Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Audiokniha sa počúvala dobre ale vadilo mi, že Holgerova rodina bola opäť "v hlavnej úlohe" a pri slovách Mia pojď, som si hovorila " choď už konečne".

15.09.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Napriek upozorneniu, že kniha nie je pre slabé povahy, som do toho šla. (počúvala som audioknihu) Nie je to moja prvá kniha od Cartera, ale asi posledná. Carter píše výborne, Robert Hunter je ako vždy úžasný, ale tie vraždy...., nemôžem to počúvať. Čo keď bude túto knihu čítať nejaký psychopat a nechá sa inšpirovať? Jednu hviezdu musím zobrať za extrémne detailný popis vraždenia.

15.06.2022 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Až teraz, vo vyššom veku som sa začala viac zaujímať o históriu a preto som siahla po tejto historickej detektívke. Prečítala som veľa severských ale aj iných detektívok a z roka na rok sú vraždy nechutnejšie a brutálnejšie. V tejto historickej detektívke boli aj tie surovejšie scény napísané tak, že som ich nemusela preskočiť. Dej bežal veľmi rýchlo, dialógy boli priame , (bez zbytočných rečí), bez zdĺhavých opisov, až som mala podozrenie, že počúvam skrátenú verziu. (Mala som neskrátenú) Marek Geišberg ma na začiatku trochu zaskočil, ale časom som si na jeho prednes zvykla (alebo on sa zlepšil :)), v každom prípade som sa už na večerné počúvanie v posteli tešila. Určite dám šancu pokračovaniu, len si predtým chcem niečo pozrieť v našich dejinách z toho obdobia, aby som sa lepšie orientovala.

07.01.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Snažím sa už nemať extra očakávania od nových kníh. Čím môže autor čitateľa ešte prekvapiť? Vražda bude ešte vražednejšia, úchyl úchylnejší, sex zvrátenejší a vyšetrovateľ blbší?
Akosi som si zvykla na tieto moderné krimi, na štýl písania, ktorý ma drží v strehu, aj keď musím niekedy preskočiť zopár nechutností. Minier píše dobre a aj Údolie stojí za prečítanie.

03.06.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Moja prvá kniha od Klevisovej, počúvala som audioknihu, veľmi dobre načítané, dobré počúvanie. Neviem prečo, ale okrem Dominika Dána som nečítala asi žiadnu našu detektívku (aj českú považujem za našu), ale táto autorka sa mi páči.

17.02.2019 5 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Počúvala som ako audioknihu. Bola som nadšená. Otakar Brousek ml. knihu nahovoril fantasticky. Druhý diel určite nenechám "ležať ladom".

23.01.2024 5 z 5

Básník Básník Dominik Dán

(SPOILER) Mám rada detektívky z Nášho mesta, lebo tu žijem a dokonca Richard Krauz by mohol byť aj môj rovesník. Je príjemné vracať sa do mladosti, počúvať názvy miest, ktoré som poznala, a už nie sú... D. Dán píše dobre, ale v Básnikovi mi celkom sprotivil hlavného detektíva Krauza, ktorý teda veľkú morálku nemá. V iných častiach série má Krauz problémy s manželkou, ktorá nechápe, že vraždári majú nočné a musia byť v práci, aj keď má ich dieťa vysoké horúčky, a v tomto dieli sa človek dozvie, že dva roky podvádza manželku pravidelne v sobotu každý týždeň? Ešte že si našiel čas, chudáčik . Asi potrebujem mať hlavného hrdinu správneho chlapa a nie takéto prasa. Ale detektívka bola celkom dobrá :-)

04.03.2023 3 z 5

Kvôli audioknižnej výzve som siahla po tomto životopise Arnolda Schwarzeneggera napriek tomu, že nie som fanúšikom kulturistiky, jeho akčné filmy sa mi až tak veľmi nepáčia a jeho politickú kariéru som ledva zachytila. Kniha bola pre mňa naozaj výzvou, či ju vôbec dokážem dopočúvať. Ale aj napriek jej dĺžke (interpret Ľuboš Ondráček bol vynikajúci) som to dokázala. Arnold na mňa pôsobil počas celej knihy trochu namyslene, vystatovačne, často používa ja, ja ja... a má viac vízií ako baba Vanga. Ale na druhej strane som obdivovala jeho neskutočnú pevnú vôľu, tvrdú prácu, ktorou dosiahol všetky svoje úspechy a verím, že si to všetko zaslúžil. A priznám sa, že ma táto kniha motivovala k zvýšeniu moje životnej aktivity. Pri počúvaní jeho príbehu som sa totiž cítila ako lemra lemravá. :-)

22.01.2023 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Počúvam celú sériu a Igor Bareš číta výborne. Ako píše Mataj, aj mne sa zdalo, že frázu "a pak mi to došlo" používa autor príliš často, ale buďme radi, že to Davidovi došlo, aspoň sme sa trochu posunuli :-). Kniha ma bavila.

