Jiparis Jiparis komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Sympatický vyšetřovatel a jeho asistentka, děj nic moc.

13.08.2023 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Spletitý příběh, kde se souběžně objevují různé ožehavé otázky. Zaujala mě linka "vyšetřovatelky", která řeší dilema dítě nebo kariéra.

09.08.2023 5 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Hodně kruté, krev teče proudem, na mě až moc. Samotná zápletka není originální.

03.08.2023 4 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Dobré čtení na dovolenou. Zajímavý námět, neuvěřitelné zápletky .

30.07.2023 4 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Zajímavý příběh, kde se dovídáme mnoho z afrických reálií o kterých jsem neměla ani ponětí. Samotný děj je napínavý, ale těžko uvěřitelný.

26.07.2023 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Napínavé, ale příliš kruté na to, aby vyšinutý jedinec upoutal pozornost cílové osoby.

23.07.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Uprostřed knihy jsem si říkala proč tolik mrtvých, ale pomalu jsem se vžívala do pocitů někoho, kdo všechno ztratil a je zoufalý. Hodně kruté následky selhání systému.

20.07.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Další moc pěkný , propracovaný příběh. Líbí se nevyumělkovaný jazyk, proplétání motivů , odhalování tajemství i lokace. Těším se na další.

15.07.2023 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Pro mě nová autorka zabodovala. Chápala jsem motiv, příčiny frustrace, ale ne množství nechutných, drastických detailů. Určitě by to šlo i bez nich

13.07.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Detektivky Angely Marsons mají spád, líbí se mi krátké kapitoly. Námět byl tentokrát složitý, některá místa méně uvěřitelná, ale četlo se dobře.

10.07.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Skvělá kniha! Rodinná i světová historie, zklamání, hledání a nakonec návrat ke kořenům. Obdivuji autorčinu znalost českých i řeckých reálií.

08.07.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Objevila jsem pro sebe dalšího skvělého, českého autora detektivek. Zajímavé propojení osoby svědka a policisty se mi moc líbilo.

02.07.2023 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Skvěle napsaná detektivka, lehký jazyk, mnoho proplétajících se rovin a přesto srozumitelná . Mix pocitů a napětí.

01.07.2023 5 z 5

Taxikář Taxikář Petr Čepek

Jako příběh a detektivka nic moc, ale zaujaly mě nedávné reálii (mezinárodně známý zloděj protokolárního pera Klaus , mistr kompromisu Duka, spousta zlodějen a podvodů 90 let).

28.06.2023 4 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Sousta vaty při vyšetřování, tentokrát jsem byla trochu zklamaná.

25.06.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Začátek trochu pomalý, místy trochu sentimentální výrazy, ale ve druhé polovině měl děj správný spád a překvapující, otevřený závěr.

17.06.2023 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Jak je důležitá komunikace! Mlčení, předstírání, projekce vlastních cílů do života dětí.

14.06.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Zajímavý námět. Jak hodně nás ovlivňují geny a výchova? Nelíbily se mi pasáže popisující milostný život nadané agentky, výrazy jak z "červené knihovny".

12.06.2023 4 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Co všechno udělá rodič pro své dítě? Líbila se mi linie příběhu policisty, před kterým není jen řešení složitého případu, ale i dozvuky vlastní minulosti.

09.06.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Spousta duchařiny, která není vysvětlena a nedávala mi smysl.

09.06.2023 4 z 5