Maraton a jiné pošetilosti

Soubor svižných, vtipných a netradičních sloupků, které spojuje jediné téma: běh ve všech jeho podobách. Šestatřicet kapitol, šestatřicet různých pohledů na jeden z největších fenoménů dneška. Knížka není příručkou s návodem, jak uběhnout maraton, přesto se dozvíte vše podstatné, co k běhání potřebujete znát. Kdy a jaké pít pivo, který tréninkový plán je nejgeniálnější na světě, jak vypadá běžecká sexmise, kde najdete zemi běhání zaslíbenou nebo proč je druhý maraton důležitější než ten první. Maraton a jiné pošetilosti jsou čtivým a s nadhledem napsaným průvodcem po osudu rekreačního běžce, který nemá v genech příliš talentu, neusiluje stát na stupních vítězů a jehož nejmilejší tréninkovou metodou je sled pokusů a omylů. Tedy průvodcem po osudu drtivé většiny z těch, kdo si párkrát do týdne obují maratonky a vyrážejí na běžecké stezky. I proto se první vydání, na nějž se v crowdfundingové sbírce složili budoucí čtenáři, setkalo s nadšeným ohlasem a náklad byl rozebrán během několika týdnů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180859/big_maraton-a-jine-posetilosti-3cX-180859.png 3.938

Kniha Maraton a jiné pošetilosti

Maevie
15.01.2021

Šestatřicet svižně napsaných fejetonů, které se pěkně a rychle čtou. Všem těm podivným běžeckým libůstkám, které autor (a vášnivý běžec) stačil vypozorovat, je věnováno vždy několik stránek napsaných s větším či menším humorem. I přes nadsázku a lehkou ironii, se kterou autor píše, mám z knížky mírně trpký pocit. Rozumování a předkládání, co je dobře a špatně, či dokonce názor, že běžci, co zaběhnou maraton za čtyři hodiny (a nedej bože více!), prakticky na trať nepatří, mi kazily zážitek ze čtení.

adelach
17.10.2020

Krásná česká kniha s běžeckou tematikou, psaná s přehledem, rozhledem i nadhledem.

kure91
24.06.2020

U tohoto typu knihy hraje velkou roli, jak člověku sedne autorům styl psaní či humoru a v mém případě mi to sedlo, takže jsem byl s knížkou spokojený. Formou krátkých fejetonů či úvah autor nahlíží na různé aspekty běžeckého sportu, často nechybí nadsázka či zlehčující podtón, což mě velmi bavilo, protože jestli mě něco u běžeckých knížek nebaví, tak je to hra na absolutní vážnost a serióznost.

iveta3689
01.01.2019

Prijemne, oddychove cteni. Autor ma rozumne nazory a pohled na behani, proto se knizka cte velmi rychle. I vzhledem k rozsahu je to velmi prijemna jednohubka.

alisie
27.05.2017

U některých příběhů jsem se smála až nahlas, oddychové čtení o běhání.

BlackBlade
09.06.2016

Knihu bych zařadil, jako ideální "záchodové čtení". Tím rozhodne neshazuji obsah, ale díky krátkým a vtipně napsaným kapitolám o běhání se dobře čte právě na oné místnosti, kde je každý nejraději sám.
Mně se kniha moc líbila, protože jsem se v ní, jakožto hobby běžec, často poznával.

matus2672
19.11.2015

Po tom ako som si precital kometare inych nedaval som knihe velku sancu. Chyba! NIe som "veteran" ani "mlady zajac" ale vela krat som mal pocit ze citam myslienky zo svojej hlavy len trochu viac vtipne napisane. Kniha sa cita velmy dobre a jednoducho a co sa tyka inych knih o behani od velkych hviezd ... toto hlavne nie je reklama na bio stravu, tenisky a neviem co vsetko ine. Je to proste pohlad na behanie od bezca "strednej" triedy.

Jonny
18.08.2015

První dvě, tři kapitoly byly prima. Následné kapitoly se mi líbily míň a míň. Chvílemi rozumování a naznačování co je dobře, co špatně. Odsuzování módních vln v běhu. Přínos nepociťuji, ani chuť víc a lépe běhat. Ale snad jsem rozmazlený z jiných běžeckých knih, nebo ze zápisků na dailymilu...