Jonny Jonny komentáře u knih

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Mně se první díl líbil (proč bych jinak sahal po druhém, že? :-) ). Vidořád mě nezklamal. Nenašel jsem v něm věci, které mě v druhých (a dalších) dílech obvykle štvou. Pěkné, čtivé, postupně víc a víc napínavé.
Jo, jo - těším se na další díl :-).

03.04.2016 3 z 5

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Pořád čtivé. Ale... jako by byl svět Jiných vyčerpaný. Postrádal jsem takovou tu rutinní práci Jiných v ulicích. Z Antonovi pozice, silného světlého, je zkrátka většina běžných problémů vyřešitelná mávnutí kouzelného proutku.

21.12.2015 3 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

První polovina knihy se neuvěřitelně vlekla. Ale poté dostal děj spád a můj původní postoj ke knize se z "už abych to měl dočtené" změnil na: "kéž by nikdy neskončila". Prostředí i samotní Stallové jsou pěkně popsaní. Škoda té první poloviny...

30.11.2015 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Nic převratného, v žádném směru.

(Moc mi nesedělo, označení dračích jezdců coby "drakoletci", stejně jako to, že byli vyzbrojeni kopím - která byla na kresbách vyobrazena jako halapartny...)

26.11.2015 3 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

1) čtivé
2) historicky věrné, podle všeho
Z dějepisu na ZŠ si pamatuji úplně jiné informace, tak jsem rád, že nabyly pravděpodobnějších rysů. Laurent Binet odvedl skvělou práci.

[edit: Ano, s tou historickou věrností to mohl být ukvapený závěr. Na poli historie nejsem kdovíjak znalý. Ale zásadní události souhlasí: a) Heydrich žil. b) byl na něj spáchaný atentát c) v důsledku atentátu Heydrich zemřel. d) parašutisté a rodiny, co je podporovaly jsou obdivu hodni. Nebo je to všechno jinak?]

20.11.2015 5 z 5

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

Prostředí knihy - "období po expanzi", kdy došly zásoby ropy a zem je zaplavena geneticky upravenými organismy, se mi moc líbí. Samotný příběh nebyl moc důvtipný. Respektive... tuctovka co nepřekvapí. Škoda, že se autor moc nezajímá o samotné genové technologie, okamžik, kdy Gi Bu Sen mrknul na "vzorek choroby" pod mikroskopem (!) a "všechno mu bylo jasné" byl hodně úsměvný.

14.11.2015 3 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Čtvrtý díl série, v jejíž čtení jsem navázal po šesti (?) letech. Už jsem ze světa Jiných docela vybředl, ale pamatuji si ho zábavnější, napínavější.
Kniha se dala číst a rozhodně jsem neuvažoval, že bych ji odložil. Ale rozhodně jsem do ní nebyl zabraný natolik, že bych si kvůli ní ukracoval spánek. Prostě průměr.

25.10.2015 3 z 5

Skvělé služby: Jak dělat služby, které vaše zákazníky nadchnou Skvělé služby: Jak dělat služby, které vaše zákazníky nadchnou Adam Hazdra

Spíš inspirace/motivace než návod.

17.09.2015 3 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Třetí díl je tedy o dost slabší... první polovinu stál příběh na místě, ani se nijak neprokreslilo prostředí. Nuda, nuda šeď. Od půlky už začal být děj zajímavý, posléze napínavý a pak, najednou... konec. (přerušení jak v nějaký telenovele).

11.09.2015 2 z 5

Maraton a jiné pošetilosti Maraton a jiné pošetilosti Luboš Brabec

První dvě, tři kapitoly byly prima. Následné kapitoly se mi líbily míň a míň. Chvílemi rozumování a naznačování co je dobře, co špatně. Odsuzování módních vln v běhu. Přínos nepociťuji, ani chuť víc a lépe běhat. Ale snad jsem rozmazlený z jiných běžeckých knih, nebo ze zápisků na dailymilu...

18.08.2015 2 z 5

Nanečisto Nanečisto Sergej Lukjaněnko

Skvělé, úžasné, nejlepší! Lukjaněnko jak má být. Nenápadný nástup a pak bum prásk! Člověk je zažraný v ději a nemůže se odtrhnout :). (Snad jen ten románek s Nasťou mi přišel nepravděpodobný, ale to lze odpustit.)

18.06.2015 5 z 5

Domov Domov Henryk Grynberg

Další kniha popisující pohnutý osud židů. Nic víc, nic míň.

07.06.2015 3 z 5

Nezřízené labužnictví Nezřízené labužnictví Brian Wansink

Skvělá kniha. Odhaluje spoustu mechanismů, které působí na naše stravování. Nejvíc mě těšily, popisy jednotlivých pokusů. A moc mě těší, sledovat projevy "stravovacích reflexů a pudů" v reálném světě. Rodinné oslavy jsou najednou mnohem víc zábavné.

12.04.2015 5 z 5

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Asi pořád úplně nevěřím, že kniha vznikla na základě skutečného lidského osudu. :-) Nicméně, i kdyby to byla fikce, tak je ten příběh poutavý, sic je to spíše oddechovka.

12.04.2015 4 z 5

Zdálo se, že Bůh je lhostejný Zdálo se, že Bůh je lhostejný Adam Drda

Pohnuté osudy československých židů. Kniha je komplexní a dobře dokumentuje dobu z různých úhlů pohledu. Z knihy si odnáším hlavně nepochopení. Nepochopení co a proč proti židům měli... Těžko uvěřitelné, že antisemitismus takhle procházel, že se nikdo nevzepřel a utiskovaných se nezastal. (A ještě horší je uvědomění, že obdobná trýzeň je ve světě stále běžná...)

29.03.2015 4 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Druhý díl nezklamal. Tak trochu mi připadá, že se toho moc neudálo... ale o to víc se těším na další svazek.

22.03.2015 4 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Další neuvěřitelný, dech beroucí bežecký příběh.

16.03.2015 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Čtivé, zábavné. V třetí čtvrtině trochu zdlouhavé, ale pak se začal případ rozmotávat a najednou byl konec. Celkově mám z knihy dojem, že autorka má nějaký problém s církví - ukazuje zejména ty stinné stránky církve.

19.01.2015 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Čtivé, pěkně promyšlený svět.
Korektura (mistička mi utkvěla v hlavě asi na věky) mě občas rušila. A některá slůvka (kdoví zda je za tím sama autorka, nebo překladatel...) mě tahala za uši, nejvíc asi amarant (česky též laskavec). Je to prachobyčejná rostlina a v knize je vzácnější nad zlato.

Ale to jsou drobnosti, celkově mě kniha těší a nemůžu se dočkat dalších šesti dílů :-).

08.01.2015 4 z 5

Jak změříte svůj život Jak změříte svůj život Christensen Clayton

Třetí a čtvrtá pětina knihy byla fajn. Zbytek jsem jen prolistovával - pořád se tam "po americku" cyklovaly myšlenky.

23.12.2014 3 z 5