Pobřeží kostlivců

Pobřeží kostlivců https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25340/pobrezi-kostlivcu-25340.jpg 4 37 8

Akta Oregon série

Rok 1896: Čtyři Angličané prchají před smrtí napříč krutou poušti Kalahari. Nesou uloupený poklad ve formě neopracovaných diamantů. Angličany však pronásleduje kmen divokých afrických domorodců. Zlodějům se podaří dosáhnout čekající lodi HMS Rove, avšak jen aby vzápětí spolu i se svými pronásledovateli zahynuli v bouři, která je všechny pohřbí tunami písku… Současnost: Juan Cabrillo s posádkou maskované válečné lodi Oregon stačil sotva uniknout smrti během mise na řece Kongo, když zachytí nouzové volání o pomoc z bezbranného člunu, který se ocitl nedaleko afrického pobřeží pod palbou. Cabrillo nezůstane nečinný a zachrání napadenou loď, spolu s půvabnou Sloane Macintyreovou. Ta pátrá po potopené Rove, její průzkum však vyvolá nechtěnou – a smrtící – pozornost neznámých sil. Co však Cabrilla nejvíce překvapuje, je historka jakéhosi bláznivého rybáře, který tvrdí, že ho na volném moři ve stejné oblasti napadli obrovští kovoví hadi. Aktivity, které začínají honem na hady, donutí Cabrilla, aby se postavil silám daleko nebezpečnějším – šílenému nepříteli, jehož skupina následovníků plánuje uvolnit samy devastující přírodní síly proti všem protivníkům…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Skeleton Coast , 2006

Luigi1
11.09.2023 4 z 5

Konečne se tato kniha -díl-rozjela a jsem tomu moc rád

hana4834
25.04.2021 5 z 5

Proste skvělí příběh jako vždy hlavní postavy jsou nezničitelné . Pohodové čtení, vždy se mi líbí jak na konci najdou poklad

jirimatejka
07.12.2019 3 z 5

Dobrý námět, i když trochu překombinovaný. Hlavní hrdinové téměř supermani, kteří přežijí všechno. Nicméně i tak dobře napsané, můžu doporučit.

čef
09.05.2019 5 z 5

Opět oceňuji racionální pragmatismus autorů při hodnocení různých fanatiků s nimiž naši hrdinové bojují. Tentokráte se jedná o ekoterorismus s jejich heslem čím hůře, tím lépe a radši zeměkouli zničíme sami, než aby to udělali jiní. Ovšem, že jejich cíle se mohou těžko uskutečnit, když po nich jde nejenom Oregon s Juanem a ale i NUMA s Pittem. Ale kdo ví, čtěte tento, jak jinak než skvělý dobrodružný román a dozvíte se více!

Nelly
10.11.2015 4 z 5

Skvělý, "odsejpací" příběh, hvězdička dolů za pro mne moc popisnou závěrečnou bitku (to si užijí spíše páni) a pak za malé zklamání, co se týče propojení úvodních kapitol z minulosti s posledním nálezem - nechci prozrazovat, prostě jsem čekala, že tomu bude věnováno více... Ale jinak fajn příběh!

stopař
26.12.2014 4 z 5

Opět je zabránění zničení světa...

peklo
26.02.2012 4 z 5

Kdo má rád knihy Jamese Rollinse a jeho sérii Sigma Force, velice snadno si oblíbí i tyto autory a jejich hrdiny, je zde podobná šablona stavby příběhu, opět elitní skupina bývalých vojáků, agentů atd. bojuje s padouchem, který chce za pomocí vlastního vynálezu zničit svět

stm01
22.02.2011 5 z 5

Zatím jsem znal pouze svého oblíbence Dirka Pitta,ale po přečtení této knihy už mám dalšího oblíbeného hrdinu.Klasická a stále přitom neomrzející šablona,historická událost a současnost,akce ,humor,napětí a stále studna nápadů tohoto autora.Z tohoto žánru kniha podle mého gusta.

Autoři knihy

Clive Cussler