jeny-v jeny-v komentáře u knih

Štěstí si tě najde Štěstí si tě najde Barbara Hannay

Líbivý příběh vsazený do australských rozlehlých pastvin, polí, jezer a lesů. Plynule se seznamujeme s komunitou vesničky Burraley. Kate Sheridanová přijme třináctiletou Tilly do opatrovnictví, nadšení divadelní ochotníci v současnosti zkouší novou hru Příští zastávka Mars a hlavní postava v podání herecké hvězdy Olivie Matthewsové si nešťastně zraní kotník. Osudy a život lidiček s osvěžujícím koncem, které bych ráda poznala i osobně.

"Neuvěřitelná kombinace, podivná náladová puberťačka, rozvedená padesátnice s plánem procestovat v obytňáku kus Austrálie, stárnoucí herecká celebrita. Sešlost, jako přivátá větrem z různých koutů. Ve skutečnosti spolu neladí, a přesto si rozumí. Zvláštní ..."

08.12.2023 4 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Fakt se mi hodně dlouho nestalo, abych čtečku odkládala nad ránem. O americkém právním systému vůbec nic nevím, ale forma soudního přelíčení, závažnost trestného činu, reakce veřejnosti a postoj zainteresovaných postav je vskutku sugestivně vylíčené. Děj každou kapitolou gradoval a já se musela dozvědět, zda bude spravedlnosti učiněno za dost.
Reportérka Rachel s producentem Petem spolupracují na podcastu Vinen, nevinen. Za novým případem odjíždí do malého města na pobřeží, kde má začít soudní proces mezi teenagery - Kelly Mooreová versus Scott Quinn. Současně najde za stěračem první zprávu od tajemné Hannah. V dalších dopisech od ní se postupně odkrývá hrůzný příběh, který se stal před pětadvaceti lety a byl takříkajíc zameten pod koberec.
Noční koupání je první dílo, které jsem od Goldin přečetla. A protože se jedná o sérii, nenechám si další příběh (doufám, že se sympatickou Rachel) ujít.

05.12.2023 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Už jsem byla smířená s tím, že u nás další série od Tucker nevyjde. O to víc jsem s nadšením přijala tuto novou, která se podle názvu bude odehrávat na atraktivní Aljašce. První epizodu jsem převálcovala, nešlo se odtrhnout od intenzivního děje, krásné krajiny, báječných lidiček a ve finále optimistického závěru.
Příběh má dva emoční pohledy. V jednom, tom veselejším, kurážný sexy Viking vyzvedne na letišti dceru svého šéfa s odhodláním zkrotit ufňukanou velkoměstskou barbínu v nehostinných podmínkách Bangory. Odloučení dcery s otcem trvalo dlouhých dvacet čtyři let. " Nikdy se mě nesnažil poznat. Proč bych se teď já měla snažit poznat jeho?"
Ten druhý se čte bolestně, je smutný a nejde zadržet slzy. " Lidi si tyhle příběhy o vyléčení pamatují, protože to potřebují. Lidi potřebují naději."
Postavám, ať to je Calla, Diana, Susan, Simon, Jonah, Wren, Agnes i Mabel, vtiskla spisovatelka do srdce hromadu lásky a já zařazuji mezi mé TOP10 v tomto roce.

04.12.2023 5 z 5

Moje sestra lže Moje sestra lže Bradeigh Godfrey

Psychologický román, jehož přečtení jsem zvládla za dva dny. Kniha se mi líbila, bylo v ní znát, že spisovatelka lékařské prostředí zná z vlastní zkušenosti. Pediatričku Lilian sžírá profesní přešlap, který z ní dělá psychicky labilního člověka. Svým strachem a úzkostí omezuje manžela Caleba. V příběhu se převážně rozplétá odcizení s mladší sestrou Rosie, která po nehodě leží v nemocnici s poraněním mozku, jejich složité dětství pokažené vztahem rodičů a rozdělené životní cesty. Po postupném odhalování děje jsem vůbec netušila, jakým směrem se ubere závěr, ........ a ten byl pro mě velmi překvapující.

