Joges Joges komentáře u knih

Poklad černého delfína Poklad černého delfína Jaroslav Foglar

I když to není jedna z nej foglarovek, je stejně napínavá, zajímavá, dobře napsaná. Objeví se tu několik dobrých nápadů, vhodných pro oddíl. Je to kniha napsaná během totality, proto postrádá některé známé prvky.

Ostrov přátelství Ostrov přátelství Miloš Zapletal

Druhý díl Sedmičky je stejně výborný, jako ten první. Je to řada příhod a dobrodružství plavčíka Pajdy & Jonáše, který to jako nováček ve vodáckém oddíle nemá jednoduché. Většinou všechno poplete, pokazí, ale několika pochval se mu přeci jen dostane. Jeho příběhy jsou originální, veselé, napínavé a nezamněnitelné. K Ostrovu přátelství se velmi rád vracím. Vlastně sem s ním úplně srostl. Kam jenom Zapletal na ty nápady chodil.

19.09.2012

Lovec hvězd Lovec hvězd Miloš Zapletal

ON nadšený hvězdář, středoškolák, kluk zamilovaný do podnikavé dívky, ONA žákyně zdravotní školy, odvážná, veselá a vytrvalá holka. OBA prožívají dobrodružství u přehrady, v hvězdárně, při hledání meteoritu atd. A všechno je to výborné čtení v 1.osobě, které tolik připomína Salingera.

19.09.2012 5 z 5

Stařec, který četl milostné romány Stařec, který četl milostné romány Luis Sepúlveda

Nádherná i nemilosrdná kniha. Novela mě zprvu nijak nezaujala, asi po třiceti stranách jsem ji však nemohl odložit z ruky. Našel jsem tu detektivku, dobrodružství, soužití člověka s přírodou, moudré úvahy. Závěr knihy je výborný.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Pro mne nejlepší kniha z Čapkovy tvorby, a možná nejlepší vůbec... Nejoblíbenější povídky: Zločin na poště, Modrá chryzanténa, Experiment profesora Rousse, Šlépěje, Zločin v chalupě, Balada o Juraji Čupovi, Rekord, Poslední věci člověka ....

19.09.2012 5 z 5

Král musí zemřít / Býk přichází z moře Král musí zemřít / Býk přichází z moře Mary Challans Renault

V době kdy jsem knihu četl (někdy 1990), byl pro mně příběh M.Renaultové naprostým překvapením. I když jde o historický román, je v něm dobrodružství, napětí i fantasy až, až. Théseus s Ariadnou v labyrintu a s Mínotaurem, to se čte prostě jedním dechem.

Dávné proroctví Dávné proroctví Paul Stewart

Vzpomínám, tuto knihu jsem před časem četl na chalupě (na výběr toho tehdy moc nebylo). Kniha je založena především na dialozích, nejdůležitější jsou první dvě a poslední dvě kapitoly - jinak se tam toho příliš moc neděje. Vystupuje tam bratr se sestrou, čarodějnice pod jezerem ovládá přes počítač počasí. Zkrátka chaos a zklamání. Ale možná kdekterý školák nad moderním příběhem zajásá. Já mám však pocit, že podobnou knihu by s přehledem zvládla napsat mnohá literárně nadaná středoškolačka.

18.09.2012 1 z 5

Skauting Skauting Miloš Zapletal

Co dodat, další bezvadná knížka Miloše Zapletala. Manuál, jak si zaradit v klubovně na schůzce nebo venku na výpravě, případně při jiné nouzové situaci.

07.09.2012 5 z 5

Živel Lustig - Jak se píše kniha Živel Lustig - Jak se píše kniha Dana Emingerová

I když část knihy připomíná přednášku zachycenou na diktafon, která je přepsaná do podoby knižního textu, i když občas kniha balancuje na hraně vkusu a nevkusu, přesto je senzační, zábavná, poutavá, plná humoru, lidské moudrosti i ušlechtilosti, jako perla za perlou. Zkrátka a dobře, knihu jsem si hned po přečtení zařadil mezi své nejoblíbenější tituly. Určitě se k ní časem rád vrátím.

