JKDelaney JKDelaney komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Neuvěřitelné, že toto dílo vzniklo v roce 1920. Čapek byl génius. Skvělé.

16.10.2021 3 z 5

Kuchařka pro mého muže Kuchařka pro mého muže Veronika Zemanová

Prosím vás. Toto je opravdu kuchařka pro muže. Proto se tak i jmenuje. Nemotejte sem rady o tom, že ženy “bla bla bla”.. Za mě je naprosto skvělá, jsem chlap tzn tatar v kuchyni ale díky této knize jsem doma zas o něco platnější, z čehož mám opravdu radost. Krásné fotky, precepty pochopitelné. Díky za ni.

28.02.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Prvotina. Za mě jeden z těch slabších svazků. Poznáváme Mrakoplaše, zavazadlo a Dvoukvítka. Je to příběh plný eskapád a zvratů. Vlastně je tam až moc zvratů které příběhu trochu ubližují. Ale jinak samozřejmě start do Úžasné Zeměplochy!

27.01.2021 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Krásné až mrazí. Místy hororové básně pana Erbena. Spojení s filmem nelze z hlavy u nasnímaných básní dostat a vždy jen domalují atmosféru při jejich čtení. Číst Kytici je opravdu zážitek.

06.12.2020 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Esk a Bábi.. dvojka do nepohody a k tomu ještě pomohou a zachrání.. a změní jedno celkem zásadní nepsané pravidlo jedné důležité budovy v Ankhu.. Jedná z těch vtipnějších knih od pana Terryho.

28.10.2020 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Příjemný, pro mě trochu zamotaný příběh, hlavně ke konci. Zavazadlo baví, Smrtě mohlo být klidně o mnoho víc. Mrakoplaš klasika.

23.08.2020 3 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Skvělý příběh ze Zeměplochy. Ty se Smrtěm patří k mým nejoblíbenějším. Hodně legrace, napětí i silné a smutné okamžiky. Prostě Pratchett.

04.08.2020 4 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Souhlasím že tak moc nezapadá do série Úžasné Zeměplochy, ale i tak jsem se skvěle bavil. Vtip a obratnost vyprávět dobrý příběh srší z každého odstavce. Pro fandy TP povinnost :-)

27.06.2020 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Knihu určenou pro děti a mládež jsem četl až nyní, kdy je mé dceři 13 let a ona by klidně mohla být onen čtenář tohoto úžasného příběhu. Příběhu o objevování mořských hlubin. Až mě mrzí že tato fantastická cesta skončila jaksi "nijak".. konec pro mě hodně otevřený. Čekal jsem že se dozvím více o majiteli ponorky Nautilus. Jinak kniha funguje také jako dokonalý průvodce světem, oceány, rostlinstvem a zvířenou. Jistě zkusím i další "verneovky".

19.04.2020 4 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Linny, Gene a Walt.. nic víc..

21.03.2020 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Velmi příjemné čtení. Forma rozhovoru skvělá.

03.02.2020 4 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Na onu dobu jistě skvělé. Nyní, bohužel po shlédnutí filmu Války světů.. ucházející. Den Trifidů je rozhodně lepší, čtivější. S větší hloubkou sdělení a přesahem do dnešní doby.

01.01.2020 3 z 5

Švejk. Co ke knize dodat. Všichni znají, většina četla. První polovina best of, druhá za mě těžce dře prdelí o zem.. Jinak mě film oslovil více.

27.12.2019 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Jsem asi v polovině knihy a přesto mám nutkání se podělit o prozatímní hodnocení povídek Toma Hankse. Bohužel po polovině sbírky povídek se přikláním ke komentářům, které ani nehaní ale ani nechválí. Co u mě ale funguje, proti ostatním je fakt, že povídky napsal ten Tom Hanks. Myslím, že pokud jde o jeho prvotinu, mohli by jsme zamhouřit jedno či možná obě oči.. snažím se čtením opravdu bavit, hledat si v povídkách to "hezké" a moc neřešit nějaká očekávání.. zatím 3 *

17.08.2019 3 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Přečteno za dva dny. Téměř jedním dechem.. Lidskost versus racionální myšlení. Pomoci druhým, kterým nejde pomoci? Nebo se věnovat přežití těch, co mohou doopravdy přežít? Nadčasová sci-fi s prvky zamyšlení nad lidmi jako takovými. Jací jsou. Jací mohou být v případě zkázy. Skvělé dílo.

12.08.2019 4 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Velmi stará a velmi poučná kniha. Samozřejmě nelze každý odstavec a stránku převést do našeho nynějšího života. Ale i kdyby sem tam něco, je dobře že jste ji četli.. Dle mne jedna ze světové klasiky.

09.08.2019 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Tak tohle byla opravdu velká zábava. Nesmírně jsem se u knihy bavil a nebylo jednoduché se od ní odtrhnout. Pro mě asi nejlepší TP.

27.07.2019 5 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Tenké, rychle stravitelné. Do vlaku ideální a neurazí.

27.07.2019 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Má oblíbená od Terryho. Vítr skučel. Hrom bil do země jako šílený vrah..

27.07.2019 5 z 5

Fašismus: Varování Fašismus: Varování Madeleine Albright

Pro mě pár nových a neznámých informacích o evropských diktátorech. Kniha to nebyla špatná, jen bych uvítal nebrat ji jako světonázor.

27.07.2019 3 z 5