Joges Joges komentáře u knih

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Za nenápadným názvem a obálkou se skrývá napínavý thriller. Dobře sestavený příběh je místy občas překombinovaný, ale vše pomíjím. Deaverovy knihy jsou magické, nutí vás číst dál a dál. Propletenec událostí se tentokrát odehrává stranou od velkého města v prostředí lesa a vody. Je to velmi příjemná změna, kniha se touto proměnou zařadila mezi mé nejoblíbenější deaverovky.

04.12.2012 5 z 5

Světlušky Světlušky Miloš Zapletal

Kniha napsaná v neblahých totalitních dobách, mnohé tu muselo být poplatné době. Přesto je to čtivá, veselá kniha o putování vesnických dětí s loutkovým divadlem. "Světlušky" jistě ocení mladší děti.

30.10.2012 4 z 5

Stezka zdatnosti Stezka zdatnosti Miloš Zapletal

Zapletal, Kos a Weigner uvádí v knize mnoho tělocvičných prvků, sportů, soutěří a jednu etapovou hru, které jsou vhodnou pomůckou při práci s dětmi a mládeží.

30.10.2012 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapek rozehrává úchvatnou impozantní hru, která se stala světovou.

30.10.2012 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Monumentální dílo ze kterého až mrazí. Čapek je zcela právem srovnáván se světovými autory.

26.10.2012 5 z 5

Záhada pro blázny Záhada pro blázny Patrick Quentin (p)

Napínavé, vzrušující, dokonalé. Závěr dobře propracovaný. Tedy vše, co má dobrá detektivka obsahovat.

03.10.2012 5 z 5

Cvoci Cvoci Miloš Zapletal

Kniha o partě kluků a zimním putování přes zasněžené hory. Jsou tu postavy z románu Sedmička a Ostrov přátelství. Je to jakýsi třetí díl, který do stylu dvou předchozích knih příliš nezapadá. Humor i dobrodružství z cesty si však užijete.

Špalíček her Špalíček her Miloš Zapletal

Sonda do světa her, především těch starých, které se dříve hrávaly, a které si můžete zahrát i nyní. Jsou tu deskové hry, hry s tužkou a papírem, s kostkami, s kartami. Najdete tu také hry na ulici, v přírodě a na chalupě.

Rukodělné práce a výtvarné hry Rukodělné práce a výtvarné hry Miloš Zapletal

Užitečná kniha. Je v ní mnoho námětů na rukodělné činnosti ve škole, v klubobvně i doma. Z obsahu si každý jistě vybere. Jsou tu různé návody na práci s papírem, se dřevem a jiným přírodním materiálem, vystřihovánky, skládačky apod.

Rok malých dobrodružství Rok malých dobrodružství Miloš Zapletal

Další zásoba nových her, logických úkolů, zajímavých činností, rukodělek i pohybových aktivit během jednoho roku. Jednotlivé měsíce připomínají a doporučují různé spisovatele a jejich známé knihy. Je tu zde např. J.London, E.T.Seton, J.Verne, A.Ransome atd. Název knihy je skutečně výstižný!

Výpravy za dobrodružstvím Výpravy za dobrodružstvím Miloš Zapletal

První vydání této knihy mám doma už přes dvacet let. Za tu dobu mi kniha velmi dobře posloužila. Zejména při práci s oddílem, na výpravách apod. Asi bych se jí nedokázal nikdy zbavit.

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Nádherná kniha. Lyrická, mystická i detektivní. V hlavní roli jezero uprostřed lesů - Jáma lvová a jeden její chráněnec. Země prokletých mi vzdáleně připomněla povídky Karla Klostermana. I když se příběhy odehrávají v prostředí lesů, je kniha zajímavá a napínavá. Hned od první stránky mě zaujala a dobře se četla, a to především díky čtivému stylu.

Rádce skautské družiny Rádce skautské družiny Miloš Zapletal

Má nejčastěji užívaná kniha. Při vedení oddílu jsem do ní stále nahlížel. Jsou zde nápady pro družinu (i oddíl) na celý rok. Jednotlivé kapitoly - měsíce - nabízí nejrůznější činnosti venku i v klubovně.

19.09.2012 5 z 5

Neuvěřitelný a tklivý příběh o bezelstné Eréndiře a její ukrutné babičce Neuvěřitelný a tklivý příběh o bezelstné Eréndiře a její ukrutné babičce Gabriel García Márquez

Mnoho podstatného o knize už napsal Dell, jen dodám, že příběh Eréndiry mi vzdáleně připomněl příběhy P.Coelha - pouze stylem vyprávění, novými pohledy na člověka atd. Kniha je sice nápaditá, pro mně však jen prostá, obyčejná.

Encyklopedie her Encyklopedie her Miloš Zapletal

První encyklopedie her, ve které jsou zastoupeny díly her v přírodě, v klubovně, ve městě i na vsi, v tělocvičně. Hry jsou místy doplněny obrázky ze starého abc.

19.09.2012 5 z 5

Velká encyklopedie her 4: Hry ve městě a na vsi Velká encyklopedie her 4: Hry ve městě a na vsi Miloš Zapletal

Kniha, která by neměla chybět v knihovničce oddílu, zvláště toho městského. Vedoucí tu najde mnoho prostých, pohybových, napínavých a pátracích her. Nudit se rozhodně nebudete. Nejlepší jsou např.: Loupež v obrazárně, Po stopách padělatelů, Závěť pana Harpagona, Vyzvědači, Baroko, Mrtvé schránky, Velká úkolovka, Boj čísel, Mapování města, Interpol na stopě atd.

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Jedna z prvních foglarovek. Děj se odehrává ve školní třídě i ve skautském oddíle. Na to, jak brzy ji Foglar napsal, je kniha vážně dobrá.

Život v poklusu Život v poklusu Jaroslav Foglar

Čtení o životě Jaroslava Foglara je zajímavé, napínavé, občas opředené tajemstvím. Jestřáb se během života vážně nenudil, zkrátka prožíval život v poklusu.

Tábor smůly Tábor smůly Jaroslav Foglar

No jo, je to kniha, která z dnešního pohledu lecos postrádá, je jiná, snaží se o humor, který už dnes neznáme. Ve své době byl však Tábor hrůzy originální a uznávaný.

Jestřábe, vypravuj... Jestřábe, vypravuj... Jaroslav Foglar

Některé povídky jsou vážně dobré. Jsou vhodné na tábor i na černé hodinky do klubovny.