Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Oscar Wilde

Četla jsem tedy jen český text, ale knížka se mi líbila. Byla vtipná, lehká, svěží a taky krátká. Je to příjemné čtení.

10.11.2018 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Pěkná knížka. Dobře se mi četla, dílko je vtipné, svěží, humorné. Takové oddechové, svižné čtení.

09.11.2018 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný, dojemný a poučný příběh. Nádherný.

04.11.2018 5 z 5

Relativně krátce poté, co knížka vyšla, jsem si ji půjčila z knihovny. Začala jsem číst - a co mě potěšilo, že jsem si ji nekoupila. Něco jsem přečetla, ale moc ne, ani půlku a knížku jsem vrátila. Teď jsem knížce dala druhou šanci. No.. Začala jsem opět od začátku a knížku jsem tedy přečetla celou. Někdy jsem se zasmála, našla pár citátů, ale je to celé takové bláznivé, absurdní.
Líbilo se mi ale třeba:
"Knihy už měla dávno přečtené, v podstatě je znala nazpaměť, přesto se jich nehodlala vzdát. Jejich samotná přítomnost jí dělala dobře."

31.10.2018 3 z 5

To je tak nádherná kniha.. Psaná formou dopisů, je lidská, naprosto mě uchvátila a je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Úžasná, je taková jiná, moc hezky se mi četla, nezapomenu na ni.. Koupila jsem si 2. vydání a mám ji doma v knihovně. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, že ji mám. Prostě.. A doporučuji.

28.10.2018 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Moc pěkná knížka pro děti - a nejen pro ně - s poselstvím. Je v ní humor, je i dojemná a taky smutná. Konec mě rozbrečel.

15.10.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Knížka se mi moc líbila. Mám přečtené všechny knížky od autora, které u nás zatím vyšly. Čekala jsem, že bude dobrá a je snad ještě lepší. Tolik moudrosti, ale také smutku, sociální témata, četla jsem ji rychle, byla jsem zvědavá, co kdo udělá nebo neudělá. Hodně závažná témata. Děkuji, kniha je výborná.

25.08.2018 5 z 5

Proč jsem nechodil na Alexandrovce Proč jsem nechodil na Alexandrovce František Nepil

V knížce jsou laskavé, moudré a vtipné fejetony a články, které měl František Nepil "v šuplíku" a za jeho života nevyšly nebo tedy většina z nich. Takže byly vydány poté a byla by škoda, pokud by se tak nestalo. Mně se knížka líbila, kromě fejetonů a článků obsahuje i takové povídání ze života Františka Nepila a jedno vyprávění ze života je pojmenováno "Proč jsem nechodil na Alexandrovce" a je to tam vše popsáno a vysvětleno.

13.08.2018 4 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy, navíc jsem ji četla v době opravdu velkých veder. Načasování bylo dost dobré, protože knížka je humoristická, je v ní suchý anglický humor. Taková oddechová.

07.08.2018 4 z 5

Krásná kniha. Dojemná, milá, moudrá.. Lidská a laskavá. Mohu jen doporučit.

01.08.2018 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Nádherná kniha. Moc se mi líbila. Četla jsem ji "jedním dechem". Je čtivá a člověk se v ní dozví tolik věcí. Stromy mám ráda a jsem moc ráda, že jsem si tuto knížku přečetla, budu se na ně dívat ještě více jinak a ještě více o nich přemýšlet. Krásné. Doporučuji.

30.07.2018 5 z 5

Město malérů Město malérů Ellery Queen

V mládí jsem četla detektivní příběhy od dvou autorů - bratranců, kteří psali pod pseudonymem Ellery Queen. Přivedla mě k nim babička, jakož i ke čtení detektivek. Není to můj nejoblíbenější žánr, ale detektivky čtu i v současnosti. Proto jsem si tuto knížku vybrala do čtenářské výzvy. Některé knížky od této autorské dvojice se mi líbily více. Hlavní hrdina - spisovatel Ellery Queen přijíždí do malého městečka, aby zde měl klid na psaní a napadlo ho zde téma k nové detektivce. Městečko nakonec není vůbec tak klidné, jak vypadá a.. Pokud vás zajímá, přečtěte si.

