Pověz mi, jak žijete

Pověz mi, jak žijete

Vyprávění o autorčiných vzpomínkách na archeologické výzkumy na Blízkém východě v 30. letech 20. století, které spolu se svým 2. manželem Maxem Mallowanem podnikali.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29518/povez-mi-jak-zijete-29518.jpg 4.780

Come, tell me how you live (1946)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Knižní klub

BabaJaga11

Musím přiznat, že toto je první kniha, kterou jsem od A. Christie přečetla. Detektivky v knižní podobě mě totiž nějak nepřitahují, raději je shlédnu ve filmové podobě. Kniha "Pověz mi, jak žijete" je zajímavou sondou do života lidí v Sýrii v 1. polovině 20. století. Pokud jde o mentalitu, asi se příliš nezměnila, takže i s pomocí této knihy můžeme ledacos pochopit... například, že život pro obyvatele Blízkého Východu mnoho neznamená. Ač obsahuje mnohá závažná poselství, kniha je psána s laskavým humorem. Určitě doporučuji k přečtení!

dagmar5477

Celkem dlouho jsem se této knize vyhýbala, ale naprosto zbytečně. I když to nebyla detektivka, přesto dokázala udržet zájem. Super knížka.

muchomurka

Zajímavé čtení, sice to nebylo tak strhující, jako Agathiny detektivky, ale i tak to mělo něco do sebe. Je zajímavé číst o dobách, kdy Agatha žila a co podnikala. Nejvíce mě zaujaly ty nákupy. To by bylo, to zažít. Na druhou stranu by to pro mě nebylo, neb bych nesnesla to, že se něco ztratí, všichni po vás chtějí "dary", grrrr. A teda co mi rvalo srdce, tak bylo zacházení s nálezy, které nechtěli nebo nebyly z doby, kterou chtěli. Taková škoda. Vím, že to byla taková doba, ale i tak.

SilvieSisinka

Tohle jsem si musela přečíst.Miluji Agathu.Všechno co napíše musím přelouskat ;-)

lin24

Kniha pro Agathu netypická, ale o to raději jsem si ji přečetla. Úžasný humor, jsem nadšená.

Fazolka2017
25.03.2017

Agatha je prostě nejlepší ! Geniální detektivky, bez debat. Ale tenhle její dobrodružný autobiografický cestopis je prostě úžasný. Vtipné, napínavé, lidské, skvělé ! Při čtení jsem záviděla tolik zážitků, cestování, ..měla jsem chuť sbalit kufr a nastoupit na vlak a jet. Cestování v té době po koloniích Anglie muselo být tak nádherné ( pokud jste tedy měli to štěstí a patřili k té správné třídě ). Při čtení mi bohužel chvílemi bylo smutno z toho, že spousta míst, u kterých Agi popisovala jejich nádheru je nyní zničeno ( aktuálně Allepo ) a o místech o kterých psala, že místní žijí klidným životem neznajíc válku, tak tam teď zuří boje. Ještě že to Agátha nevidí, jak by jí asi bylo, kdyby to všechno co navštívila viděla ve stavu v jakém je to dnes.

denib
22.01.2017

Agathu Christie jsem si zamilovala díky jejím detektivkám. Při nich jsem si uvědomila, že to je velká spisovatelka. Pak jsem od ní četla Vlastní životopis a uvědomila si, že je velká spisovatelka nejen detektivek. A teď, po přečtení Pověz mi, jak žijete, s úlevou zjišťuji, že i Agatha Christie je jen člověk :-) Velký člověk, ale člověk. Je to milá a vtipná knížka, kde si Agatha dělá legraci z ostatních i sama ze sebe. Opravdu jsem se bavila od začátku až do konce a místy se smála nahlas. To se mi už dlouho nestalo.

lenulitah
04.12.2016

Moc příjemná kniha, zajímavá a vtipná. Bavila mě stejně jako autorčiny detektivky.

Cagbel
25.02.2016

Kniha mě nezaujala. Vlastně jsem ji asi dočetla jen kvůli tomu, že jsem stále čekala, že dojde k nějaké zajímavé detektivní zápletce…. Bohužel nic.
Pokud bych si bývala byla dopředu přečetla nějakou anotaci a zjistila tak, že se jedná jen o nějaké vyprávění o vykopávkách v Sýrii, knihu bych nejspíš ani číst nezačala. Ale vlastně mi asi i přesto něco dala – dokážu si po jejím přečtení lépe představit mentalitu většiny lidí, kteří nyní ze Sýrie a jejího okolí do Evropy migrují. A na klidu mi to tedy vůbec nepřidává….

lucmat
15.02.2016

Výborná kniha, zábavná i dobrodružná, bezvadné historky, skvěle napsané s úžasným humorem, moc jsem si knihu užila - veselé pochichtávání při čtení v metru a busu ;-) Rozhodně doporučuji všem Agathiným fandům i nefandům...

Elor
19.10.2015

Mimořádně lidská kniha.

kika 13
25.01.2013

Pěkné čtení a napínavé.

hortenzie
04.08.2012

Vynikající! Zjistila jsem, že paní Agatha měla velký smysl pro humor. Doporučuji.

kristeen
01.02.2011