Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Napriek tomu, že vojnovej literatúre sa vyhýbam, siahla som po tejto knihe celkom náhodne. A bola som nadšená. Kniha je písaná formou listov, čo ma zaskočilo, ale netreba sa dať odradiť. Listy sú písané po skončení vojny a príbehy v listoch sú naozaj smutné, ale sú popretkávané veselými príhodami a podávané akýmsi úprimným, otvoreným a prirodzeným spôsobom, že som sa pri čítaní smiala nad vtipnými poznámkami Juliet a uškŕňala popod nos nad listami niektorých snaživých členov čitateľského spolku.

25.06.2020 5 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Keď som mala dvadsať, tak som knihy tohto druhu hltala, teraz to už nie je čítanie pre mňa. Knihu som zvolila kvôli čitateľskej výzve a som rada, že to mám za sebou.

23.06.2020 3 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Najlepšie dovolenkové čítanie pri mori pod slnečníkom. Aj keď už zvyčajne poznám vraha (čítala som od A. Christie skoro všetko), vždy sa mi vybavia nové detaily, na ktoré som zabudla. Popri thrilleroch a detektívkach súčasných a nielen severských autorov, ktoré "bohužiaľ " tiež čítam, je Agatha balzam na dušu.

21.06.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Bryndza píše výborne. Čítala som už viac jeho detektívok a všetky ma bavili.

20.06.2020 5 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Moja prvá kniha z tejto série, ale asi to nie je čítanie pre mňa. Štýl písania ma neoslovil, popri celkom dobrom príbehu je tam veľa "táranín navyše".

20.06.2020 2 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Celkom dobré dovolenkové čítanie.

20.06.2020 4 z 5

Smrt kriminalisty Smrt kriminalisty P. D. James (p)

Mám rada tento typ detektívok, kde vyšetrovanie prebieha pokojne a postupne sa objavujú životné príbehy postáv, ktoré môžu a nemusia byť motívom vraždy.

18.06.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Počúvala som audioknihu, veľmi dobre načítal Pavel Soukup a vďaka nemu som ju dopočúvala do konca. Hlavný vyšetrovateľ by mi mal byť sympatický, ale robil jednu kravinu za druhou, čo ma stále rozčuľovalo. Dánska vyšetrovateľka, inak veľmi dobrá policajtka, je sexuálne napadnutá svojím nadriadeným, ale nič neurobí. Asi by som sa bila ako o život, keby som to nechcela. Fabian Risk má syna, ktorý má podobné psychické problémy ako vrah, a tiež sa mu pomoci nedostáva. Možno raz bude Risk naháňať jeho. A spolužiak, ktorého si nikto nepamätá? Nás bolo v triede 34. A pamätám si všetkých, aj keby som si nespomenula na meno. A ak by bol nejaký spolužiak "utiahnutý v kúte" , tak by sme si asi pamätali, že v kúte bol "taký utiahnutý spolužiak Fero". Nešlo o poslucháreň, v ktorej je 200 študentov, išlo o základnú školu.

26.05.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Počúvala som audioknihu, ale mi dosť vadil plačlivý prednes Pavla Rímského a neskutočná naliehavosť v jeho hlase. Nevadilo by mi popri detektívnej zápletke aj riešenie vzťahov a trochu "lásky" ale toto bolo na mňa priveľa. Stále to isté dokola, ako keby to bola hlavná línia knihy alebo autorka bola platená za stranu. Niekedy som si pri počúvaní vykrikovala: No tak už od neho vypadni..!!! No a bolesti Strikovho pahýlu boli spomínané tak často, že som vždy trpela s ním, keď bol v teréne. Knihu by som nedoporučila, možno by to bol dobrý námet na film, ak polovicu dajú preč.

08.05.2020 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Musím dať 5 hviezdičiek. Počúvala som audioknihu, vynikajúca. Martin Stránský sa u mňa postupne prepracováva na 1. miesto ako interpret. Moja tretia kniha od Bryndzu a som spokojná. Aj keď ten útek z väzenia bol trochu pritiahnutý za vlasy.

