Legionář a sněžná žena

Zábavné povídky o svérázném stoletém dědečkovi, sepsané jeho vnučkou, námou publicistkou a spisovatelkou Danou Emingerovou. Dědeček, bývalý legionář, byl neřízená střela, samorost, pro něhož nebylo nic nemožného, uznávaný vynálezce s mnoha patenty i spisovatel, jemuž nikdy nevydali ani řádku. Muž zatracený komunisty a později jako vědec-amatér omilostněný Lomonosovovou univerzitou, který se dožil sta let a soutěží s posledními třemi spolužáky aspoň o to, kdo koho přežije... Příběhy plné lásky a humoru doprovázejí originální, úsměvné koláže herce a architekta Davida Vávry, duchovního otce Divadla Sklep....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122987/legionar-a-snezna-zena-DWU-122987.jpg 3.97
Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Legionář a sněžná žena

knihovniceS
22.08.2018

Bavila jsem se

kvetuse3368
21.07.2018

Bože, to bylo krásné vyprávění. Člověk se pobavil, zamyslel. Pohlazeni po duši, kéž by jsme takto dokázali žít

RADOST
30.03.2013

Krásné vzpomínky na stoletého dědečka - vzdělaného fantastu, rádoby spisovatele, moudrého i pošetilého muže, který se až do konce života učil něco nového. Určitě bylo složité sdílet s ním normální praktický život, ale příjemné mu naslouchat a snažit se z jeho vyprávění vyloupnout ta stoletá poučení a optimismus.

senioři

Dana Emingerová

Dana Emingerová
česká, 1961

všechny knihy autora

Kniha Legionář a sněžná žena je: