John6900 John6900 komentáře u knih

Conan Conan Robert Ervin Howard

Prostě totální fantasy klasika, která nemá kam uhnout. Žral jsem to jako dorostenec a puboš a žeru to i teď o 30 let později. Ano, je to hodně jiné, než co máme teď, ale pořád za to ten příjemně strávený čas stojí.

03.07.2023 5 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

03.07.2023 5 z 5

Protiúder Protiúder Joshua Dalzelle

Možná je to tím že tohle moc nečtu, ale za mě je tohle ku... dobrá akční military sci-fi. Jak tenhle díl, tak celou sérii jsem si užíval a bavil od začátku do konce.

11.05.2023 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Josef Svátek

Není to špatné čtení, ale už se mi tam vytratila ta jiskra prvních dvou dílů. A samotný závěr, po krádeži dobytka Švédům, už mě nebavil vůbec a některé části jsem i přeskakoval.

09.05.2023 4 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Joshua Dalzelle

Skvělé pokračování. Podle předchozích recenzí jsem se trochu obával, ale té politiky je tady poskrovnu a je spíš takovým zpestřením tohoto sci-fi akčního nářezu. A ten závěr... za mě pecka a brutální lákadlo do dalšího dílu.

08.05.2023 5 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Sci-fi moc nečtu, ale tohle mě nasálo, sežvýkalo a za dva dny vyplivlo totálně nadšeného, spokojeného a trochu smutného, že je konec. O to víc se těším na další díl téhle sci-fi akční jízdy.

04.05.2023 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Braková temná fantasy, plná krvavé akce a místy teda hodně brutální. Co víc si od tohohle stylu knih přát. Těším se na další díla...

02.05.2023 4 z 5

Legendy Zlatého mesta Legendy Zlatého mesta Juraj Červenák

Pětice fantasy příběhů z Banské Štiavnice a okolí. Neřekl bych že pro děti, spíš mládež, ale i mě se líbily. Asi jsem duchem pořád mlád. Navíc jsou všechny příběhy i výchovné, ve vztazích příroda vs. člověk. Za to palec nahoru.

26.04.2023 4 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Jak jsem se během toho roku a něco těšil, až tuhle obří fantasy sérii dočtu, tak teď jsem smutný, že už to všechno skončilo. Ale že to byla skvělá jízda. S tak epickým a rozlehlým světem jsem se snad kromě Tolkiena ještě nesetkal. To množství postav, ve kterých jsem se tolikrát ztratil. To množství dějových linek a tolik lidských osudů. Klobouk dolů před Robertem Jordanem, že dokázal ve své hlavě vytvořit něco tak epického a neméně i před Brandonem Sandersonem, že tohle dílo dokázal tak zdárně dokončit.
Velké díky pánové, za skvěle strávený čas...
A na závěr jedna z mnoha hlášek, mého nejoblíbenějšího hrdiny Mata, u kterých jsem se vždy od srdce zasmál:
Krev a zatracenej popel. Dokonce i mrtvá ženská se mnou zachází jako Nyneiva. Kde se to učily? Byly to nějaké tajné hodiny?

19.04.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Konečně zase jednohubka za plný počet hvězd. Neskutečně zábavná akčňárna od začátku do konce. Nebyla snad strana, kde bych se jen chvíli nudil. Čtivé, akční, napínavé, zábavné a místy proběhla i ta trocha romantiky a sexu. Těším se na další díl...

28.03.2023 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

První jsem četl Projít ohněm a zdá se mi o něco lepší, ale i tady je to pro mě za plný počet hvězd. Strašákův první příběh je totální akčňárna, plná krve a hlášek. Můj dešvorc je delší než tvůj - to už každý nezná :) Bavil jsem se skvěle a těším se na další dvě knihy, které mají za chvíli vyjít. Určitě "must have".

24.03.2023 5 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Ač napsána dříve, děj se odehrává 2 roky po knize Do pekla a zpět. A je to sakra dobré akční béčko, které jsem proletěl za pár večerů. Akce střídá akci, hláška hlášku a jste na konci. Těším se na další Strašákovo pokračování.

