Pověz mi, jak žijete

Vyprávění o autorčiných vzpomínkách na archeologické výzkumy na Blízkém východě v 30. letech 20. století, které spolu se svým 2. manželem Maxem Mallowanem podnikali.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29518/povez-mi-jak-zijete-29518.jpg 4.694
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Knižní klub

Come, tell me how you live (1946)

Kniha Pověz mi, jak žijete

Kerberos

Agatha popisuje své postřehy z cest po orientu se svým manželem archeologem.Vtipné - trochu mi to připomíná Amelii Peabody.Poslouchala jsem audioknihu.

Boogie007

Agathu máme především zařazenou jako autorku detektivního čtení, ale už ve svém životopise a nyní i v této knize se projeví její skvělý humor, nadhled a popis místa i lidí. Spolu s druhým manželem se zúčastnila několika archeologických výprav, užila všeho, co s tím bylo spojené (včetně nepohodlí, blech atd.), ale přesto na tento čas s láskou vzpomínala v době, kdy válka znemožnila jakékoliv archeologické bádání.

SSTknihy

Tak si tak říkám, že kdyby paní Agatha žila v dnešní době, možná by měla úspěšný blog o cestování. Její vyprávění o době, kterou strávila se svým druhým manželem mezi archeology na vykopávkách v Sýrii, jsou plné výborných postřehů, nepostrádají cit pro atmosféru, vykreslují skvěle místní prostředí, myšlení místních obyvatel i způsob života. Navíc jsou to historky zábavné a vtipné.

Jessica007

Od mojí oblíbené autorky jsem zatím četla jen detektivky (a ještě si určitě nějaké přečtu), ale tato knížka se mi také moc líbila. Není to detektivka, je to ze života A. Christie a knížku napsala mile a s laskavým humorem.

BabaJaga11
16.09.2018

Musím přiznat, že toto je první kniha, kterou jsem od A. Christie přečetla. Detektivky v knižní podobě mě totiž nějak nepřitahují, raději je shlédnu ve filmové podobě. Kniha "Pověz mi, jak žijete" je zajímavou sondou do života lidí v Sýrii v 1. polovině 20. století. Pokud jde o mentalitu, asi se příliš nezměnila, takže i s pomocí této knihy můžeme ledacos pochopit... například, že život pro obyvatele Blízkého Východu mnoho neznamená. Ač obsahuje mnohá závažná poselství, kniha je psána s laskavým humorem. Určitě doporučuji k přečtení!

dagmar5477
26.08.2018

Celkem dlouho jsem se této knize vyhýbala, ale naprosto zbytečně. I když to nebyla detektivka, přesto dokázala udržet zájem. Super knížka.

muchomurka
25.05.2018

Zajímavé čtení, sice to nebylo tak strhující, jako Agathiny detektivky, ale i tak to mělo něco do sebe. Je zajímavé číst o dobách, kdy Agatha žila a co podnikala. Nejvíce mě zaujaly ty nákupy. To by bylo, to zažít. Na druhou stranu by to pro mě nebylo, neb bych nesnesla to, že se něco ztratí, všichni po vás chtějí "dary", grrrr. A teda co mi rvalo srdce, tak bylo zacházení s nálezy, které nechtěli nebo nebyly z doby, kterou chtěli. Taková škoda. Vím, že to byla taková doba, ale i tak.

SilvieSisinka
21.02.2018

Tohle jsem si musela přečíst.Miluji Agathu.Všechno co napíše musím přelouskat ;-)