Jiruka Kareru Jiruka Kareru komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Náhodou je tento díl mým prvním setkáním s autorkou a jsem nadšený! S chutí se pustím do dalších.

17.09.2023 5 z 5

Párkrát jsem byl dotazován, jestli je nějaká kniha, kterou můžu doporučit. Po přečtení této, můžu, spíš musím říct, že tato je v mojí top 5.
Jsem veliký fanda seriálu Případy 1. oddělení. Velice rád jsem tuto knihu přečetl, novinář a spisovatel Martin Moravec vyzpovídal spoluautora scénáře k tomu seriálu a hlavně člena pražské Mordparty. Prvních pár stránek bylo pro silné povahy, ale pak se kniha četla lépe. Člověk pochopí, jak je práce PČR důležitá.
Velice rád jsem si propojoval vyprávění pana Mareše s některými díly Případů.
Super knížka. Doporučuji.

02.05.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek. Klenot literatury a dle mého i povinná četba!

05.05.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Po této knize jsem sáhl kvůli Čtenářské výzvě. Po přečtení nemám slov. Tato kniha dokáže člověku otevřít oči ještě víc. Občas vzdycháme nad malichernostmi a jinde přitom lidi nemají co jíst či nesmí svobodně jet jen do jiného města. Kniha dokáže člověka donutit přemýšlet nad tím, že by se měl radovat z toho, co má. Jsem rád, že jsem se narodil v zemi, kde se mám dobře.

09.05.2023 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Famózní. Detektivní příběhy H. Poirota mám nakoukané z televize, Suchet jej zahrál skvěle. Konečně jsem se dostal k jejich předloze. Dílo p. Christie je skvělé. Krásné uvedení do této série.

27.06.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Perfektní! Celou dobu jsem měl dva podezřelé, bohužel pachatel byl úplně někdo jiný. Brilantní zamotání děje, dlouho se mís nepodařilo v nějaké detektivce neodhalit vraha před koncem.

06.11.2023 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha která dokáže pohnout základními hodnotami člověka.

16.02.2024 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Skvělý román. Že začátku se trochu táhl, ale cca od půlky už byl svižnější a akčnější. Přesně podle mého gusta.

16.05.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Wow. Toto byla má první kniha od tohoto autora. Poradila mi ji naše paní knihovnice. Bylo to úžasný, ale zápletka zároveň děsivá. Knihu jsem přečetl za dva dny a to jedním dechem. Bravo.

16.01.2024 5 z 5

Rukopis Karla Velikého Rukopis Karla Velikého Steve Berry

Tímto čtvrtým dílem se pro mě Steve Berry stal klasikou. Kniha naprosto famózní. Sice prvních pár kapitol to vázlo, pak se ale rozjela akce a už nezastavila. Knihu jsem měl přečtenou během tří dní. Nyní jsem si jist, že SB a jeho Cotton budou na mém seznamu napořád. Těším se na další díl.

21.04.2023 5 z 5

Churchill: Předurčen osudem Churchill: Předurčen osudem Andrew Roberts

Bylo mi ctí tuto biografii číst.
Hluboce smekám před sirem Churchillem a samozřejmě před autorem. Toto je nejlepší životopis velikého politika.

21.08.2023 5 z 5

František Josef I. František Josef I. Karl Vocelka

Velice doporučuji. Autoři jsou skvělými odborníky. Životopis se na Františka Josefa dívá ne jen jako na politika/panovníka, ale také jako na člověka, na syna, manžela, otce, dědečka...

20.04.2023 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Další skvělý díl této série.
Vencl dává vyšetřování nový nádech, tak čekám, jak se to vyvine dale.

03.10.2023 5 z 5

Slečna podporučík Slečna podporučík David Návara

Kniha je zajímavá, úžasné a poutavé příběhy. Těším se na další díl.
Jediným rušivým elementem pro mě bylo to, že děj knihy je zasažen mezi příběhy z prvního dílu. Občas jsem měl problémy pamatovat si, co v prvním díle někde bylo.

14.07.2023 5 z 5

Plukovník a rebelova dcera Plukovník a rebelova dcera David Návara

Tohle je typ knihy, kterou jsem potřeboval. Hlavní hrdina, ze starého světa, kde čest byla důležitou vlastností. Autorovu tvorbu (zejména ohledně modelů) sleduji delší dobu. Na tuto knihu jsem se velice těšil.

06.06.2023 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Skvělé pokračování této série. V knize probíhá spousta akce, což není vůbec na škodu. Už se těším až vezmu do ruky pokračování.

25.05.2023 5 z 5

Pokračování diplomacie Pokračování diplomacie Jan Kotouč

Tato kniha je žánru, ke kterému jsem byl vždycky skeptický v knižní podobě. Můžu ale říct, že v této knize se to zlomilo. Pochopitelně, je to první díl série a jedna z prvotin tohoto autora. Já jej znám z jiných sérii a vím a těším se, že časem se bude kvalita zvyšovat.

23.05.2023 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Opět skvělá část. Líbily se mi obě povídky. Oceňuji zejména, že v druhé povídce se děj přesune jinam, než je Habsburská monarchie. Jako příznivci detektivního žánru se mi líbila zapeklitost a zamotanost dění v Londýně.

29.04.2023 5 z 5

Hra žlutých loutek Hra žlutých loutek Jan Mašata

Tato kniha bylo mé první setkání s tímto autorem. Zaujala mě svým názvem a nelituji, že jsem ji četl. Zajímavý děj, lehce tajemný, protkaný akcí. Za sebe musím dát plný počet hvězdiček.

15.04.2023 5 z 5

Rány na cti Rány na cti Anthony Riches

Román jsem si velice užil. Je zařazen do pozdější doby, než jsem zvyklý číst romány o Římu.
Spousta skvělé akce i zápletka...

11.10.2023 5 z 5