Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Tichý dvojhlas Tichý dvojhlas Jaroslav Seifert

Nádherná kniha. Krásný tichý dvojhlas velkého básníka i velkého herce.

01.03.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha se mi moc líbila. Romantika, láska, ideály, hrdinství.. Také dobrodružství. Prostě krásná.

29.02.2020 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Pěkná klasická detektivka s H. Poirotem. Bavila mě a byla napínavá.

14.02.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha byla čtivá, napínavá. Nemohla jsem se odtrhnout. Zajímavý nápad s domem.

10.02.2020 4 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Četla jsem knihu Na plechárně a hodně se mi líbila. Takže volné pokračování a tedy tuto knížku Sladký čtvrtek - jsem si nenechala ujít. Navíc se mi hodila do čtenářské výzvy. Příjemné čtení, humor, soudržnost lidí.. Líbila se mi.

10.02.2020 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Pěkná a čtivá kniha - o francouzských umělcích - o jejich životě, tvorbě. Knížka má i krásnou obálku. Dost jsem se dozvěděla a ještě jsem si díky knize nějaké informace vyhledala na internetu.

31.01.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Temný příběh. Zoufalý otec hledající svou dceru. Ale moc mě to nebavilo tedy.

30.01.2020 3 z 5

Queen Queen Peter Hince

Jsou to vzpomínky bedňáka u kapely Queen. Jinou knihu o této kapele jsem zatím nečetla. Kdysi jsem tuto kapelu dost poslouchala, tak jsem si i zavzpomínala a něco nového se dozvěděla.

29.01.2020 4 z 5

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Zajímavá knížka. Autorku mám ráda. V denících popisuje jak válečné události - píše třeba i o Lidicích, tak svůj osobní i tvůrčí život. Třeba i to, že začala psát Pipi Dlouhou punčochu.

26.01.2020 5 z 5

Aleje – Krása ohroženého světa Aleje – Krása ohroženého světa Václav Větvička

Moc pěkná kniha, krásné fotografie a moc pěkné a zajímavé čtení. Mám moc ráda stromy a jsem ráda, že tuto knihu mám doma v knihovně.

21.01.2020 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Zajímavé, dost propletené, kam kolikrát vedou lži.. Popisovaná psychologie postav. Psychothriller.

12.01.2020

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Hezká klasická detektivka od mojí oblíbené autorky. Líbí se mi více takovéto detektivky než ty současné, kde je vše detailně, brutálně a drsně vylíčeno v podrobných popisech.

10.01.2020 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Psychologicky propracovaná detektivka, drsná - na můj vkus až moc. Vraha jsem neodhalila, závěr byl překvapivý.

08.01.2020 4 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Knihu jsem si koupila a přečetla, hned jak u nás vyšlo její 1. vydání, takže už je to hodně dávno (tehdy jsem měla roční dceru). Knížka se mi líbila. A víc neprozradím. :)

07.01.2020

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Prostě krásné... Krásné verše, smutné a čtivé, autorovu poezii mám moc ráda.

02.01.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Knížka se mi líbila, bavila mě. Je pěkně napsaná. Autobiografie bývalé 1. dámy USA. Určitě žena, která si zaslouží i obdiv a díky níž jsem se v její knize i ledacos nového dozvěděla.

02.01.2020 5 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Mám ráda básně (ne všechny) a mám ráda přírodu. Zde je obojí. Básně především o přírodě. Téma dobré, jen by se mi ty básně líbily více nějak lépe napsané. Některé se mi líbily, některé méně.

31.12.2019 4 z 5

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Nejdříve jsem viděla film. Vícekrát - hlavně díky L. de Funésovi - mému oblíbenému herci. Takže díky tomu jsem se pustila i do čtení knihy. A líbila se mi. Je to milá kniha. Je tam toho popsáno víc - celkem logicky - než je ve filmu. Kniha se zabývá i tématem vylidňování venkova a dalšími, autor ji psal už před léty, ale myslím, že třeba toto téma je u nás nyní dost aktuální. Radovat se z maličkostí, mít radost ze života, nežít konzumním způsobem života, nekupovat nové věci, když nám ty starší ještě dobře slouží. Zajímavá a příjemná kniha.

21.12.2019 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Temný příběh, vtáhl mě dost rychle a moc nepustil. Opravdu dost psycho. Zajímavě popsané postavy a co je vede k různým činům. Bylo mi z toho i smutno. A ještě je.

21.12.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha byla čtivá, to ano. Předchozí dvě knihy od autorky se mi ale líbily více.

11.12.2019 4 z 5