Válečná loď

Když nadsvětelný pohon otevřel cestu k bezpočtu světů a jejich zdánlivě neomezeným zdrojům, o nejčastější záminky k válce připravené lidstvo vstoupilo do nové éry dvě stě padesát let dlouhého míru. Z flotil jednotlivých členů Terranské konfederace se staly pouhé politické nástroje ovládané byrokraty a mezinárodní Černá flotila pověřená obranou Konfederace se pomalu mění v odkladiště problémových lodníků a neoblíbených důstojníků. TCS Modrý kabát pod velením kapitána Jacksona Wolfa je jednou z posledních skutečných válečných lodí skomírající Černé flotily, které kvůli rozpočtovým škrtům hrozí úplné zrušení. Když však tajná mise zavede Modrý kabát na samý okraj Konfederace, narazí tam na nečekanou hrozbu, která všechno změní. Konfederace se ocitá na pokraji války a její první a jedinou obranou linií se stává čtyřicet let starý torpédoborec s minimální zanedbanou výzbrojí, posádkou považovanou za odpad Hvězdné flotily a kapitánem, nad kterým už každý zlomil hůl. Pokud má lidstvo přežít, musí se vrátit ke kořenům a znovu v sobě rozdmýchat oheň války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288518/valecna-lod-dew-288518.jpg 4.490

Černá flotila 1.

Sci-fi
Vydáno, Fantom Print

Warship, 2015

Kniha Válečná loď

Boby17

Tož toto je jasná pětka za plnou spokojenost. Sympaťák kapitán se s celou posádkou dokázal postavit novému nebezpečí ohrožujícímu celé planetární systémy. Víc neprozradím! Četlo se to dobře a warpovou rychlostí, takže po necelých 24 hodinách plynule přecházím na druhý díl.

tibis
14.12.2020

Cista military sci-fi ako to mam rad.

Patrik02
11.11.2020

Z dlouhé chvíle v práci jsem zabrousil na stránky e-shopu nakladatelství, abych se poohlédl po něčem ke čtení na obědové pauzy. Černá flotila mne zaujala anotací, Válečnou loď jsem stáhl včera ráno a dnes sepisuji komentář pod přečtenou knihu. Byla to jízda, opravdu. Skvělé military sci-fi, kde autor nešetří technickými popisy, které jsou však podány tak, aby byli srozumitelné i obyčejnému čtenáři. Nový nepřítel, který zůstává tajemným i po dočtení a nová směsice charakterů bojujících nejen proti nepříteli, ale i mezi sebou a se svou minulostí.

martin6993
05.08.2020

Tak tohle je můj šálek kávy. Technologicky propracovaná military scifi s dobře zvládnutými souboji, politickým pozadím a postavami. To, že jí napsal ve 20ti letech je hodně solidní. Co mi jen trochu vadilo, bylo prohození tříd lodí. Torpedoborec je obecně chápán jako menší než křižník. Tady ale podezřívám český překlad. Nejspíše si spletl křižník a korvetu.
Moc podobných sérií není. Kdo hledá něco jako Honorverse, tady to má.

HakaHori
06.07.2020

Uvěřitelný vesmír a budoucnost.

LvíSrdce
23.06.2019

Vcelku se to číst dalo, Fágové zajímavý druh. Jen mi to silně připomínalo námořnictvo 19. či 20. století, přenese do vesmíru. Dlouhé popisy manévrů lodí, styl velení a pod.

ludek.n
28.03.2019

Úvodní kniha trilogie o Černé flotile nám představuje Konfederaci obydlených světů, které už dvě stě padesát let nepoznaly válku. Tedy až do chvíle, kdy se na svou tajnou mezihvězdnou misi vydal torpédoborec třídy Raptor DS-710 Modrý kabát s kapitánem Jacksonem Wolfem. Joshua Dalzelle se se svou Válečnou lodí vydal do oblasti hard military sci-fi, jejíž premisy úspěšně kříží se space-operou. Čím upoutá na první pohled je vysoce technická stránka věci, kdy autor domýšlí i ty nejnepodstatnější detaily. Tam, kde by ostatní autoři prostě jen nahodili warpový pohon a s plameny u zadku uháněli vstříc dobrodružství, se Dalzelle zamýšlí nad celou soustavou technologií a řídících postupů, které uvádějí věci do pohybu. Jeho technokracie je přitom podána natolik srozumitelně a přehledně, že ji s největší pravděpodobností pochopí i technický antitalent. Výsledkem je naprosto reálný pocit skutečnosti. Přestože se pohybujeme v kulisách fikce, dokáže je Dalzelle přesvědčivě skrýt a dát nám pocit, že se to opravdu děje, tady a teď. Trochu na štíru je s postavami a především pak s dialogy. Jasně, není filozof ani psycholog, ale takovou stínohru, kterou předvádí na palubě Modrého kabátu, aby jeden pohledal. Na druhou stranu frustraci kapitána Wolfa, stejně jako jeho nucenému hrdinství jsem beze zbytku uvěřil a nebýt papundeklového finále, dost možná bych tam lupnul i pět hvězd. Tak uvidíme, jak s dalšími díly.

Bašťák
28.01.2019

Docela čistá hard military sci-fi, poměrně čtivě a žánrově dobře napsaná se stokrát omletým tématem invaze zlých mimozemšťanů do lidmi probádaného vesmíru. Uvidím co další díly.