Den trifidů přehled

Den trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328018/mid_den-trifidu-afx-328018.png 5 5625 5625

Trifidi série

Je den trifidů soumrakem lidstva? Ten zážitek si málokdo na světě chtěl nechat ujít. Tajemné zelené záblesky, snad až odkudsi z hlubin vesmíru, šlehaly oblohou, celou noc trvala ta ohromující podívaná. Pro drtivou většinu lidstva to byla poslední věc, kterou viděla. Nadpozemský jev většinu zemské populace oslepil. Jedna katastrofa by však planetu nezdecimovala. Musela se k ní připojit druhá. Průmyslové rostliny, genetickou mutací proměněné v pohyblivá, jedovatě žahající monstra, využijí oslabení pána tvorstva a začnou jej systematicky vyhlazovat z povrchu zemského. Nastal den trifidů. Bude zároveň posledním dnem člověka? Na to odpovídá klasická katastrofická sci-fi britského autora, nad jejíž četbou se nechce věřit, že vznikla před více než půl stoletím.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , BB art

The Day of the Triffids , 1951

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Den trifidů. Přihlašte se a napište ho.

nevermore3
18.04.2024 5 z 5

Do oblíbených svých top 10 si Den trifidů sice nedám, ale fakt je to mega poutavé a čtivé, zajímavé, vtáhne. Fakt se nechce věřit, že je kniha napsána 1951.

Gynt
11.04.2024 4 z 5

Zajímavý pohled na lidskou civilizaci způsobem "co by kdyby". Spíš než akční sci-fi tady jde o studii, jak by se asi chovaly jednotlivé skupiny a typy lidí, kdyby se musely vyrovnat s momentem - teď je všechno jen a jen na mě.
Bavilo! A rodila se v hlavě spousta myšlenek... už jen třeba: "To bych byl taky najednou tak v koncích, kdybych přišel o zrak? Jak bych se asi choval a jak bych se s tím dokázal vyrovnat?" Doporučuji.

Magdaléna254
04.04.2024 5 z 5

Neustále se k ní vracím :). Srdeční záležitost.

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Knižní novinky (46. týden)

14.11.2021

„Mám všechno, co doopravdy potřebuju,“ řekla „a ty nám jednou vrátíš to ostatní, Bille.“

Každý, kdo kdy vlastnil nějaký poklad, trpěl asi věčným strachem o život.

Stádo ovcí nedoženeš na trh přímou cestou, ale vždycky se najde nějaký způsob, jak je tam dostat.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Den trifidů v seznamech

v Právě čtených63x