Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc hezky napsané, čtivé. Ale smutné.. Konec rychlý, ještě by to chtělo nějak dopsat, takto si můžeme domýšlet, ale - mně tam prostě ten konec chybí. Na knížku jsem se těšila a ráda jsem si ji přečetla.

17.05.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Dobře popsaná nemoc. Nečekaný závěr - ten už jsem prostě musela rychle dočíst.

16.05.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Od autora jsem četla všechny knihy, které u nás vyšly. Tato kniha se mi také líbila. Ale.. uff.. Je to tak smutné, uvěřitelné, špinavá politika, to vše se může dít. Smutné, ale i hezké momenty, dost mouder, to mám ráda. Kniha se mi líbila, ale veselo mi z ní není.

10.05.2019 5 z 5

Šel malíř chudě do světa Šel malíř chudě do světa Jaroslav Seifert

Krásné verše.. A citovala bych ty, co tu citovány jsou. Jsou plné citu, lásky.. Potěší..
Tak co tu mohu.. Blíží se Den matek.. I moje maminka by měla svátek..

Husa
I husa mluví řečí matek,
posadí-li se u housátek
a volá na ně dojatá:
Kdepak jste, moje děti zlaté!
A když se na ně podíváte,
jsou vskutku celá ze zlata.

30.04.2019 5 z 5

Co může říci písmo - kapitoly z grafologie Co může říci písmo - kapitoly z grafologie Petr Živný

Velmi dobrá a zajímavá knížka o grafologii.

24.04.2019 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Tuto knížku jsem předčítala dceři, když byla malá a líbila se nám oběma. Nyní, když ž je dcera dospělá, jsem se k ní vrátila a zase se mi hodně líbila.

25.03.2019 5 z 5

Zdravý nemocný Zdravý nemocný Molière (p)

Klasická literatura, divadelní hra od Moliéra. Je trochu stylem podobná autorově divadelní hře Lakomec. Zde je hlavní hrdina zdravý, ale je přesvědčený o tom, že je vážně nemocný. Naštěstí má dceru, kterou se rozhodne provdat za lékaře. Je to komedie a podle toho to nějak probíhá i dopadne. Doktor hlavního hrdiny ví, že je zdravý, ale "léčí" ho a utvrzuje ho v tom, že je nemocný, neboť mu z toho plynou nemalé zisky.

14.03.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Autobiografická knížka - líbila se mi. Je psaná formou deníku - psaná z pohledu Veroniky - Češky, která se provdala za Japonce Kótu a z pohledu Kóty. Pohled Veroniky ovšem převažuje. Díky knížce jsem se toho dost dozvěděla o životě v Japonsku. Veronika se do Japonska za manželem přestěhovala. Neměla to tam vždy jednoduché - jiný kraj, jiný mrav, ale brala to dost srdnatě a také s humorem, takže jsem se při čtení i docela zasmála.

14.03.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Od autorky už jsem četla psychologický thriller Za zavřenými dveřmi a líbil se mi. Na tuto její knížku jsem se dost těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Bylo to hodně napínavé a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Četla jsem v každé volné chvíli. Opět výborný psychothriller. Kniha je plná emocí a rozhodně stojí za přečtení. Hlavní hrdince jsem moc držela palce.

14.03.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Nemohla jsem se odtrhnout. Ledové a mrazivé. Konec mě tedy překvapil.

26.02.2019 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Klasická detektivka se slečnou Marplovou, moc se mi líbila, bavila mě.

10.02.2019 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Knížka se mi moc líbila. Je v ní hodně moudrosti, člověk si toho z ní může vzít do života mnoho. Navíc se dobře četla. Mohu doporučit.

01.02.2019 5 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Moc pěkná knížka. Dá-li se o knížce říci, že je příjemná, tak tato na mě tak působila a zanechala ve mně hezké pocity. A právě o Provence, kterou mám ráda.. I když jsem tam zatím nebyla. Panu Horníčkovi se splnil sen a Provence ho okouzlila. Nevím, zda se tam někdy podívám, ale taky takový sen mám. Ale ta knížka, ta je milá.

28.01.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásné, ale moc a moc smutné. Nemohla jsem se odtrhnout.

13.01.2019 5 z 5

Pověz mi, jak žijete Pověz mi, jak žijete Agatha Christie Mallowan (p)

Od mojí oblíbené autorky jsem zatím četla jen detektivky (a ještě si určitě nějaké přečtu), ale tato knížka se mi také moc líbila. Není to detektivka, je to ze života A. Christie a knížku napsala mile a s laskavým humorem.

08.01.2019 5 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Jan Machač

Knížku jsem koupila a přečetla dceři, když byla malá. Moc se nám oběma líbila - i krásné obrázky. Měly jsme starší vydání, než jsou uvedena zde na DK. Bohužel se knížka při stěhování někam zatoulala. Ale je skvělá a pro menší děti moc doporučuji.

02.01.2019

Charlie, po čertech milý andílek Charlie, po čertech milý andílek Mia Papoušková

Výborná kniha. Moc se mi líbila, hodně jsem se při čtení nasmála. A zvedla mi náladu - opravdu relax před Vánocemi. Knížku moc doporučuji všem majitelům pejsků i těm, kteří pejska nemají a určitě všem, co se rádi zasmějí. Vlastně ji doporučuji každému. Bravurně napsaná prvotina. Přečtěte si..

23.12.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nářečí se mi líbilo. Jinak je to dost syrové a i depresivní. Nějaké ideje nebo ideály, nebo něco pozitivního, co bych si z knížky mohla odnést - tak to jsem nic nenašla, asi tam nic takového nebylo, to je zase v jiných knížkách. Každý pro sebe, aby měl co nejvíce, pomluvy, drby, no.. Docela dobře se mi ale knížka četla, ovšem je to zase takové smutné, jak se tam ti lidé chovají a jak přemýšlí.

30.11.2018 4 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Knížka se mi líbila, hezky se mi četla. Karolína Světlá žila a psala v 19. století - tehdy psala román ze současnosti. Určitě pro mě bylo zajímavé si knížku přečíst. A bavila mě.

28.11.2018 5 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Pěkná knížka od Oscara Wildea. Jedná se o divadelní hru, o komedii. Vtip, břitkost, intriky, podvody, čest, láska, poctivost a solidnost, o to vše a další jde v této komedii. Myslím, že je aktuální i v dnešní době. Jedná se o konverzační komedii a člověk se při čtení zasměje a řekla bych, že ještě více zamyslí. Dá se úspěch koupit? Je to úspěch, pokud je něčeho dosaženo nepoctivou cestou? Je to vše tak aktuální.

10.11.2018 4 z 5