07.09.2012 5 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Výborná kniha. Mysteriózní zápletka, jako od Stephena Kinga, se prolíná téměř celým příběhem. Závěr knihy je pak vskutku překvapivý.

31.08.2012 5 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Tato kniha je svým námětem naprosto dokonalá. Začátek mě nijak zvlášť neupoutal, je to běžný rozjezd, teprve po deseti až dvaceti stranách, kdy se příběh začíná odvíjet a mnohé vysvětlovat, je kniha strhující. Doporučuji.

31.07.2012 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Thriller je to velmi dobrý a povedený. Zajímavý začátek vtáhl do děje, konec románu zase nečekaně překvapil, ba i šokoval, jen poněkud nezáživný střed knihy příliš neohromil.

27.07.2012 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Souboj dvou rivalů, souboj muže a ženy - nacisty a britské agentky. Rafinovaný, napínavý příběh ke konci místy až překombinovaný, nepravděpodobný. Autor jako Ken Follett si však může dovolit cokoli, jeho knihy jsou mimořádně čtivé, poutavé. Se svými postavami si dělá, co se mu zlíbí. Ne jinak tomu bylo i v Kavkách, místy jsem se náramně bavil.

28.06.2012 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Zbožňuju autory, kteří umí psát. V jejich textu se neztratíte, naopak jej hltáte a hltáte, ať už jde o dobrodružný román, sci - fi či fantasy. Suzanne Collins je velmi dobrá autorka, píše dobře a má velkou fantazii. Postupně jak čtete a odkrýváte jednotlivé zápletky, vynořuje se velký fenomén a výborný nápad s jednou smyšlenou soutěží. Navíc knihy o přežití mohu číst stále dokola, proto udílím plný počet bodů.

03.04.2012 5 z 5

Andělské schody Andělské schody Adolf Branald

Adolf Branald vás spolehlivě provede veškerými spisovatelskými peripetiemi, poučí vás, zaškolí, poradí začínajícím autorům. Psát už pak musíte sami. Branald bravurně sepisuje kapitoly, které mísí s myšlenkami historických velikánů a přitom vás baví, takže se občas i smějete. Četba této knihy mě vůbec nenudila.

03.04.2012 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Výborná kniha. Dvanáctá karta mě po dobu četby velmi bavila, zajímala a udržovala v napětí. Především mě uchvacovalo střídání různých situací a variant děje (tj.kniha nebyla jednostranně zaměřena). Zkrátka dobrý, napínavý thriller.

30.12.2011 4 z 5

Prenasledovaná Prenasledovaná Kristin Cast

Velké zklamání. První díl se mi velmi líbil. U pátého dílu jsem ovšem zjistil, že byl napsán pouze proto, aby rozšířil pokračování této série, nic víc. Obsah knihy: toulání po chodbách, jeden úraz, druhý úraz, finále. Nuda a nuda. A přitom obě autorky píšou velmi čtivě, pátý díl mě od další četby odradil. Končím. "Ádié" Kristin a Phyllis.

22.12.2011 1 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četba mě stejně jako u Pilířů Země okamžitě pohltila. Téměř tisíc stran jsem přelouskal během týdne. Bylo velmi zábavné a napínavé sledovat osudy mnohých barvitě vykreslených postav (např. Gwendy, dcery místního lapky).

13.12.2011 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Thriller to zrovna není, jde o válečný román podle skutečné události, úvodní kapitola vás však vtáhne do děje natolik, až se o hlavní postavy obáváte do poslední stránky knihy. Follett je zkrátka skvělý vypravěč.

13.12.2011 5 z 5

Byl jsem u Hitlerjugend Byl jsem u Hitlerjugend Wilhelm Reinhard Gehlen

Autor Wilhelm R. Gehlem vypráví o svém dětství. Jeho skutečné zážitky jsou natolik poutavé, že kniha ani nachvíli nenudí.

11.12.2011 4 z 5