jirimatejka jirimatejka komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Celkem slušné, jako obvykle trochu přepálené příběhy postav, ale určitě lepší než Okamžiky štěstí.

17.11.2020 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Klasický Rollins, spokojenost jako obvykle. Technologicky celkem zmáknuté, příběh dobrý jako vždy.

17.11.2020 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Četl jsem před několika lety, dočetl jsem jen silou vůle. Každopádně největší blbost jakou jsem kdy četl. Námět skvělý, čekal jsem něco alespoň lehce nadprůměrného, nicméně příběh plytký, téměř žádný. K tomu spousta nesmyslů v podobě jakýchsi zmutovaných příšer žijicích na zemském povrchu (jasně, po 20ti letech od výbuchu by vznikla generace nových "zvířat") apod.

08.09.2020 odpad!

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělé napínavé čtení. Zpočátku jsem měl trochu problém orientovat se v čase jak autor přeskakoval z různých dějový linií bez uvedení času, nicméně asi ve čtvrtině knihy se to sjednotilo, a bylo to skutečně skvělé. Možná místy nevychytané detaily, ale to je v každom příběhu. Kdo má rád Jamese Rollinse, tak tohle se mu bude také líbit.

16.08.2020 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Velké zklamání. Podle hodnocení jsem čekal, že to bude nadčasová pecka, ale dost plytký postapo příběh se značně nereálným vývojem. Jako námět dobrý, ale dalo se z toho vyždímat mnohem více. Naštěstí celkem krátká kniha, nerad nechávám knížky nedočtené i když se mi nelíbí.

16.08.2020 2 z 5

Spiknutí Spiknutí Nicolas Beuglet

Čekal jsem trochu více, sice napínavé, ale místy dost přehnaný feminismus. Trochu mi vadil i nepříliš uzavřený konec, nevím zda záměrně. Celkový dojem - slušný průměr, ale další knihy autora vyhledávat nebudu.

16.08.2020 3 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Skvělé téma, skvěle napsané,

05.05.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Kniha je skvělá, napínavá, člověku se nechce přerušit čtení. Každopádně je vhodné číst jí hned po předchozích dvou dílech, jinak je navázání trochu obtížnější. Mínusem je naprosto překombinovaný a nereálný závěr. Ale i tak 5 hvězd.

05.05.2020 5 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Jako obvykle perfektní. Klasický Rollins, očekávaná struktura příběhu mající několik dějových linek, v podstatě jen dvě, takže se člověk dobře orientuje. Někdy už trochu zamrzí nesmrtelnost jednotlivých hrdinů, ale odkaz do historie a pravdivý základ z toho dělá skvělý román.

29.02.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dobře napsaný příběh, i když konec se přímo nabízel. Trochu zbytečná mi přišla druhá dějová linka kolem Wenerstroma, ale jako celek velmi dobré.

16.02.2020 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Odložil jsem velmi brzy, dost rozvláčné, děj skáče z jedné vleklé linky do druhé, nijak mě nezaujalo. King asi není pro mě.

02.02.2020 1 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvěle napsané, hodně cynické, ale pravdivé. Vřele doporučuji.

10.01.2020 5 z 5

Morová loď Morová loď Clive Cussler

Celkem fajn čtení, místy trochu přehnané jak hlavní hrdinové přežijí nemožné, ale jako celek splnilo účel.

10.01.2020 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Prima čtení, napínavé, příběh má spád. Závěr lehce slabší, trochu mi přišlo nesmyslné jak jdou vyšetřovatelé na ruku obviněnému, ale jako celek skvělé. Můžu doporučit.

29.12.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, líčí nejen ponurou atmosféru doby, ale i každodenní detaily. Dokáže člověka skvěle vtáhnout do děje, čte se jedním dechem. I když téma holokaustu moc nemusím, tak tahle kniha je špička. Doporučuju!

24.12.2019 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Napínavé, realistické, malinké mínus za trochu amerického patosu, ale to jde přežít.

22.12.2019 5 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Skvěle napsané, zajímavé téma, dobře zpracované. Z Elsbergových knih zatím nejlepší.

12.12.2019 5 z 5

Pobřeží kostlivců Pobřeží kostlivců Clive Cussler

Dobrý námět, i když trochu překombinovaný. Hlavní hrdinové téměř supermani, kteří přežijí všechno. Nicméně i tak dobře napsané, můžu doporučit.

07.12.2019 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Pěkné, napínavé, čtivé. Doporučuji.

07.12.2019 4 z 5

Tisíc sluncí Tisíc sluncí Alex Scarrow

Fajn námět, příběh dostává spád postupně, začátek je trochu vlažnější, konec plus mínus předvídatelný. Jako celek dobré, napínavé. Můžu doporučit.

24.11.2019 4 z 5