Joges Joges komentáře u knih

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

NOVELA, čtenářská jednohubka vhodná třeba na cestu vlakem, moudrá i poučná, plná fantazie, kapitoly jsou dobře propojeny, chytne za srdce, nasadí brouka do hlavy, konec potěší. Jen škoda, že je tak krátká. No jo, ty sázky a rekordy ....

06.04.2013 4 z 5

Nebezpečný prostor Nebezpečný prostor Vladimír Stanislav

Hezké, dobré, moderní. Je znát, že je to prvotina, což jistě nevadí. Zřídkavé kostrbaté věty rovněž moc neruší, čtenář se přes ně přenese, je to hezký popisný příběh, broblém byl ovšem v tom, že mě kniha svým napětím upoutala až v samotném závěru. Občas tu byly i skoky v čase (minulý, přítomný), občas i opakování již napsaného. Pro mně průměr, ale o nic nejde, spíše hodnotím dobrý úmysl, dávám tedy 4 body.

06.04.2013 4 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Spisovatelka zúročuje v knize své bohaté historické vědomosti. Na české poměry je to velmi dobré a povedené dílo, tak trochu mi připomnělo úspěšného F.L.Věka. Jen ten děj mi přišel trochu více popisný.

04.04.2013 4 z 5

Synnøve ze Slunečného návrší Synnøve ze Slunečného návrší Bjørnstjerne Bjørnson

Příjemné a hezké vyprávění s dobrým koncem. Netuším jen, za co novela získala ocenění. Příběh je zcela srovnatelný s díly jiných autorů. Např. T. Gulbranssen (Věčně zpívají lesy, ..), K. Klostermann (V ráji šumavském) atd.

25.03.2013 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Směsice povídání, humoru, fantazie, různého mixu, všedního života, dobrodružství, poučení i šamanské moudrosti.

25.03.2013 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Knihu psanou v 1.osobě vypravěčkou Sárou ocení především dívky či ženy. Autorka má úroveň, její text se čte dobře, plynule. Autorčin příběh mně však nijak zvlášť nezaujal. Je takový banální a ohraný jako epizoda z nějakého průměrného krimi seriálu. V několika závěrečných kapitolách (vyjma poslední) se dokonce stále jen mluví, povídá, vysvětluje, až to unavuje. Zkrátka mě to nechytlo.

21.03.2013 3 z 5

Po krk v pralese Po krk v pralese Jan Dungel

Anotaci mohu jen potvrdit. Je to kniha plná fotografii´, ilustrací, popisků, deníkových záznamů, autentických článků a především napětí i dobrodružství. Kniha se čte velmi dobře. "Po krk v pralese" budete klidně i ve vašem pokoji.

16.03.2013 5 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Ač zastaralé, jak jazykem, stylem i námětem, přec stále dokonalé, poutavé a jen zřídka kdy překonané :).

07.03.2013

Bílá vrána Bílá vrána Andrzej Stasiuk

Jak oznamuje anotace, román je skutečně plný láhví od alkoholu, cigaret, nadávek i občasného přežití v horách, zkrátka chlapská záležitost. Autor má bohatou fantazii, jeho styl je osobitý, čtivý, zajímavý, ve svém románu popisuje realitu, v častých vzpomínkách se vrací do minulosti, a to občas nudí. Při četbě ruší i chaotické skoky v ději a nejasné návaznosti.

06.03.2013 3 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Nádherná románová sonda do doby devatenáctého století tzv. zlatého broučka (kůrovce) mezi šumavské rodiny. Klostermannův hrdina tu často bojuje s přírodou i s protivenstvím osudu. Kniha částečně připomíná ságu od Gulbranssena (Věčně zpívají lesy atd.).

05.03.2013 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

"Mrazivé ticho" - napínavý thriller. Série pátrání, vyšetřování i řada záhad se točí kolem německé psychiatrické léčebny. Autor píše velmi poutavě, kapitoly na sebe dobře navazují, kažá stránka vás nutí číst dále a dále. A závěr? Vskutku velmi překvapivý i rozpačitý. Knihu jsem přečetl během jednoho víkendu.

25.02.2013 5 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Obálka u tohoto titulu je z edice "Filmová řada". Obsah knihy z této edice (časté dialogy z filmu) i film samotný je díky hercům velmi povedený. Skutečná novela Jana Procházky je však výborná. To co nevyslovil film, kniha dokonale popisuje. Popis lesní cesty do Vídně i myšlenky Kristy jsou krásným i ohromujícím zážitkem.

25.02.2013 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Během četby jsem se náramně bavil. První kapitola mě nijak neoslnila, zato kapitoly 2 až 10 byly doslova perly. Poté jsem prožíval poněkud zdlouhavé čtení. Poslední čtyři kapitoly byly však opět dokonalé. Tehdy mě mrzelo, že už kniha končí.

01.02.2013 4 z 5

Pro mne nejlepší kniha z Čapkovy tvorby, a možná nejlepší vůbec. Nejoblíbenější povídky: Zločin na poště, Modrá chryzanténa, Experiment profesora Rousse, Šlépěje, Zločin v chalupě, Balada o Juraji Čupovi, Rekord, Poslední věci člověka ....

31.01.2013 5 z 5

Odysea soudního sluhy a jiné povídky z Podlesí Odysea soudního sluhy a jiné povídky z Podlesí Karel Klostermann

Napínavé, zajímavé a tak trochu i humorné čtení o tom, jak soudní sluha Mastílek putoval do zasněžených končin s důležitým posláním. Povídky se čtou dobře.

31.01.2013 4 z 5

Robinson na Otavě Robinson na Otavě Karel Klostermann

Vzpomínám, jak jsem tuto knihu četl ve dvanácti letech. "Robinson na Otavě" byl napínavý od začátku do konce. Klosterman byl zkrátka "pan spisovatel"!

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Nádherná kniha. Začátek mě nijak neupoutal, po několika kapitolách, při plavbě nesourodé dvojice ve člunu na moři, se stal příběh velmi zajímavým a napínavým. Kniha mi vzdáleně připomněla Robinsona Crusoe. Vedle dobrodružství je tu i mnoho moudra, stavím ji proto o stupeň výše .

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Tuto knihu jsme krátce po vydání četli na letním táboře, měla docela úspěch. Obsah knihy je velmi nápaditý a zajímavý. Na knize také oceňuji, že text se čte velmi dobře, autorka umí psát.

31.01.2013 5 z 5

Popravdě, je to takové smutné jednotvárné čtení. Pan Harold stále putuje od místa k místu za významným cílem. Na cestě občas prožije i zajímavé vzrušující zážitky, jsou však popsány šedivě, jako by se vlastně nic nestalo. Příběh pana Harolda je dobrý, styl jakým je ale román napsán, mě bohužel nenadchl, taková lepší slohovka, řekl bych. Uznávám však dobrý úmysl autorky, tak ke třem bodům přidávám ještě jeden.

31.01.2013 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Výborná kniha. Začátek mě nijak nenadchl, po sto stranách jsem však knihu nedokázal odložit. Nostalgický závěr mě poněkud zklamal, o to víc se však těším na pokračování.

20.01.2013 5 z 5