Jestřábe, vypravuj...

Výběrový soubor povídek obsahuje tajemné a dobrodružné příběhy s cizokrajným pozadím založené na autorově fantazii, které byly uveřejněny převážně v časopisech Správný kluk, Junák a Vpřed (Mezi nebem a zemí, Váhy života a smrti, Příběh ze tmy aj.), dále povídku Úžasný příběh plavčíka Jacka, původně zpracovanou pro rozhlasové vysílání, a nakonec příběhy, jejichž základem je Foglarův vlastní zážitek nebo skutečné příhody chlapců z jeho oddílu (např. Vítězství, Za tichých nocí, Půlnoční příhoda v osamělé chatě, Jezdíme na toboganu, Boj na Čertovce). Zpracoval a upravil Vladimír Dobrovodský, ilustroval Marko Čermák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15217/jestrabe-vypravuj-jestrabe-vypravuj-rzu-15217.jpg 3.9109

Jestřábe, vypravuj...

23.06.2020

Obdivuju fantazii pana Foglara

n.ezn.amy
04.05.2020

Na této knize je vidět, že Foglar nebyl jen spisovatel omezující se na chlapecké hrdiny, ale dokázal poutavě napsat např. i příběhy odehrávající se na Divokém Západě. Ale i ostatní povídky jsou neméně zdařilé a jejich styl odpovídá posezení v partě, kdy venku se smráká

Halt468
05.02.2020

Super!

tyzik.cejka
12.05.2013

užasné prostě skvělé

Joges
19.09.2012

Některé povídky jsou vážně dobré. Jsou vhodné na tábor i na černé hodinky do klubovny.

swamp
25.07.2011

Povídková kniha (já je měl ve dvojvydání I a II), která patří k tomu slabšímu, co nám Jestřáb nabídl.