Hadí doupě

Hadí doupě, román z roku 1949, označila Agatha Christie opakovaně za jednu ze svých nejoblíbenějších detektivek. Ve velkém, poněkud bizarním domě na londýnském předměstí žije rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce Aristida Leonidese. Když náhle starý pán za podezřelých okolností zemře, vše nasvědčuje tomu, že byl úkladně zabit a že pachatele je nutno hledat právě v okruhu rodinných příslušníků. O ruku milionářovy vnučky Sofie se shodou okolností uchází syn kriminalisty ze Scotland Yardu – napůl host v domácnosti a napůl amatérský detektiv začíná luštit hádanku, jejíž řešení vyráží dech......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338250/big_hadi-doupe-Wy0-338250.jpg 4.4537

Kniha Hadí doupě

domihruzkova
31.12.2021

Postava Josefíny mě něskutečně bavila, jen škoda, že jí nebyl dán větší prostor. Přestože jsem tušila, kdo je pachatelem, nic to neubralo na skvělém zážitku.

drakamena
22.11.2021

Barák plný bláznů. Chlapi neschopní slaboši a ženy hysterky. A s každou další generací to bylo horší a horší. Upřímně obdivuji hlavního hrdinu, že se odhodlal do téhle rodiny přece jenom přiženit. Já bych vzala nohy na ramena!

EvikU.
27.10.2021

Opět velmi zdařilá kniha autorky. Velmi čtivá, zajímavě propletená, povedený kousek. Posloucháno a konec dočtený jako e-kniha. Kniha se mi moc moc líbila.

Konec mě šokoval, vraha jsem neuhodla ani náhodou. Určitě mohu doporučit.

babystar
24.10.2021

Výborná detektivka, v níž o vyšetřování vraždy starého pana Leonidese vypráví snoubenec vnučky zavražděného. Paní Christie se opět představila jako znalec lidské psychiky. Před námi vystupují jednotliví obyvatelé podivného sídla a postupně vytahují své "kostlivce ze skříně". Opravdu to bylo "hnízdo zmijí". Musím přiznat, že jsem vraha neuhodla, i když odhalení nebylo až tak překvapivé.

tereza1198
21.10.2021

Moje první Agatha kterou řadím do průměru. Rodina byla na mě až příliš podivná. Hlavní hrdina sebou nechává vláčet a k žádné akci se nikdy neodhodlá. A snad poprvé jsem odhadla vraha na první dobrou. I když to bylo divné a zapeklité, tak tomu něco chybělo.

Freedomova
28.09.2021

Naprosto úžasná detektivka. Asi 3x mi bylo úplně jasné, kdo je vrahem a nakonec jsem jako vždy nestačila zírat, jak geniální rozuzlení mne čeká. Doporučuji všem!

Charloteen
08.09.2021

Vždy čekáte, že tohle už určitě musí být konec a máte své podezření a pak Agatha udělá BUM a vše je jinak..

Čenichnaknihy
31.08.2021

Pokud vás občas popadne touha přečíst si po plejádě novodobých knížek nějakou tu starou klasiku, ale zároveň chcete, aby to bylo něco neobyčejného, co vás překvapí, možná pro vás máme tip.
Hadí doupě je tak trochu jiná detektivka od Agathy. Nevyšetřuje tu Hercule Poirot, ani slečna Marplová ani nikdo další z tradičních postav jejích příběhů, nýbrž přítel jedné z hlavních postav, syn policisty.
Obětí je hlava jedné řecké přistěhovalecké rodiny v Londýně, starý pán Aritid Leonides, který zemřel za záhadných okolností. Jeho smrt se sice jeví jako nehoda, ale je při nejmenším podezřelá a snad každý z členů rodiny má motiv pro vraždu.
Jinak nechybí nic z umění slavné britské autorky. Příběh má spád, udržuje vás v napětí a i když máte všechny indicie, je těžké si tipnout vraha. Přitom je to jen tenounká chuťovka na jeden volný večer.