Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Kniha sa mi páčila. Audioknihy, ktoré som doteraz počúvala od P. Maya čítal Jiří Dvořák a bála som sa, že keď bude čítať niekto iný, tak to nebude ono. Ale dalo sa. Aj David Matásek má príjemný hlas a bolo to celkom fajn. Ale jednotka je u mňa Dvořák. Všetky knihy od P. Maya, ktoré som čítala alebo počúvala mali zaujímavý príbeh a príjemne sa čítali. Sem tam si totiž prečítam aj severskú detektívku, pri ktorej je človeku na vracanie z popisu krvavých drastických vrážd a úchylných vrahov a asi to už nie sú knihy vhodné pre mňa (50+), ani na čítanie pred spaním.

22.02.2020 5 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Mary Higgins Clark je moja obľúbená autorka a ani táto kniha ma nesklamala, hoci si myslím, že má aj oveľa lepšie. Príbeh ma pohltil od začiatku a bola som naozaj zvedavá ako to dopadne. Ale koniec sa mi zdal veľmi rýchly, bez podrobnejšieho vysvetlenia, len také konštatovanie, kto ako dopadol... preto tú jednu hviezdičku dolu dám.

21.02.2020 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Poznám už takmer všetky detektívky od A. Christie, sú moje obľúbené. Videla som filmy, čítala som knihy a teraz som prišla na chuť audioknihám a neviem sa odtrhnúť. Počúvam v aute, pri varení a zaspávam pri nich. A z kníh Agathy Christie nemám nočné mory.

15.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hneď pri druhej vražde mi kniha pripomenula 10 malých černoškov od Agáthy Christie, len trochu upravená. Asi som očakávala viac. Podľa komentárov nižšie som si myslela, že to bude niečo mimoriadne. Dokonca mi nesedel ani spôsob písania v prítomnom čase (čo mi zvyčajne nevadí). Postavy v knihe A. Christie boli cielene pozvané na ostrov za spáchanie zločinov, ale tu to boli normálni náhodní hostia, tak mi vadilo, že skoro všetci mali \"mŕtvolu v kufri\". Dve hviezdičky dávam za to, že som naozaj chcela vedieť, kto je vrah a dočítala som to do konca.

31.01.2020 2 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Vynikajúca. Jedna z najlepších, napriek tomu, že je bez Hercula Poirota a slečny Marplovej.

26.01.2020 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Štyri hviezdičky dávam preto, lebo som bola prekvapená, že sa mi kniha celkom páčila. Kedysi dávno som čítala pár kníh od Sandry Brown, bola to " čistá romantika", a dnes už po knihách tohto typu nesiaham. Kvôli čitateľskej výzve som si vybrala túto knihu a nebola som sklamaná. Nevedela som, že Sandra Brown píše aj detektívky. A keď je tam aj trochu romantiky, tak je to celkom fajn.

26.01.2020 4 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Príbehy skvelé ako vždy. Videla som aj v TV, ale kniha je kniha.

18.01.2020 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Počúvala som audioknihu, komisára Wallandera poznám z predchádzajúcich kníh, bolo to príjemné, známe počúvanie. Pred začiatkom čítania som si pozrela pár komentárov nižšie a bola tam zmienka o častom močení komisára Wallandera. Vďaka tomuto komentáru som sa dobre bavila celú detektívku. Pri desiatom močení Wallandera som sa už smiala nahlas. "Greenfingers" si zaslúži zopár likov.

30.12.2019 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Počúvala som audioknihu. Prednes Jiřího Dvořáka vytvára absolútnu pohodu pri počúvaní. Nie je to drsná detektívka. Príbehy z minulosti a súčasnosti sú napísané tak dobre, že je veľmi príjemné ich počúvať a určite siahnem po ďalšej knihe od Petra Maya.

11.12.2019 5 z 5

Zabudnutá vražda Zabudnutá vražda Agatha Christie

Počúvala som audioknihu. Vynikajúca.

11.12.2019 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Keď nemám nič vhodné na počúvanie, vždy siahnem po audioknihe od Agathy Christie. Poznám dej, poznám vraha a predsa je počúvanie tohto typu detektíviek tak príjemné.

