Jolina Jolina komentáře u knih

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Čtivý popis cesty na vrchol. Autor popisuje svou sportovní kariéru s nadhledem, nebojí se sám sebe a svých chyb, které přiznává s tím, že to tak prostě má a měl. Myslím, že je velmi poutavé se dostat do hloubky mysli podobného sportovce velkého jména.

20.01.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Skvělá útlá kniha, kdy na každé stránce najdete něco, co se týká vašeho života! Doporučuji!

20.01.2020 5 z 5

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Složitý román, propletený, vlastně není snad ani možné ho přečíst na jeden zátah, bylo by třeba se k němu vracet, myšlenky jsou velmi aktuální. Naléhavé, složité, nejednostranné, mnohotvárné...

09.11.2019 3 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Motiv poezie na Facebooku bylo téma, které mě přitahovalo, a musím říct, že kniha se četla dobře, hlavní hrdinové jsou zajímavými postavami se svými vlastními osudy.

16.09.2019 3 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Kniha psaná na téma, na které jsem v podstatě v české literatuře ještě mnohokrát nenarazila. Poutavý příběh hlavní hrdinky, řada věcí nedovysvětlena, nebo vysvětlena v ději až později, čímž čtenář získává nové pohledy na hlavní hrdinku. Vypravěčský styl náročnější, ale velmi zajímavý.

25.07.2019 4 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Měla jsem vyšší očekávání, neboť již jsem četla Osm hor. Toto mi nepřišlo tak vnitřně uchopené, Osm hor daleko lepší!

13.06.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Příběh mi přišel přitažený za vlasy, zdálo se mi, že autor přehání s cílem upoutat čtenáře.

27.04.2019 2 z 5

Piráti z Ledového moře Piráti z Ledového moře Frida Nilsson

Čteno s dětmi. Velmi oceňuji atmosféru celého příběhu, avšak některé epizody mi přišly zbytečné, navíc. Jinak se mi líbil závěr, protože i mí kluci byli překvapení, že vše nebylo tak, jak si mysleli. Ten, kdo je zlý, je třeba jenom nešťastný a hledá cestu, kudy z toho všeho ven.

24.03.2019 3 z 5

Pohyblivý písek Pohyblivý písek Henning Mankell

Velmi silná kniha esejů spojených s nevyléčitelnou nemocí a smiřování se s ní. Autorovi leží v hlavě otázky - takové, které jsou spjaté především s civilizací, zkázou civilizace a postavením jedince v celém složitém uskupení na světě. Zároveň sledujeme dějovou linku autorovy nemoci..

23.02.2019 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Tento styl mi nevyhovuje, ale knihu jsem dočetla. Čekala jsem, že nakonec bude mít větší spád, ale popis života kastelána ve mně nezanechal hlubší otisk...

23.02.2019 2 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Kniha čtivá, ale zápletka taková nijaká, dlouze popisovaná, závěrečný útěk na Aljašku mi přišel jako něco, co stálo mimo knihu. Ale budiž.

23.02.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Rychlé, čtivé, jednohubka. Nic hlubokého, ale je to oddychovka. Četla jsem ji asi před týdnem a teď si si vlastně pouze matně vybavuji děj. Takže asi tak.

08.01.2019 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Knihu jsem dlouho odkládala, vůbec nevím, proč se mi do ní nechtělo. Tři časové roviny nakonec vlastně velmi pevně propleté, kdy se čtenář až v posledních kapitolách dozví, jak vše spolu souvisí. Vhled do včelařství a do nezbytnosti včel pro náš svět.

01.11.2018 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Knížka se mi líbila, i když jsem čekala díky názvu více příběhu o "běžkyni". Nejvíce mě asi nezaujal příběh - myslím tím detektivka jako taková - ale spíše dobře a srozumitelně vykreslené zvyky dvou rozdílných kultur - čínské a americké. Myslím, že autor docela názorně zobrazil Čínu a její poměry. Za to ta kniha stála...

16.09.2018 3 z 5

Líný učitel – Jak učit dobře a efektivně Líný učitel – Jak učit dobře a efektivně Robert Čapek

Mám ráda, když se objevují v různých oblastech kontroverzní názory - dá se říci, že tato kniha je v některých oblastech kontroverzní...když já v tolika ohledech s názory autora souhlasím! A budu v ní listovat, podtrhávat a užívat si ji stále.

19.08.2018 5 z 5

Franklinova létající knihovna Franklinova létající knihovna Jen Campbell

Velmi oceňuji nápad s knihovnou, která lidem může přinášet mnoho dalších příběhů - a ještě k tomu - vždyť tu knihovnu rozšiřuje mezi lidi drak, kterého se všichni bojí! Poetický příběh, někdy mi nevyhovovaly některé verše...ale dětem se líbila...

06.08.2018 4 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Poutavá kniha z prostředí, které je spjato s potlačováním ženské svobody. Moc se mi líbil příběh, který byl psán z pohledu obou hlavních hrdinek - ale zároveň nepopisují jednu věc dvakrát, nýbrž jejich příběhy navazují. Silná Mukta je jedna z mnoha výjimek, která se alespoň v některých situacích dokázala rozhodnout proti očekávání společnosti, Tara se svým hlubokým svědomím přinese do života nakonec dlouho očekáváné světlo pro obě hlavní hrdinky. Knihu doporučuji.

03.08.2018 5 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Mám ráda poetické knížky malých nakladatelství. Přináší potěchu pro duši, ale i poučení. Kluci uspokojeni, já spokojená - společné čtení sbližuje...

29.07.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Ano, toto je autorka, která mě baví. Život rodiny v různých prostředích, v různých situacích, velmi pečlivě a do hloubky popsáno. Autorka vnímá detaily prostředí, popisuje hlavní postavy nepřímo a velmi podrobně. Děj scénářovitý, z více pohledů, čekala jsem, jak vše dopadne. Opět (a myslím, že už se to někdy u knížek P. Soukupové stalo) mě trochu zklamal závěr - nemám ráda, pokud se možný další děj shrne do dvou stránek...

18.06.2018 4 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Nečtu fantasy, neholduji historickým románům, přesto jsem však čekala, co se budou s hlavními hrdiny dít dát. Vedlejší epizody jsem nějak nevstřebávala, avšak cestu stárnoucích manželů jsem sledovala pečlivě. Zároveň mě velmi oslovil motiv mlžného zapomnění - opravdu chceme znovu vzpomenout? Co když mlha ukrývá něco, co má být opravdu ukryto? Co když vědět víc znamená konec něčeho? Třeba i toho nejpevnějšího vztahu?

10.06.2018 3 z 5