03.12.2023 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Moc jsem se těšila na další knihu spisovatelky, ale bohužel je tato dějově slabá a zbytečně dlouhá. Souhlasím s komentářem Misky9884. V první půli sebetrýzeň o desetiletém odloučení a přílišné omílání "kamarádství" od Bianky, kterou si zapamatuji jako Lenivou pekařku. Zac byl zase až moc kladný "natvrdlý" hrdina. Určitě bych oželela některé slabé výstupy jako například konfrontaci s Jessikou. Trochu to zachránil závěr a vedlejší postavy - Boogie, Connie s Richardem, CJ a Travis. Prostě dočteno bez emocí.....

01.12.2023 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Zlomené duše - co napsat k sedmé detektivce Patricie Gibneyové, která stvořila urputnou sympatickou ragmullinskou inspektorku Lottii Parkerovou a její tým - Boyda, Kirbyho a McKeowna. Trochu mně paní spisovatelka zamotala hlavu tím propletencem zainteresovaných postav. Musela jsem číst hodně rychle a zodpovědně, abych neztratila nit ve vztazích mezi novinářkou Beth, fotografem Rianem, jeho švagrem Gilesem, mrtvou nevěstou Fionou, jejím bývalým - právníkem Kavanaghem a zdánlivou sebevraždou Roberta i učitelky Cary, kterou našla sousedka Eva, jenž utekla od Christyho. K motivu vraha přistoupím rezervovaně, ale závěr je povzbudivý díky Lotiinýmu kamarádu z předešlých příběhů knězi Burkemu.

27.11.2023 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Román jsem dočetla o víkendu a dva dny přemýšlím, co o něm napsat. Rozhodně doporučuji, stojí za to si ho přečíst, i když jeho tloušťka plno čtenářů odradí. Je to však poutavá sága o odkrývání tragické události Štědrého dne roku 1959 v Jižní Austrálii. Tehdy obchodník Percy Summers objeví cestou domů do Tambilly členy rodiny Turnerových u jezera "jako by spali".
Po skoro šedesáti letech: Z Londýna se na Darling House vrací Jess, aby se postarala o svoji babičku Noru Turner - Bridgesovou, která spadla ze schodů. Získáním několika indicií o tajemné události na panství Halcyonu se v ní probudí investigativní žurnalistka.
S perfekcionistickým zaujetím spisovatelka popsala detailně situace, osudy i události prolínajících se životů hlavních postav tehdy a teď. Drahocenné mi přišlo nalezení soudržnosti mezi Polly a Jess.

07.11.2023 5 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Tato detektivní série je opravdu literární lahůdkou, a to i díky kvalitnímu překladu paní Vlčkové. "Dopis od Wendy" mě v závěru velice potěšil a ujistil, že se můžu těšit na další případy sympatické dvojice, kterou se smělostí sobě vlastní adoptoval policejní chlupáč Brody. V tomto díle detektiv Harperová společně s kolegy z Lost Creek řeší nález opuštěného miminka v havarovaném autě. Hledání matky, která pracovala v Bistru u Ruby přináší spoustu komplikovaného tajemství, překvapivý motiv a bolestné vyústění. Pozadu nezůstává i postava jejího přítele, kterému opět krutě zasáhne do života otec Connor. Nate Monroe je nejen suprovým parťákem Madison, kamarádem jejího syna Owena, ale nově i Vince Radera, majitele bistra, kterému zmizela před šesti lety manželka s vnukem Oliverem....., že by tam byl potenciál dalšího napínavého čtení?

