JKDelaney JKDelaney komentáře u knih

Manga Jókai: Děsivé pověsti z Japonska Manga Jókai: Děsivé pověsti z Japonska Sean Michael Wilson

Čekal jsem mnohem více děsu a hrůzy..

25.12.2023 2 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Krásná nostalgická kniha. Ale.. povídky jsou povídky. Tento počin nebyl špatný, to jistě ne. Tuto knihu i tak nemohu prostě řadit nad jiná jeho díla. Dokonce jsem se přistihl jak mě posledních cca 30 stran vůbec nebaví.

15.12.2023 3 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Tak tady jsem se opravdu nabažil. Pro mě jako fandu Nirvany a Foo Fighters je toto jeden ze svatých grálů. Skvěle napsané, velmi čtivé. Hltal jsem každou větu. Za mě bylo málo prostoru věnováno působení Dejva v Nirvaně, ale asi to mělo svůj důvod.

22.03.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Od prvního odstavce jsem se opravdu smál. Postupem času se chvíle, kdy to bylo tak moc zábavné staly řídké až zřídly úplně. Asi jsem čekal více než mi kniha byla schopna dát. Je to škoda. Styl psaní mi připomínal Pratchetta.

06.03.2023 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Tohle je prostě jen další úžasná kniha od našeho milovaného Terryho. Spoilerovat nebudu.. Je tam Smrť takže zábava zaručena.

03.03.2023 4 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Tak tohle je hnus, velebnosti.. Je mi z téhle knihy fyzicky špatně a ani nevím zda se někdy pustím do druhého dílu. Asi ne i když se mi doma také válí na stole..

03.03.2023 4 z 5

Tao te-ťing Tao te-ťing Lao-c´

Celoživotní mazec. Kdo tvrdí, že pochopil.. nepochopil zhola nic. Úžasně neuchopitelné učení, směr či cokoli jiného chcete. Vím, že jsem jí nečetl naposledy..

03.03.2023 5 z 5

Minority Report (I) Minority Report (I) Philip K. Dick

Vůbec to nechápu. Muže z vysokého zámku jsem doslova hltal. Ale Minority Report byla pro mě opravdu nestravitelná. Nevím proč. Před tím jsem jel 5 knih od Bradburyho a to jsem slintal blahem.
Výběr povídek mě neoslovil. Celkově ty příběhy byly jak nějaké pitomé či co.. škoda.

03.03.2023

Temný karneval Temný karneval Ray Bradbury (p)

Pro knihy od RB mám slabost, to se dobře ví. Moc jsem se těšil na tento svazek povídek. Dopředu jsem si nic nezjišťoval a to jsem dobře udělal. Překvapení bylo úžasné. Tohle je od RB? Kde je moje oblíbené sci-fi? I tak všechny povídky fajn a i když Vás to jistě vůbec nezajímá, rozhodl jsem se jednotlivé povídky obodovat. 1 - nejhorší, 10 - nejlepší.
Rodinná sešlost - 3
Noc ve filmovém ateliéru - 2
Nádrž - 6
Další v řadě - 6

03.02.2023 5 z 5

Jsou knihy, která Vám pomohou. Jsou knihy, které Vás baví. Jsou knihy, ke kterým se rádi vrátíme. Tato splňuje vše. Pomáhá mi na mé cestě k lepšímu životu. Opravdu. Tato kniha mění životy. Bez nadsázky.

20.09.2022 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Jako proč ne. Takový zvláštní buddhismus pro Evropu. Je ale pravda, že celou dobu čtení mi bylo “něco” nesympatické.. nevím co.

20.09.2022 3 z 5

Kudy na šumavské vrcholy Kudy na šumavské vrcholy Petr Mazný

Tak tuhle bombu jsem hledaal. Skvělý průvodce vrcholy našeho nejhezčího pohoří. Skvěle se dle této knihy plánují výlety na den i na více dní. Pro mě prostě "must have". Jako bonus skvělé fotografie.

24.06.2022 5 z 5

Tibetské lidové příběhy Tibetské lidové příběhy Norbu Čhöphel

Krásné, strašidelné a poetické příběhy za "střechy světa". Občas ostřejší až hororové.

24.06.2022 3 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Strašná doba. Absolutní zvěrstva páchaná nacismem v eropě a celém světě. Zde o přátelství dobrovolných výsadkářů, elitě US armády. Winters byl zrozen k tomu aby vedl vojáky v bitvách. Smutné ale zároveň velmi inspirativní. Klobouk dolů před každým kdo tam byl.

24.06.2022

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Znáte ten pocit, kdy Vás ke konci knihy přepadne takový smutek či úzkost z toho, že kniha nemá dlaších 100, 200 a klidně i 300 dalších stránek? Takto to mám s každou knihou, kterou jsem přečetl od Raye Bradburyho. Dokáže tak vtáhnout do děje, do té doby kdy se děj odehrává. Těším se zase na další od něj. Jsou opravdu skvělé. Moje třetí přečtená během jednoho týdne.

18.06.2022 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Nádhera, paráda. Jak nadčasové. Tohle vše měl Ray B. ve své hlavě již v roce 1950. Nastavené zrcadlo naši civilizaci. Našemu pokolení. Čtivé a mělo to spád. A nyní vzhůru na Ilustrovaného muže.

16.06.2022 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělý počin. Den trifidů, Válka světů, 451 stupňů.. díky za tyto úžasné knihy.

12.06.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělé dílo. Vidím tam SSSR, vidím tam KLDR. Opravdu nadčasové s ohledem na rok vzniku a velmi čtivé.

03.04.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Kde začít.. Úžasně vystavěný příběh, zajímavé postavy. Ke knize mě přivedlo až druhé filmové zpracování. Jelikož je tato kniha “tlustá jako prase”, tak jsem na ni nikdy neměl chuť. Chyba. A teď je mi líto, že jsem ji dočetl.. Nebudu zde nikomu nutit své názory. Udělejte si svůj vlastní názor. Přeneste se ve Vaší fantazii na Arrakis.. stojí to za to..

07.03.2022 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Občas i slza ze smíchu valila se po tváři. Prostě Marek Eben jak ho známe. Vtipný, ne moc, ale i tak někdy překvapil.

24.12.2021 4 z 5