20.03.2023 5 z 5

Věže půlnoci Věže půlnoci Robert Jordan (p)

(SPOILER) Nejde jinak, než 5 hvězd. Kolo nám brutálně zrychluje a tká bombu za bombou. Ani si snad nevybavuji, že bych se v některé kapitole nudil. Víceméně jsem se spíš musel nutit knihu odložit, jak jsem se těšil co bude dál. Jo a konečně jsem se dočkal své oblíbené postavy. Od začátku jsem věřil, že to není konec a vrátí se :)

13.03.2023 5 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Robert Jordan (p)

Prostě WAU. Teď bych se měl vrátit a všem předchozím dílům ubrat po jedné hvězdě, ale neudělám to. Hned od prvních stran tady jde vidět, že to píše někdo úplně jiný. Dá se říct, že úplně zmizela ta omáčka kolem, kterou používal Jordan, děj je najednou přímý a mnohem víc akčnější. Teď je na představivosti každého, ať si to kolem doplní podle sebe. I když ono to už moc taky nepůjde, jelikož to všechno do nás Jordan natlačil v předchozích 11 knihách. Každopádně obrovský posun děje dopředu a za mě Egwainina linka stále v Topu.

14.02.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Jezinky - super, Věčné město a Sitarane - ujdou, zbytek... sorry, ale. Náš mistr Kotleta mi poslední dobou připadá jako Babišova továrna na kuřata s antibiotike. Chrlit jedno za druhým, co nejrychleji a hlavně ať to co nejvíc vydělá. Bohužel kvalita je u obou stejná (čest některým vyjimkám).
Škoda, že to rozloučení s Koskem nedopadlo trochu líp... ale neklesejme na mysli a těšme se, co nás čeká dál. Ať už v Legii, nebo snad něco úplně nového. Jen doufám, že zase přijde ta doba, kdy vysmátý odložím Kotletovku a řeknu "ku..., tak ta zase byla"

19.01.2023 3 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Další díl téhle povedené série je bohužel takový nemastný, neslaný. Né že by byl špatný, to ne. Přečten opět za pár večerů, ale něco mu chybělo k tomu abych zase řekl, wau, tak ten byl.... Každopádně se určitě všichni těšíme na další, no ne? :)

15.01.2023 4 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Prostě opět skvělá četba. Pár povídek slabších, ty ale byly kraťoučké. Pár jsem jich už četl, ale znovu je rád přečetl. A pár jich bylo nových a zase jen mě utvrdili v tom, že Roman Bureš je prostě borec. Celkově jedním dechem a skvělá zábava. Jo a pane Bureš, za první dva díly Propasti času se vůbec nestyďte. Jsou skvělé a i díky nim mám všechny vaše knihy. Jen tak dál.

08.01.2023 5 z 5

Nůž snů Nůž snů Robert Jordan (p)

Tak tohle byl po delší době zase fičák. Konečně se rozjeli snad všechny dějové linky. Napínavé od začátku do konce. Kupodivu nejvíc mě teď bavila linka Egwain a Elain. Jediná nevýhoda to množství postav, občas jsem se fakt ztratil a na pomoc musel žádat strejdu googla, aby mi připomněl o kom že to vlastně čtu.
No a teď se těším na další díl, jak se toho zhostil Sanderson...

03.01.2023 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Po druhém 5* díle, je to zase o něco slabší. Né že by se to špatně četlo, to ne. Celé jsem to skousnul za pár večerů, i se u toho dobře bavil. Ale... Přišlo mi to takové, všechno hrozně rychlé a jakoby nedokončené. Každá dějová část šla mnohem víc rozvíjet. Bavím se bavím, najednou stop a jedeme dál.
Jinak za celou sérii 8/10 a myslím že by tohoto světa šlo ještě hodně využít.

25.11.2022 4 z 5

Setkání s Rámou (limitované vydání) Setkání s Rámou (limitované vydání) Arthur Charles Clarke

Celý život mě Arthur C. Clarke tak nějak míjel. Asi i proto, že se mi Vesmírná odysea jako film nikdy moc nelíbila. Ale Argo si udělá limitované vydání a to já "must have".
O příběhu je tady už napsáno asi úplně vše. Pod většinu pětihvězdičkových se podepisuju. Napínavá jízda od začátku až do konce.
Asi dám Clarkovi novou šanci i s tou Odyseou, ale jen v knižní podobě.

19.11.2022 5 z 5