hodně štěstí :)

27.06.2018 2 z 5

Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku Sean Howe

Pěkný čtení. Je mi teda líto, že autoři nezařadili ukázky komiksů z jednotlivých období a od jednotlivých autorů :(

15.06.2018 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Miluju paní Věru.

31.03.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha je hodně čtivá, pohled na holokaust z druhé strany je opravdu zajímavý.

27.03.2017 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Hrozný, četlo se mi to fakt blbě, autor/hlavní hrdina je mi krajně nesympatický a děj ač by chtěl nést jakési poselství ve mě nezanechal nic. Může to být fajn scénář pro americký film, jako počtení nic moc. Pokud se to někomu líbí a knihou se řídí, jsem rád a nerad bych ji hanil za každou cenu, můj šálek kávy to ale není.

24.02.2017 2 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Četlo se mi to hrozně, vůbec mě to nevybavilo a vůbec nic mi to nedalo. Tím nechci nikoho odradit od četby, zkusit se musí všechno. Dávám jednu hvězdu jen proto že se mi u nuly nelíbí nápis "odpad!".

23.02.2017 1 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Krakatit se mi přesně trefil do vkusu. Moc se mi líbí jak je to napsáno a že je tam velký prostor pro fantasii. Tuhle knihu si určitě nepřečtu jen jednou v životě.

23.02.2017 5 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Obsah dobrý, forma hrozná. Je to napsáno jako americký televizní dokument, až mě to během čtení rozčilovalo.

23.02.2017 2 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Drsný. Tomu, komu by se to špatně četlo, doporučuji přečíst si první Útěk z továrny na smrt od Marka S. Smithe. Ta je o dost drsnější, ale přiblíží tábor na tolik, že se tato kniha bude číst lépe, pokud se to tak dá říct.

23.01.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski