JiříM JiříM komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Historie Těšínska mě celkem zajímá, na tuto knihu jsem narazil úplnou náhodou a velmi mě zaujala. Je zvláštní číst o životě lidí před 100 lety. Ale jak vidno, lidi se nemění, jen doba... Jdu otevřít rovnou druhý díl.

03.10.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Žížala v Chlumci nad Cidlinou - celá jedna kapitola, první knížky od tohoto autora, v níž je obsažena tato věta, byla opravdu skvělá. Sice jsem po první kapitole chtěl knihu odložit, ale nakonec mě děj celkem zaujal a dočetl jsem knihu jedním dechem.

20.09.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Ani na jedné stránce jsem se nenudil. A ted možná *spoiler * ja tušil už na začátku, že Angie dostane nabídku práce u policie.

24.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ani druhý díl, čtený v zápětí po prvním, nebyl zklamáním. Je krásně vystiženo národnostní pnutí. Ač jakkoliv sebelépe napsáno, tak realita byla zcela jistě hrozivější. Poučílo se lidstvo z tohoto období? Nebo si musí prožít historii znova aby se poučilo...?

17.10.2021 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Text knížky je poučný a místy i zábavný. Děkuji Ježíškovi, že mi knihu donesl a ač jsem nevěděl co od ní čekat, tak velmi mile překvapila a upoutala pozornost.

14.03.2024 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Nečekal jsem to, ale bavil jsem se.

10.01.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Zajimavý příběh, jen se mi zdá, že si autor s postavou Mii moc nevěděl rady. Děj je místy trošku nudný, ale i tak zajimavý.

12.05.2018 3 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Není vůbec na škodu si jednou za čas přečíst knihu od ryze českého autora. Příběh nečekaně zajímavý a konec ještě zajímavější. Doporučuji přečíst.

03.03.2020 5 z 5

Enigmatické variace Enigmatické variace André Aciman

Děj knihy je pro lidi s otevřenou myslí a názory na vztahy bez různých předsudků a přetvářek. Je zajímavé, jak smyšlený děj, postavy a prostředí nám dává důvod se zamyslet nad vlastními vztahy a životy. Neujíždí nám "vlak života?" Takové knihy mám rád, ty, které po přečtení ještě nějakou dobu nosíte v hlavě.

24.03.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Jedním dechem...

07.09.2018 5 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Proč se knihy tohoto autora dají číst až od půlky do konce? Začátek mi přišel strašně nepřehledný. Konec už byl napínavější.

08.07.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Opravdu poutavé čtení.

28.03.2018 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Ten kdo vytvoril anotaci na vydani roku 2001 musel byt uplny blazen (mozna i hur). Takze fakt dik ze jste napsali vraha na zadni stranu knihy.

14.03.2017 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Zatím se mi všechny knížky z Blízkého východu líbily a tahle není výjímkou, děj má spád a je napínavý. A konec jako vždy překvapivý.

15.01.2017 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Začínám být alergický na podobné věty na konci kapitol jako třeba "...no to si děláš.. "

05.04.2023 5 z 5

Hezky, logicky a promyšleně sepsaný děj.

02.05.2022 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Po celkem zajímavém začátku začal děj upadat. Čekal jsem více, hlavne od závěru.

22.11.2020 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Od začátku do konce velmi zajimavý příběh.

02.06.2020 5 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Rád jsem se opět potkal s Eliem a Oliverem. Celou dobu do vydání knihy jsem přemýšlel nad tím, kde a jak autor naváže. Myšlenka dobrá, ale obsah... Nemůžu říci, že by byl obsah nezajímavý, ale asi jsem čekal trošku něco jineho. Celkově je knížka dobře čtivá, jen nesmíte moc srovnavat s \"Dej mi své jméno.\" Rád bych dal 5 hvězd, ale bohužel, nejde to. Uvidíme, jak se ještě vyvede filmové zpracováni.
Změna rozhodnutí, dávám za 5*.

01.02.2020 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Po dlouhé době kniha, která mě uchvátila. Obě hlavní postavy jsou sympatické, děj je opravdu emotivní. Pravděpodobně si ji přečtu znova.
ED: nejdřív přečíst, potom kouknout na film...

11.11.2019 5 z 5