Ještě jeden maraton přehled

Ještě jeden maraton https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447601/bmid_jeste-jeden-maraton-tWq-447601.jpg 4 18 18

Běžci mívají sladké začátky. Jsou napumpováni euforií, žádná překážka není dost vysoká. Jenže po pár letech a tisícovkách kilometrů může váš vnitřní motor začít chladnout, až se úplně zastaví. Znovu ho nahodit není vůbec snadné. Poslední, co v takové chvíli potřebujete slyšet, jsou průpovídky, že věk je jenom číslo a že když člověk opravdu chce, dokáže všechno. Musíte na to jinak. Naštěstí nikdy nejste sami. Jsou tu kamarádi, kteří vám na trati symbolicky udávají tempo a směr. Jsou tu všichni, kdo od roku 1896 běželi maraton před vámi. I jejich příběhy posilují motivaci. Luboš Brabec se ve své třetí běžecké knize vydává proti proudu času, který tiká na našich stopkách. A snaží se hledat odpovědi na zdánlivě banální otázky. Jak restartovat zpohodlnělé tělo? Za kterými sny má smysl se hnát a za kterými už ne? Jak se mění běžecký svět kolem nás? A jak my? A kudy vlastně vede cílová čára možná posledního maratonu?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ještě jeden maraton. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

icewind
11.01.2023 5 z 5

Tohle bylo hodně příjemné šimrání běžecké duše, mému vztahu k běhání je v podstatě všechno v této knize tak moc blízko a i styl, kterým autor píše je pro mě příjemný stejně jako povedený dlouhý víkendový běh :) Už i Můj dlouhý běh mi sednul, ale to čemu je věnovaná pozornost tady je mi prostě ještě mnohem blíž než z hlediska představivosti přeci jen hůře uchopitelný Spartathlon a podobné ultra. Těch několik večerů ve společnosti těchto možná spíše zamyšlení a postřehů mi parádně vylepšilo náladu.

kure91
18.02.2021 5 z 5

Jelikož znám autorův Dlouhý běh jak knižně, tak v podobě webu, šel jsem na jistotu a tušil, co od knížky očekávat. Rovnou musím říct, že s jeho názorem a pohledem na běh a věci okolo něj dosti často souzním, proto jsem se těšil už na samotné vydání knížky. Ta je v podobném duchu jako Můj dlouhý běh, byť tentokrát sleduje jisté jednotící téma, kterým je snaha dát si ještě jeden maraton. Takže některé kapitolky chytnou za srdce zejména běžce dlouhých distancí, některé souzní s běžci obecně. No a u některých kapitol, napadá mě zejména ideální běžecká snídaně, jako bych se viděl, tématika laborování s jídlem před či při běhu, vděčné to téma :) Kol a kolem, stejně jako prvotina se tato knížka řadí mezi mé oblíbené běžecké.


Anry63
09.01.2021 5 z 5

Dnes v půl druhé ráno dočteno. Kniha se čte ve velké pohodě a s lehkostí, tak s jakou lehkostí je psaná. Autor píše na 196 stranách nejen o svém pokusu o další maraton, ale i o spoustě dalších "věcí" okolo běhání. O běhání u nás, venku, o běhání právě teď v reálném čase, ale i o běhání v hluboké a dávné historii. Od Luboše Brabce mám i jeho předešlé knihy Maraton a jiné pošetilosti a taky Můj dlouhý běh (velké povídání o a s Danielem Orálkem, naším vynikajícím ultramaratoncem. Jen podotýkám, že tato knížka není pro úplně během nepolíbené čtenáře. Autor jaksi předpokládá, nebo si to aspoň myslím, že čtenář této knížky už běhá, běhal, zná toto prostředí, určitá jména atd. Hodně se toho dozvíte a stránky budete hltat snad jako já s lehkým úsměvem v koutku, neboť knížka je i velmi vtipná. Vřele doporučuju.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Ještě jeden maraton v seznamech

v Přečtených20x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit5x