29.10.2023 5 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

Je spousta knih, ve kterých jsou zaznamenány krásné myšlenky i poetické spojení slov do vět, jejž shrnují veškeré city, obsah i osud: „Milovali mě dva muži, ale ani jeden nevěřil, že si mě zaslouží, ačkoli pravda je taková, že to já si nezasloužím takovou lásku, kterou nabízeli.“ Pokračování sugestivního osudu milostného trojúhelníku i románového vyprávění o duchovním podvědomí Swayze s Morgan Daisy Gallagherovou se uzavírá. Nebo snad ne..... „O sto let později v baru kdesi v Milwankee“

26.10.2023 5 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Ještě že se mi podařilo s touto knihou posečkat, protože se jedná (snad) o třídílnou sérii s otevřeným koncem, a tak se vrhám hned na Epochu.
Originální zpracování komplikované osobnosti mladé chůvy Swayze, která tápe ve svém duševním vztahu a povědomí k profesoru Huntovi, lásce ke Griffinovi - klukovi z krámu i náklonosti a citech k malé Morgan. „Nejvíc mě ale děsí, že to dělám kvůli sobě, protože Nate drží celou moji mysl ve víru čehosi nevysvětlitelného.“ Lehce fantaskní román, ale co může obyčejný člověk vědět o „překročení běžných hranic“ života. Výjimečný námět, kurážné milostné scény, svižný děj, tajemná minulost a nepředvídatelné situace jsou atributy, které dávají tomuto prvnímu dílu čtenářský šmrnc.

20.10.2023 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Už po přečtení prvních několika kapitol cítíte, že něco je, bylo nebo bude špatně. Příběh je rozvržen do dvou časových fází - tehdy vs. teď.
Skoro před čtvrt stoletím spadla ruská družice, mládež z Twin Falls si udělala zakázaný táborák, byla zavražděna čtrnáctiletá Leena a následně se "přiznal" vrah. V současnosti se střetnou dvě osobnosti - moderátorka Trinity a bývalá policistka Rachel. Jedna se snaží případ znovu otevřít, druhá partii rozehrát nehodlá, obě je to v závěru semele. Komplikované situace mě až tak neohromily jako v sérii "Temné", možná proto, že byla kniha psaná podle skutečné události, kdežto předešlé byly svéráznou fantazií spisovatelky. Přesto přečteno se smutným pocitem přetrvávající šikany a pedofilie v našem životě.

15.10.2023 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Další skvělý román L.C., který jsem si nemohla v žádném případě nechat ujít. Přečteno s urputným nasazením až do překvapujícího závěru. Kouzlo příběhu tak trochu ve stylu Sedmilhářek.
Rozlučka se svobodou - šest žen vymění městské ulice za řecký ostrov s vidinou dokonalého víkendu. Lexi, Bella, Fen, Robyn, Eleanor a Ana - každá z nich ukrývá v sobě tajemství, nedůvěru, lži, pochybnosti, pokrytectví. V jednotlivých kapitolách spisovatelka odhaluje osobní břemena aktérek s brilantně vsunutými větami, které mě nutily pokračovat do noci, i když ráno vstávat, neboť: "Byla chyba sem jezdit."
..... a jak to bylo dál!!!

07.10.2023 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Aniž bych si přečetla upoutávku, sáhla jsem po této knize ze dvou důvodů. Prvním byl " fešák" zobrazený na obalu a druhým nadcházející volný víkend, který mi zpříjemnil příběh Tylera Carringtona a Chloe Madisonové. Zákulisní vyobrazení problémů s indiciemi života jedné nejmenované královské rodiny jsem dotáhla až do poslední strany. Pohádkový konec je u tohoto žánru nutností, a s tím přistupuji i v hodnocení.

07.10.2023 4 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Fakt dobrý, chválím. Určitě přečtení není ztrátou času. V první sérii vyšetřování agentky FBI Snowové jsem byla v hodnocení zdrženlivější díky pochybnostem o setkání nevlastních sester, vztahem se sexy rangerem a identitou vraha. I nyní se Laurel riskantně a přesto promyšleně pouští do vyšetřování sériových vražd doktorek. Do Genesis Valley jí přichází posila Nester Lewis - počítačový specialista. Abigail opět strhává na sebe pozornost. Obětí přibývá - co spustilo tu vražednou zuřivost predátora. Huck Rivers pomáhá seč může a brání se citům.....

