Legendy Zlatého mesta

Legendy Zlatého mesta https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248260/bmid_legendy-zlateho-mesta-248260.jpg 4 22 3

Kniha obsahuje fantasy príbehy z rôznych období histórie Banskej Štiavnice, ktoré sú určené špeciálne pre detského čitateľa. Dvanásť železných mečov (príbeh z doby bronzovej) Kráľ lesa (príbeh z čias starých Slovanov) Skaza z hlbín (príbeh z 15. storočia) Alchymistova dcéra (príbeh z čias protitureckých vojen v 17. storočí) Vodníkov tajch (príbeh z 18. storočia) Kniha vznikla v rámci vzdelávacieho projektu Banská Štiavnica – Živá učebnica príbehového vzdelávania. Fantasy príbehy z rôznych období histórie Banskej Štiavnice sú určené špeciálne pre detského čitateľa a sú v nich zakomponované učebné osnovy pre žiakov 6. ročníka. Na motívy príbehov vznikli 3 pobytové programy pre deti s prvkami LARP hier.... celý text

John6900
26.04.2023 4 z 5

Pětice fantasy příběhů z Banské Štiavnice a okolí. Neřekl bych že pro děti, spíš mládež, ale i mě se líbily. Asi jsem duchem pořád mlád. Navíc jsou všechny příběhy i výchovné, ve vztazích příroda vs. člověk. Za to palec nahoru.

kolacky
25.03.2021 5 z 5

Ďuro umí napříč žánry!

Fuksinka
27.08.2018 5 z 5

Před pár dny jsem se vrátila ze Šťavnice, prozkoumali jsme tamní podzemí i nadzemí a dali jsme si pivo s Mistrem. Domácím jsme darovali ametist, který jsme našli ve staré bani. Na oplátku jsem dostala tuto knihu. Celou cestu do Čech jsem ji četla nahlas v autě. Příběhy nás dočista pohltily. Tento způsob výchovy dětí k úctě k přírodě je mi velice sympatický. Víc takových knih. Nejen nádherné okolí Banské Šťavnice je třeba chranit