21.07.2018 3 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Výborná kniha. Četla se mi moc pěkně, tolik jsem se toho dozvěděla, dost, co jsem věděla, jsem si zopakovala. Knížka je psaná už dávno, pořád je ale aktuální. Opravdu je to výborná kniha a moc ji doporučuji. Není první, kterou jsem na toto téma četla, ale pokud není vyloženě nejlepší, tak k těm nejlepším určitě patří.

21.07.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Je to už několikátá knížka od autorky, kterou jsem přečetla. Tuto jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Četla se docela dobře, závěr byl zajímavý.

21.07.2018 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Postkatastrofický román, který byl oceněný Pulitzerovou cenou. Knížka mě velice vtáhla do děje a byla velice smutná a depresivní. Láska a soudržnost otce a syna - jejich cesta po katastrofě a jejich vzájemná láska. Vztah mezi otcem a synem bylo to pozitivní v knize, jinak vše velice smutné a depresivní. Knížky tohoto typu moc nečtu, občas udělám výjimku, ale takováto knížka opravdu člověka tak nějak "semele". Samozřejmě to znamená, že je dobře a velice působivě napsaná.

21.07.2018 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

První kniha od autora, vybrala jsem si ji i z důvodu, že nemá moc stránek. Autor je známý, tak jsem si chtěla nějakou knížku od něj přečíst. No, nebylo to špatné, ale nějak zase nadšená jsem taky nebyla. Možná od autora ještě něco zkusím, tato knížka nepatří zrovna k jeho nejlépe hodnoceným. Jinak - zaujalo mě a překvapilo, jak splnil svoji zakázku ad.

21.07.2018 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tento žánr - tedy sci-fi - v současnosti skoro nečtu. Zde jsem ale udělala výjimku. A jak dobře jsem udělala. Je to skvělá knížka, moc se mi líbila. Sympatický hlavní hrdina, který oplývá humorem a takovou dobrou povahou, knížku jsem četla "jedním dechem" a hlavně ten konec. Prožívala jsem to, nejen četla. Opravdu výborná kniha, kterou určitě doporučuji i těm, kteří běžně sci-fi nečtou. Bylo to napínavé a hlavně takové lidské.

10.07.2018 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Další kniha od Dominika Dána a opět se mi líbila. Dost se v ní probírá i soukromí postav a také zdravotní problémy - třeba se zubem, nebo jiné problémy - třeba s nadváhou. Takže je to detektivní příběh, kde je rozkryta psychologie postav, popsány motivy k jejich jednání, nechybí ani humor, navíc je v knížce dost reálií.

05.07.2018 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Knížku jsem dnes dočetla a hodně se mi líbila. Má i krásnou obálku a líbí se mi i název, mám ráda hory.. Děj nezůstává v horách, byť tam začíná, sledujeme životní osudy Marii Vittorii a též její rodiny od jejího mládí až do věku, kdy jí je přes 50. Knížka se mi četla dobře a mohu doporučit.

05.07.2018 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Opravdu nádherná kniha, poprvé jsem ji četla, když jsem byla na základní škole, tehdy mi ji koupila maminka. Knížka je čtivá, moc se mi líbila, lišila se od dívčích románků, které jsem tehdy hodně četla. Leni byla, protože měla modré oči a blonďaté vlasy, za 2. světové války dána na převýchovu do Německa do německé rodiny. Knížka je to smutná, citově se mi už tehdy vryla do paměti, měly by ji číst i dnešní děti. A určitě by si ji měli přečíst i dospělí, kteří ji nečetli.

03.07.2018