03.12.2019 5 z 5

Moja posledná kniha z čitateľskej výzvy. Trpela som pri čítaní ako kôň. Doporučené knihy ázijských autorov sa mi zdali hrubé a bála som sa, že ich nedokážem dočítať, ak sa nechytím. Ale táto kniha ma zničila. Toľko zbytočného textu v knihe som ešte nezažila. Tie rady sa dali napísať na 3 strany. Ale mám splnenú výzvu a viem správne uložiť ponožky, aby si v zásuvke oddýchli.

02.12.2019 1 z 5

Stín v zádech Stín v zádech Mary Higgins Clark

Vynikajúca autorka. Čítala som od nej viac kníh a všetky boli výborné. Knihy, ktoré píše spolu s Carol Higgins Clark sa mi už nezdali tak dobré.

26.11.2019 5 z 5

Schindlerov zoznam Schindlerov zoznam Thomas Michael Keneally

Knihu som čítala len kvôli čitateľskej výzve. Snažím sa vyhýbať knihám s vojnovou tématikou a utrpenie Židov v koncentračných táboroch bolo naozaj strašné. Napriek tomu, že to nebolo "príjemné" čítanie, kniha ma zaujala a dokonca ma nakopla k vyhľadávaniu informácií na internete, ako to vlastne celé začalo, ako je možné, že k takému niečomu mohlo dôjsť.

22.11.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mne sa kniha páčila, mala spád a aj keď som ju nečítala jedným dychom, ale iba keď som si našla trochu času, hneď som sa dokázala chytiť. Myslím, že si prečítam aj ďalšie jeho knihy.

08.11.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Výborná kniha. Páčila sa mi asi najviac zo všetkých autorových kníh, ktoré som čítala, aj napriek tomu, že vraždy podľa knihy sa vyskytujú už príliš často. Možno raz sa stane vražda popísaná v knihe o knihe, kde sa píše o knihe, v ktorej sa stala ....

20.10.2019 5 z 5

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Veľmi dobré čítanie. Po množstve severských detektívok je táto kniha príjemným oddychom. Dialógy pri vyšetrovaní sú písané tak prirodzene a reálne, stručne a jasne, že som bola nadšená z tohto štýlu písania. Asi siahnem po ďalšej knihe McBaina.

14.10.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Peter May je môj obľúbený autor a napriek tomu, že kniha je trochu iná ako jeho predchádzajúce, páčila sa mi. Počúvala som audioknihu a bola nahovorená výborne. Napätia bolo málo, možno žiadne, komisárka divná a skoro nič nevyšetrovala, ale rozprávanie a spomienky hlavnej hrdinky, opis života ľudí na ostrove a aj samotný príbeh bol fajn.

30.09.2019 4 z 5

Maigret a tělo bez hlavy Maigret a tělo bez hlavy Georges Simenon

Po rokoch som sa vrátila k Maigretovi a bolo to fajn. Jednoduché, nie zdĺhavé a zábavné čítanie. Nenudila som sa.

11.09.2019 4 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Počúvala som audioknihu, veľmi príjemné a napínavé počúvanie, (až na hudbu medzi kapitolami, ktorá bola príšerná a doslova pílila uši), vynikajúco čítal Jiří Vyorálek. Zo série kníh s komisárom Wallanderom sa mi táto páčila asi najviac. Jednu hviezdičku predsa dám dolu. Kniha začína tým, ako Wallander, prenasledovaný depresiami, chce odísť od polície, lebo pri výkone služby zabil človeka a nevie sa s tým vysporiadať. Ale nemá problém nasadiť neznáme a hlavne neskúsené dievča do zámku medzi vrahov ako špeha. Stále som očakávala, kedy ju odhalia a zabijú. To isté platí aj pre jeho bývalého kolegu (člena ochranky na zámku), ktorého poveril hľadaním chladiacich boxov. Vedel, že všade všetko sledujú a môže dôjsť k odhaleniu a umlčaniu, ako sa aj stalo. Zdalo sa mi to na Wallandera neprofesionálne a riskantné.

11.09.2019 4 z 5