Volání do zbraně

Jackson Wolfe musel obětovat svou vlastní válečnou loď Modrý kabát, aby zastavil mimozemské plavidlo, které zpustošilo tři koloniální planety a zabilo miliony lidí. Hrozba se zdá být zažehnána, ale Jackson se nemůže zbavit tušení, že šlo jen o předvoj mnohem horších událostí. Fágové, jak mimozemšťany pokřtila média, ale podnikají jen malé útoky daleko v pohraničí, které jsou vždy odraženy, a velká část Konfederace přestává věřit, že k invazi někdy dojde. Politici znovu rozehrávají staré hry a Jackson se neochotně stává pěšákem v novém druhu války, který je mu zcela cizí. Separatistické snahy některých enkláv otřásají samotnými základy Konfederace a vypadá to, že se obranná fronta proti Fágům rozpadne dříve, než válka skutečně začne. Pokud chce Jackson zachránit hroutící se Konfederaci, musí se na své nové lodi TCS Áres vydat proti jedinému nepříteli, se kterým bojovat nikdy nechtěl. Lidé znovu objevili kouzlo války a tentokrát se chystají bojovat proti sobě navzájem. A v temném vesmíru na okraji pohraničí stále číhají Fágové…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323860/big_volani-do-zbrane-FI8-323860.jpg 4.180

Černá flotila 2.

Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print

Call to Arms, 2015

Kniha Volání do zbraně

Lacie

(+ SPOILER) Volání do zbraně je na můj vkus politické až moc. Mezilidské vztahy dostávají na frak a malost vesmírem vládne. Navnadila mě první bitka s Fágy, ale pak přišlo politikaření, politikaření, politikaření... a závěrečná bitka s Fágy, kde se formace rozpadají vlivem politikaření, aby situaci nakonec zachránila mrtvola veterána vesmírných letů.
Kapitán, posádka i nová loď, vývoj Celesty... to mě všechno bavilo, ale musím říct, že jsem čekala na nějaký ten geniální nápad JW na závěr... a ono ne. Takže za mě je tenhle druhý díl lepší vycpávka, abych byla v obraze do třetího.

Boby17
19.01.2021

Pokračování příběhu kapitána Jacksona Wolfa a jeho posádky bylo vynikající. Tentokrát v tom bylo více politiky, ale ani akce nijak nepokulhávala. A otevřený konec mi nedává jinou šanci, než okamžitě pokračovat. Opět za pět!

Patrik02
16.11.2020

Pokračování Černé flotily zavádí hlouběji do životů jednotlivých postav, hlavně do nitra kapitána zbrusu nové bitevní lodi. Nepřítel sílí a lidstvo se pere mezi sebou. Stejně jako první díl je kniha skvěle zpracována, o vesmírné souboje zde není nouze a politické přestřelky jsou zde v rozumné míře podávány jako jistý "oddych" od kapitánského křesla.

HakaHori
06.07.2020

Vše uvěřitelné a stále napínavé.

LvíSrdce
23.06.2019

U druhého dílu mě překvapilo, kolik je tam politiky. Až to na mě působilo chaoticky, v subordinaci byly nejasnosti, někdy velí vojáci, někdy tajné služby a někdy různí politici či senát.

Metla
06.06.2019

První díl mě zanechal nečekaně vlažnou a úvod druhé části jsem také sledovala s nadšením leklé ryby. Sice jsem si před četbou naordinovala military sci-fi půst, abych umocnila zážitek, navíc Dalzelle nedělá zbytečné průtahy a hned ze startu vrhne čtenáře do vesmírné bitvy, ale nějak mi neustálé štěkání povelů vůbec nezvedalo tepovou frekvenci. Pořád jsem té vojenské strohosti nedokázala přijít na chuť, jakkoliv oceňuji vyvolaný dojem autenticity armádního života.
Plížila jsem se ke sté stránce, chystala se zamávat bílou vlajkou, složit zbraně a zavelet k ústupu (patrně navždy), když se situace začala komplikovat. Můj chcípající zájem byl oživen. Kapitán Jackson Wolfe dostal příležitost projevit lépe svůj charakter, ostatní postavy jsou bohužel nadále pouhá jména, o kterých se dozvíme maximálně to, nakolik jsou schopnými důstojníky.
Pokud milujete Star Trek, jste v rauši z útoků mimozemšťanů, neobtěžuje vás minimum politických tanečků v jednoduché zápletce, užíváte si hlášení o rychlostech, délce brzdného manévru, rovině ekliptiky a další odborně se tvářící termíny, potom jste vhodný materiál pro sledování akcí Černé flotily. Trilogie už vyšla komplet, takže nemusí mrzet cliffhanger v závěru, ovšem bůh ze stroje (tentokrát doslova) byl jako plesknutí mokrým hadrem po tlamě. Skoro jsem v pokušení zase o hvězdu degradovat. Ráda však přimhouřím oko, "Volání do zbraně" pro mě přece jen bylo na vyšší úrovni proti "Válečné lodi". 70%

ludek.n
29.03.2019

Druhé pokračování Černé flotily nabízí stejné schéma jako jeho předchůdce. Přibylo jen více politiky a klasického lidského šovinismu, kdy mnozí tváří v tvář nebezpečí myslí jen na vlastní prospěch. Jak přiznává sám autor ve své závěrečné poznámce, je těchto ingrediencí jen tolik, aby poskytly více informací, ale nezadrhly hlavní dějovou linii. A jak to vidím já, docela se mu to daří. Jen těch skřípajících zubů asi bude více, než normálně. Každopádně se i nadále držíme v oblasti detailně promyšlených strategických her a výsostně technické military sci-fi. Stejně jako u první knihy i u Volání do zbraně platí, že hloubkových sond do charakterů postav se nedočkáme a dialogy se omezují výhradně na strohé povelové sekvence, což na druhou stranu nikterak nebrání tomu, abychom jednání hlavních aktérů dramatu uvěřili a nechali se strhnout vypjatými okamžiky oněch vesmírných vražedných soubojů, v nichž jde o všechno. Dalzellovo vyprávění je natlakované, nabité energií a nelehko se od něj odchází. Podle mého je to výborné čtení, kterému k úplné dokonalosti a absolutnímu podlehnutí z mé strany chybělo jen velmi málo.

Bašťák
07.02.2019

Slovem autora: "Snažil jsem se, aby ten cliffhanger nebyl tak krutý" :-)) to tedy byl krutý a to pořádně :-) ale pobavil. Neměl bych to psát, ale pokud spěcháte, přečtěte si první a poslední kapitolu a budete stále stejně v obraze, jako když to dáte celé. Ale i v mezičase se děje pár dobrých akcí, pro které i tento díl stojí za přečtení :-) EDIT: A pobavilo i jméno vesmírné lodi Carl Sagan, vzhledem k tomu, že jsem nedávno četl Kontakt :-)