Jodie Jodie komentáře u knih

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Uf, jsem ráda, že jsem se knihou vůbec prokousala. Jednak mi nesedl styl vyprávění a nad čtyřicetiletou ženou, která vůbec neví co chce, mi zůstával také rozum stát.

03.10.2014 1 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Za mě velké zklamání, čekala jsem podobně dobrou knihu jako byli ty ze série Vlci z Mercy Falls, ale v tomto případě mě vůbec nezaujala zápletka a postavy mi přišly hodně ploché a nesympatické, celou první třetinu knihy jsem si chlapce z Havraního bratrstva pletla.

24.09.2014 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Příběh je pro mě za 5*, protože není zbytečně přeslazený nebo přeplácaný, ale za předvídatelnost musím jednu hvězdičku strhnout. Další díly si jdu hned objednat v aj, chci si to přečíst až do konce a čekání by bylo neúnosné :)

19.09.2014 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Skvělé! Nelze říci, který díl byl pro mě lepší, každý byl jiný, ale určitě i pro tento platí, že nabídne čtenáři skvělý příběh plný fantazie, který podtrhují fotky, které mě osobně baví si prohlížet klidně i několikrát.

17.09.2014 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Já půjdu trochu proti proudu, kniha mě moc nezaujala. V první řadě mi hrozně moc vadil ten specifický slang, přes který jsem se nedokázala přenést a postavy mi nepřišly nijak moc vykreslené, ze začátku se mi i trochu pletly. Ani jsem nebyla nijak zvlášť napnutá, už sám název je podle mě spoilerem, takže člověk může celkem snadno předpokládat, čím to bude končit. Nicméně na film se těším, trailer vypadá skvěle a Dylan O'Brien doufám nezklame :)

15.09.2014 3 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Mně se kniha líbila více než zmiňovaný Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů, kterým jsem se nějak nemohla moc dobře prokousat, byla pro mě čtivější a napínavější.

03.09.2014 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Čekala jsem ryzí letní oddechovku, ale dostala jsem mnohem víc, krásný příběh, který mě chytil za srdce a ještě pár dní na něj budu vzpomínat.

26.07.2014 5 z 5

Červená a bílá Červená a bílá Dorota Masłowska

Měla jsem velké očekávání a bohužel jsem knihu ani nedočetla, vůbec mi nesedl autorčin styl.

04.07.2014 1 z 5

Život té druhé Život té druhé Adele Parks

Po knize jsem sáhla, protože jsem si chtěla nějakou oddechovkou zlepšit náladu, ale to se bohužel nepodařilo, hrozně mi vadilo dlouhatánské a opakované rozpitvávání myšlenek a osudů obou sester. Bohužel jsem si ještě před čtením této knihy koupila od stejné autorky Stalo se včera v noci, tak doufám, že si tím autorka u mě napraví reputaci.

03.07.2014 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Skvělý román, který se dá číst nejenom v létě :) Ze začátku knihy jsem byla trochu skeptická a očekávala jsem nějakou banální zápletku, ale nakonec bylo rozuzlení dost nečekané a napínavě podané, takže jsem druhou polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem. Jdu se hned poohlédnout i po předchozích autorčiných knihách.

29.06.2014 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Příjemná oldschoolová detektivka, která se čte trochu pomaleji, stejně jako ubíhá i děj. Jediné, co mi vadilo, byla ta postava mladé policistky, vůbec jsem nepochopila její význam pro děj ani postavu jako takovou.

31.05.2014 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Četlo se to celkem dobře, ale hrozně mě zklamal závěr, pointa nebyla teda nic moc.

28.05.2014 3 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Není to lehké čtení a chvílemi mě to úplně nebavilo, ale nakonec mě kniha pohltila a užila jsem si ji. A první odstavec je jeden z nejlepších za poslední dobu :)

17.05.2014 4 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Za mě je to tak na 3,5 hvězdičky, některé příběhy mě zaujaly, jiné tolik ne a nemohla jsem se přes ně prokousat. Nejvíc mě paradoxně zaujal až Natašin příběh. Trochu mi také vadilo to, že v knize nedošlo mezi ženami k větší interakci.

04.05.2014 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Kniha je dobře napsaná, vše dává smysl, ale mě bohužel systém popsaný autory naprosto nesedl a nemohu ho dodržovat :(

02.04.2014 4 z 5

Ella a Michael navždy Ella a Michael navždy Jessica Sorensen

I druhý díl je příjemnou oddychovkou a jsem ráda, že příběh je ukončený a nepotáhne se někam dál. Vyprávění mi připadá trochu ploché, ale je možné, že je to opět překladem, který je stejně hrozný jako v případě prvního dílu, věta o tom, že si dal někdo mléko do "kafete" mě opravdu "dojala" :(

25.03.2014 3 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Příjemná oddechovka, neurazí, nenadchne. Jediné co mi vadilo, byl nic moc překlad.

23.03.2014 3 z 5

Mlsoun Mlsoun Ian McEwan

Musím přiznat, že jsem měla s Mlsounem trochu problém a už už jsem se chystala ho odložit, ale nakonec se mi podařilo se začíst a příběh mě uchvátil.

19.03.2014 4 z 5

Záskok Záskok David Nicholls

Asi nejslabší, co jsem zatím od Nichollse četla, stylově se mi to líbilo, ale hůř se mi to četlo díky tomu, že v podstatě všechny postavy byly hrozně nesympatické :( Děj také příliš neubíhal, připadalo mi, že v prvních dvou třetinách knihy se vlastně vůbec nic nestalo.

25.02.2014 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Už hodně dlouho se mi nestalo, že by mi všechny postavy v knize byly takhle nesympatické, skoro se mi až hnusily. Nicméně kniha se četla výborně, příběh byl zajímavý a hodně napínavý, přestože to rozuzlení mě možná trochu zklamalo, proto dávám jen 4 hvězdy. Těším se na film.

30.01.2014 4 z 5