Živel Lustig - Jak se píše kniha

Nejzábavnější učebnice světové literatury a tvořivého psaní, zmixovaná s životní filozofií a lechtivými anekdotami Arnošta Lustiga. Spisovatel hlásal, že literatura nesmí být nuda. A tím se řídil i při svých literárních seminářích tvůrčího psaní. Jejich atmosféru zachycuje Dana Emingerová, které se podařilo lehkým perem skloubit spisovatelův smysl pro humor se závažnými tématy jeho života. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89118/zivel-lustig-jak-se-pise-kniha-89118.jpg 4.326
Literatura naučná, O literatuře
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Živel Lustig - Jak se píše kniha

saruse
13.07.2018

Smích a slzy při čtení. Smích někdy pobavený nad vtípky A. Lustiga a někdy hořký nad jeho vtípky o vlastní těžké nemoci, slzy někdy od smíchu z jeho živelnosti a slzy někdy z velké tísně, když A. Lustig vzpomíná na hrůzy Osvětimi. Musel být pěkné číslo. Mám ho ráda. Ta kniha je fajn.

1amu
20.04.2018

Na tuto knihu jsem narazil náhodou a dokonce pro ni cestoval na druhý konec města. Bylo to kvůli "živlu" jménem Arnošt Lustig. Moudrý pán, skvělý a vtipný vypravěč. Ona výuka tvůrčího psaní je již jen taková třešnička na dortu.
Autorka umí !

anonymous8
21.08.2016

Na rozdíl od knihy p.Kinga "O psaní", je tato knížka vhodná do našeho prostředí. Pro ty, kdo se chtějí o psaní něco dozvědět, je ideální.

marlowe
19.07.2016

O řemeslu spisovatelském se tisíckrát více dozvíte z jiných příruček (namátkou třeba úžasná Kingova kniha "O psaní"), ale tady do hry vstupuje ŽIVEL Lustig – a jen díky NĚMU sahám k nadprůměrnému hodnocení…

Pišingr
17.04.2015

Skvělá zásoba vtipů! Četla jsem kvůli kurzům tvůrčího psaní. Výborně nakombinované texty studentů, životních osudů Lustiga, rad, jak psát a hlavně těch vtipů! :-D

Di...
14.11.2013

Knihu mi doporučil přednášející na tvůrčím psaní. Nic jsem od Lustiga nečetla, proto jsem váhala, jestli se do knihy pustit, ale hned po prvních stranách jsem jí byla naprosto uchvácena. Rady spisovatelům podepřené citáty z Aristotela, odkazy na Hemingwaye, vzpomínky na Otu Pavla, dílka účastníků kurzu tvůrčího psaní i s reflexí - to všechno jsem od knihy o psaní knih chtěla. Ale tady je vše navíc promícháno s neslušnými vtipy, které vždycky působily jako facka po mrazivých příbězích z koncentráku, které se táhnou přes celou knihu. Není to jen o tvůrčím psaní, je to o válce, o životě a úžasné osobnosti Lustiga. Teď se jdu vrhnout na jeho knihy.

Belatris
21.07.2013

S mnohými tezemi obsaženými ve výkladech nesouhlasím (skoro všechno, co převzal z knihy Art of fiction od Johna Gardnera), ale musím uznat, že Lustigova živelnost (jíž avizuje název knihy) mne dokázala udržet u čtení až do konce.
Rozhodně zajímavá kniha pro všechny, kteří rádi přemýšlejí nad literaturou a hlavně její aktivní tvorbou.

Joges
07.09.2012

I když část knihy připomíná přednášku zachycenou na diktafon, která je přepsaná do podoby knižního textu, i když občas kniha balancuje na hraně vkusu a nevkusu, přesto je senzační, zábavná, poutavá, plná humoru, lidské moudrosti i ušlechtilosti, jako perla za perlou. Zkrátka a dobře, knihu jsem si hned po přečtení zařadil mezi své nejoblíbenější tituly. Určitě se k ní časem rád vrátím.

knihožrout
10.01.2012

Velmi, velmi rozpačitá jsem z této knihy. Ale jo, tak já to napíšu - ve vší úctě, nemohla jsem se zbavit pocitu hodování na mrtvole. Ano, kniha je opravdu plná citátů a zajímavých myšlenek především Aristotela a pak autora Umění fikce, myslím že Gardner se jmenuje, což tvoří jakési tématické předěly v popisování lekcí tvůrčího psaní, které Emingerová u Lustiga absolvovala. Ten neustálý tok vtipu, sexististických narážek Lustigových a mouder a mouder nakonec bohužel působí zcela naopak, než by chtěl - unaví a člověk vypne a chce se jen rychle prokousat k těm několika málo vážně a solidně míněným radám, které mezi haha vtipy frekventantům kurzu utrousil. Není to kniha, je to záznam a kompilát tvářící se vznešeně.

lahari
26.11.2011

Mohl bych číst jedním dechem, ale to by byla velká škoda.Tak jako dobré víno,napřed čichem,poválet po jazyku a malými doušky . Je moc útlá,přál bych si tisíc stran, aby mně vystačila na všechny zbývající chvíle mého života. Krásné=pravdivé povídání ze života, o životě a zabalené laskavým humorem.
Od mládí čtu hodně a jsem zvyklý vypisovat si myšlenky, které mne zaujaly.V této knize je jich tolik, že bych musel opsat celou knížku.Tak si ji ponechám na dosah a budu se k ní rád vracet. Děkuji

Arnošt Lustig, 1926-2011

Dana Emingerová