25.08.2022 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Počúvala som audioknihu, Zdeněk Kupka čítal výborne a prípady Williama Wistinga ma naozaj bavia. Akurát u Line mi vadilo, že ako dcéra policajta a novinárka nedokáže posúdiť, čo je dôležité povedať otcovi a čo nie.

20.07.2022 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Počúvala som audioknihu, ktorá bola výborne načítaná. Často počúvam pri varení a pri iných domácich prácach, takže asi bola chyba u mňa, lebo som sa často strácala v deji, v postavách a samozrejme záver mi nestačil. Čakala som viac. Idem si pozrieť film a dúfam, že sa mi niektoré veci objasnia. Ale určite si dám aj tretí diel.

25.01.2022 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Počúvala som ako audioknihu a Martin Zahálka čítal úžasne. Príbeh je pekný a dojemný, v niektorých častiach menej uveriteľný, ale o tom predsa knihy sú.

04.01.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Musím dať 5 hviezdičiek, lebo som to naozaj prečítala jedným dychom. Ale ten koniec ma dorazil. Myslela som si, že sa mi do čítačky natiahla len časť knihy. Koniec žiadny nebol. Už ale čítam "Šesté dítě" tak som sa ukľudnila .

26.06.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nemôžem napísať, že kniha nebola dobrá, ale vo mne zanechala beznádej a sklamanie. Vadil mi prítomný priebehový čas rozprávania v 1. osobe a používanie slov ako pacoš, atď. Cítila som počas čítania silnú neúctu voči pacientom a vadilo mi to. Asi to tak je aj v skutočnosti, ale je lepšie o tom nevedieť. Kniha ma pripravila o zvyšky dôvery k nášmu zdravotníctvu, ktoré vo mne ešte zostali. Nemôže to predsa takto fungovať. Bol v knihe aspoň jeden dobrý lekár? Hynek Grábl, schopný, talentovaný, šikovný chirurg operuje ožratý, slušný lekár je neschopný operatér ale snaží sa, ďalší je šikovný ale podvodník, ktorý pre zisk obetuje pacienta. Tak si vyberme. Povolanie lekára bolo kedysi poslaním, dnes je podnikaním.

28.02.2021 3 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nie. Myslím, že Agathu Christie by som urazila, keby sa mi táto kniha páčila. Tak niečo prekombinované, zápletka umelo naťahovaná do nekonečna, množstvo položených otázok bez odpovedí, o motíve vraždy ani nehovorím. Počúvala som audioknihu. (Dobrý prednes, za to 1*) Vydržala som do konca, lebo som bola zvedavá, čo sa z tej kraviny vyvinie. Ale nemala som to robiť. Strata času.

15.12.2020 1 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Počúvala som ako audioknihu a bola skvelá. Výborne nahovorená (čítal Jakub Saic) a Robert Hunter mi bol veľmi sympatický. Určite si prečítam ďalšiu knihu.

10.09.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Bryndza píše výborne. Čítala som už viac jeho detektívok a všetky ma bavili.

20.06.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Musím dať 5 hviezdičiek. Počúvala som audioknihu, vynikajúca. Martin Stránský sa u mňa postupne prepracováva na 1. miesto ako interpret. Moja tretia kniha od Bryndzu a som spokojná. Aj keď ten útek z väzenia bol trochu pritiahnutý za vlasy.

05.05.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bavilo ma to. Bola to moja druhá kniha od R. Bryndzu a myslím, že píše dobre. Rada si prečítam aj ostatné knihy.

12.04.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mne sa kniha páčila, mala spád a aj keď som ju nečítala jedným dychom, ale iba keď som si našla trochu času, hneď som sa dokázala chytiť. Myslím, že si prečítam aj ďalšie jeho knihy.

08.11.2019 5 z 5