05.05.2020 5 z 5

Překupník Překupník Ed McBain

Príjemná, pomalá detektívka, dobrá na čítanie pred spaním. Mám rada prípady 87. revíru, hoci sa mi zdajú po prečítaní množstva severských detektívok trochu nudné. Ale ako zmena a oddych pre nervy dobré.

29.04.2020 4 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Stará detektívka, ale siahla som po nej zo zvedavosti, lebo je prvá v sérii "87. revír" so Stevom Carellom. Prvá polovica bola trochu zdĺhavá, ale druhá mala spád a tá "baba" mi hneď začala byť podozrivá, ako na Carellu vyťahovala krásne nohy.

15.04.2020 4 z 5

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Zaujímavé čítanie cez denníky hlavných hrdinov. Niekedy sa mi to zdalo trochu pritiahnuté za vlasy a Jeanie mi pripadala príliš hlúpa a rozčuľovala ma. No napriek tomu som bola zvedavá, ako to skončí a dočítala som to do konca.

12.04.2020 3 z 5

Cizí rukou Cizí rukou Deborah Crombie

Detektívny príbeh dobrý, keby tam nepôsobili tie "nadprirodzené sily", tak by som hodnotila lepšie. Ducharinu nemám rada ani vo filmoch ani v knihách, tak dve hviezdy dolu.

12.04.2020 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bavilo ma to. Bola to moja druhá kniha od R. Bryndzu a myslím, že píše dobre. Rada si prečítam aj ostatné knihy.

12.04.2020 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Počúvala som audioknihu. Nečítal Marian Geišberg, ale bola som prekvapená, že to Martin Mňahončák celkom dobre zvládol. Keďže sa dej odohráva priamo v "našom meste", je mi to čítanie blízke, dej sa odohráva na známych uliciach a prípady sú tak reálne a uveriteľné. Našťastie moje deti už prekonali vek 28 rokov, takže dúfam, že toto mám za sebou, ale pri počúvaní mi bolo až zle, čo všetko môžu decká navyvádzať z "mladíckej nerozvážnosti".

29.03.2020 5 z 5

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

P.D. James je mojou obľúbenou autorkou. Ale z tejto knihy som bola sklamaná. Zdala sa mi veľmi rozvláčna, strašne veľa opisov, ktoré pri detektívkach obzvlášť sledujem , lebo si myslím, že kvôli niečomu sú dôležité, ale v tejto knihe boli celkom zbytočné. Koniec bol dosť neurčitý, stále som čakala, že sa po chytení vraha ešte niečo zvrtne, že sa vynoria nové skutočnosti. Bolo ešte toľko textu ... po vyriešení prípadu, že som si myslela, že sa tam určite ešte niečo objaví. Ale neobjavilo sa nič.

26.03.2020 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Počúvala som audioknihu, nemám čo vytknúť, počúvala sa dobre, príbeh zaujímavý. Nie som fanúšikom tetovania, hodí sa mi len k Pepkovi námorníkovi, ale po prečítaní (vypočutí) tejto knihy by som sa už ani tetovať nedala, pre istotu, aby nejaký psychopat neprejavil záujem. Myslím, že na istý čas sa vrátim ku klasickej detektívke ala slečna Marplová, Hercule Poirot, Maigret, atď. , lebo stále ma viac zaujíma spôsob odhaľovania vraha a riešenie záhad, ako krvavé a nechutné spôsoby vrážd (čím odpornejšia vražda, tým lepší predaj knihy). Myslím, že už som trochu imúnna voči tým nechutnostiam, čo nie je dobré, tak si musím dať pauzu.

21.03.2020 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Počúvala som audioknihu, čítal Martin Preiss. Výborná detektívka, výborný prednes.

07.03.2020 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Počúvala som audioknihu, príbeh skvelý, dobré počúvanie. Niektoré aktivity hlavných hrdinov sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy, ale dokážem to autorovi odpustiť.

27.02.2020 5 z 5