jitka7326 jitka7326 komentáře u knih

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Ačkoliv je v knize několik nepřesností, je čtivá. Panwitz je zde vylíčen jako naprostý lidumil, který bojuje hlavně se svými nadřízenými a sám se sebou. Milostná zápletka s Miladou mi přišla lehce mimo, ale budiž.

22.01.2024 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Bolavý příběh o otcovské lásce, válce, zkreslování pravdy.Konec mi přisel uspěchaný.

12.01.2024 5 z 5

Toyen - první dáma surrealismu Toyen - první dáma surrealismu Andrea Sedláčková

Úchvatná kniha doplněná díly Toyen. Oceňuji práci autorky s vyhledávání v archivech a jiných biografiích.

06.01.2024 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Pohodová detektivka. Tomáš mi přijde trochu lúzr, na to že je policajt si moc nevěří.Veroniky mi bylo líto.

06.01.2024 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Neurazí a nenadchne.postavy celkem nesympatické, jednoduchá zápletka

02.01.2024 2 z 5

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

Často jsem se ztrácela v postavách, přesto mě bavily.

01.01.2024 4 z 5

Vzpomínky na Ukrajinu Vzpomínky na Ukrajinu Chrystyna Lucyk-Berger

6 příběhů o nelehké době. Oceňuji doslov autorky.

28.12.2023 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Oddechovka,která mě od poloviny nebavila.Film byl lepší.

26.12.2023 2 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Knihu jsem objevila náhodou a recenze mě přiměly ji přečíst. Příběh byl čtivý, Eleně jsem fandila ale vadily mi ty růžové brýle které ji naštěstí spadly.

25.12.2023 3 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Útlá knížka o nelehkém dětství, o dvou matkách, o potřebě někam patřit.Příběh se odehrává v 70.letech a jak bylo zmíněno na konci knihy, v Itálii byla běžná praxe odložit dítě z finančních důvodů a bídy.

15.12.2023 5 z 5

Kastelán Kastelán Maxmilián Kavalír

Pokud vás baví explicitní vyprávění o balení holek a o tom jak a kde ,zezadu,zepředu, nahoře a dole,tak prosím. Z knihy mám pocit,že ženský jsou jen aby mu podržely a jsou stejně navrženy jako on a že jinak není schopen s někým pořádně žít. Jako chlapa bych ho zabila.

12.12.2023 1 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Čekala jsem víc. Ze začátku jsem se nemohla začíst.Originalní námět, stále aktuální téma Sudet, staré křivdy.

10.12.2023 5 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Veselá knížka o životě dočaskáře doplněná fotkami a ilustracemi. Pobaví, neurazí, ale není to literární skvost.

30.11.2023 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Sudety a příběh jedné německé rodiny propletený s osudy dalších žijících na konci světa.Autor používá zvláštní jazyk vyprávění s absenci přímé řeči .

26.11.2023 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Ačkoliv je příběh smyšlený, mohl se stát.ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách.Hedvika mi byla od začátku sympatická, naopak její manžel Bedřich byl slaboch.Libil se mi doslov.

19.11.2023 5 z 5

Madame du Barry Madame du Barry Jacques de Saint Victor

Po zkouknutí filmu o madam du Barry s Johny Deppem jsem si chtěla oprášit některé situace a knížka.mi ještě něco doplnila.Zajimavé čtení .

17.11.2023 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Čtivá oddechovka, ale asi jsem čekala něco trochu víc.

11.11.2023 3 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Čtivý příběh obyčejných lidi o nelehké době.Teodor mi nebyla.moc sympatický, bylo mi líto jeho ženy.

04.11.2023 4 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Neměla jsem žádná očekávání a knížka mě mile překvapila. Ne všechny události byly veselé přesto jsem fandili hodince aby vše dopadlo jak má.Konec mi přišel trochu překotný

02.11.2023 5 z 5

Slúžka Slúžka Hana Lasicová

Zklamání. Viděla jsem nejdřív film a pak jsem četla knížku. Zajímavý příběh ale napsaný zvláštním jazykem. Přeskakováni v čase bylo únavné.

30.10.2023 2 z 5