07.10.2023 5 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Suzanne Redfearn

Abych byla upřímná, toto volné pokračování mě tolik nestrhlo jako román Ve vteřině. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a následně dobrala konce. Osudy Mo, Hazel a Chloe se propojily navzdory tomu, že jejich individuální neštěstí zdánlivě nesouvisela. Řetězec událostí dokázal zničit nevinnou důvěřivost nejen znásilněné Hazel, ale i týrané feně Ruby. "Nikdy si neuvědomíte, jak křehká jsou přátelství, dokud nejsou doopravdy prověřena."

07.10.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Nebudu nijak dramatizovat svůj komentář, potřebovala bych půlkovou hvězdičku - stále totiž vede paní Parrishová. Kniha se čte velice dobře, rychle a s napětím. Spisovatelce se podařilo oživit pikantní téma: tajemství jedné bohaté rodiny. Tedy ne že by na mě nezapůsobilo rvaní si vlasů a trhání zubů, ale byly drobné nuance, nad kterými jsem přemýšlela (utopení Cecelie, utajení vězení) a do toho fantazie Millie: "Pohádkový dům, haldy peněz a laskavý, zábavný, bohatý, ohleduplný, milující manžel Andrew. Zavřu oči a zkouším být na Ninině místě." Jak tenká linka je mezi pravdou a lží?

17.09.2023 4 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Po neplánované přestávce a díky doporučení jsem se pustila do této knihy a přiznávám, že čtení mělo říz. Na to, že u nás moc italských tvůrců detektivek nevychází, pan Dazieri každopádně překvapil. Ústřední sympatická dvojice, která si nese traumata z minulosti - Dante z dlouholetého uvěznění a Colomba z teroristického útoku, jsou vtaženi komisařem Roverem do vyšetřování vraždy a únosu šestiletého chlapce. Všechny indicie ukazují na Otce, psychopata v rouše beránčím, kterého jsem si v poslední čtvrtině tipla.

12.09.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Colleen v poděkování píše: "Čtení je koníček, ale pro některé z nás je to únik před obtížemi, kterým jinak čelíme." Nešťastná Kenna psala dopisy, já dostala čtečku, ve které byla mezi prvními série Bez naděje. Od té doby zaujímá spisovatelka přední místo v mé knihotéce. Jak je jejím převládajícím literárním rysem, i tento příběh je plný smutku, osudových okamžiků, naděje a lásky. Při čtení jsem měla několikrát zamlžené oči, protože dobře volená slova vtisknutá do vzpomínek, utrpení, strachu i odpuštění jsou nefalšovaná nejen v postavách Kenny a Ledgera, ale také v bolesti Scottových rodičů Patricka a Grace. Vzpomínky na něj - kniha plná dojetí završená posledním dopisem.

15.05.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Myslím, že už není víc co dodat. Vše je řečeno v anotaci, komentářích a vysokém hodnocení. Pro mě rozhodně "zvláštní" příběh, který jsem absolvovala s menšími přestávkami, v nichž jsem přemýšlela o komplikovanosti přátelství i dospívání tří aktérů tohoto románu a rozebírala důsledky jejich jednání ve zralé dospělosti. Z těch tří je Étienne Bealieu největší rebel, Adrien Bobin nejvíc nedůtklivý a Nina Beauová nejcitlivější - "Kdo přestane být přítelem, nikdy jím nebyl. A čím víc na to moje srdce myslí, tím je víc zraněné."

12.05.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Dokonalý román lehkého detektivního žánru pro volné dny a na dovolenou. V jeho jednoduchosti jsem si užila pohodového čtení, kde jedna scéna plynule přechází do druhé. Kniha má tak akorát stránek napětí i množství podezřelých, kteří se dají eliminovat. Ač je Peter Vinston úzkostlivý, asketický "suchar", v Österlenu zaujme reportérku Jonnu i policejní techničku Thyru. Při zjišťování úmrtí nenáviděné realitní agentky Jessie Andersonové vytvoří s místní vyšetřovatelkou Tove nesourodou dvojku. Každý kolem Jessie má motiv, ať je to majitelka hřebčína Sofie, Jan-Eric i Alfredo, manželé Niklas s Daniellou, Margit nebo osobní asistentka Elin a kdo je anonymní pisatel Nicolovius - tak to opravdu nepovím.

24.04.2023 5 z 5