Temná hlídka

Temná hlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9474/mid_temna-hlidka-iCa-9474.jpg 4 37 8

Akta Oregon série

Juan Cabrillo a jeho pestrá posádka na palubě tajné špionážní lodi Oregon si vydělávají na velice slušné, i když nebezpečné živobytí plněním úkolů pro mocné západní zájemce. Jejich poslední klient však přichází z východu – z Dalekého Východu –, aby je požádal o speciální druh pomoci. Novým zákazníkem je konsorcium japonských lodních magnátů, jejichž majetek je ohrožován brutálními piráty, lovícími v asijských vodách. Pirátské útoky býval dosud obvykle omezeny na malá plavidla a jachty vlastněné cizinci, představující na oceánu velice snadné cíle. Nyní však začínají mizet velké nákladní lodě. Cabrillo podezírá piráty, že k přepadávání větších lodí spojili vzájemně své síly. Když se však Oregon s nimi dostane do konfrontace, zjistí, že aktivity pirátů vycházejí ze smrtelně vážného mezinárodního spiknutí – z plánů na fyzickou likvidaci lidí a jejich otroctví. Tyto vize však Juan Cabrillo hodlá překazit…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Dark Watch , 2005

Luigi1
11.09.2023 3 z 5

Takový zbytečně zdlouhavý

renefer
05.04.2023 4 z 5

Tak jedeme, teda vlastně plavíme se, dál. Opět několikanásobná zápletka, tentokrát ale celkem rychle vyřešená, nebylo tam tolik komplikací jako v předchozích dílech a pokud byly, tak byly rychle vyřešeny. Číst tyhle knihy je jako sledovat akční film.

hana4834
14.09.2021 4 z 5

Spisovatel nezklamal skvělý příběh jako vždy

Elea
03.12.2016 3 z 5

Celá série Oregon patří k méně vydařené tvorbě autora, u této knihy jsem se celou dobu nemohla zbavit dojmu, že jde o parodii knih s Dirkem Pittem.

stopař
26.12.2014 4 z 5

Pohodové čtení,napětí a akce....

Nelly
06.05.2014 5 z 5

Tak toto je jednoznačně jedna z lepších Cusslerových knih - děj je nadupaný od začátku do konce (konec je tedy spíše jako nášlapná mina). Byla jsem mile překvapena na to, že je kniha stará už skoro deset let. Doporučuji všem, kdo hledají napětí a dobře napsaný příběh.

čef
17.06.2012 5 z 5

Od knih gangu Cussler nelze očekávat žádné hluboké filosofické poselství ani psychologické dumání. Jejich romány jdou přímočaře za zábavou. Existuje jistě mnoho čtenářů, včetně mne, kteří ocení napínavý příběh se spoustu detailů z námořních operací a dobrým závěrem. Bohužel se v životě opravdu takové jednoznačné příběhy nestávají. Občas si něco takového přečíst však určitě stojí za to.

derminator
29.05.2011 4 z 5

Zajímavá kniha jako každá od Cusslera jen má jedinou chybičku je to až moc neskutečný. 75%.

Autoři knihy

Clive Cussler