Smrt kriminalisty

Smrt kriminalisty https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7944/smrt-kriminalisty-7944.jpg 4 100 15

Adam Dalgliesh série

V poli nedaleko anglického Muddingtonu je nalezena uškrcená mladá dívka a vzápětí je zavražděn doktor Lorrimer, jeden z laborantů proslulé Hoggatovy laboratoře, která zkoumá stopy z místa činu. Souvisí Lorrimerova smrt s jeho prací, nebo je třeba motiv hledat spíše v jeho osobním životě? Než inspektor Dalgliesh případ vyřeší, dostane na tucet podob Lorrimerovy osobnosti, na tucet motivů i podezřelých.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Death of an Expert Witness , 1977

mataj
mataj
27.09.2023 4 z 5

Než dojde k vraždě uznávaného kriminalisty, autorka odhalí životní osudy a myšlenky jednotlivých postav, a čtenáře napadne, že všichni mají určitý motiv k jeho vraždě. Po příchodu Adama Dalglieshe na scénu začne samotné vyšetřování, postupné odkrývaní stop a ověřování alibi. Příjemná anglická detektivka.

cukrovka
cukrovka
08.07.2022 5 z 5

Výborná detektivka z anglického venkova. Poklidné vyšetřování bez dramatických zvratů. Je zde mnoho postav jejichž osudy jsou vzájemně propojeny. V samém závěru je nám odkryt až banální důvod k vraždě.

Ira13
Ira13
28.06.2022 3 z 5

Jsem spíš na detektivky a thrilery, které mají více napětí a spád. Tato mě často uspávala. Pred koncem se rozjela a pak takové divné zakončení..

Lusa
Lusa
21.01.2021 3 z 5

Je vidět, že to je starší detektivka, takže spíše taková oddechovka.

Jaruš7
Jaruš7
16.09.2020 5 z 5

Audiokniha s poslechovým zážitkem.
I v laboratoři pitevny je možné spáchat vraždu. Podezřelých je dost, protože lakomý, samotářský morous, precizní pedant nesoucí zodpovědnost za soudní důkazní vyhodnocení, není oblíbencem ve svém působišti. Takže rošáda zkrývající utajení, vztahy, lásky, i nelásky, profesní konflikty, majetkové vize, s dalšími neživými se může velmi zvolna rozpadávat, aby konec překvapil.
Všude mají lidé své trable, i na kriminálce tomu není jinak, jen těch důkazů se umí líp zbavit, ale svědci jsou jaksi nevypočitatelní.
Citace:" Největší síla není nenávist, ale láska, a jako detektiv se jí musíš naučit rozeznávat."
Klasika s A. Dalglieshem.

alabra
alabra
14.09.2020 5 z 5

Poklidné vyšetřování, před čtenáři postupně defilují jednotliví aktéři, jsou odkrývány jejich osudy, vlastnosti, vztahy, takže závěrečné odhalení vraha - uštvaného životními těžkostmi- překvapivé nicotným motivem nás téměř staví mezi jeho fanoušky. Nic není jen černé, nebo bílé.

Jenny055
Jenny055
18.06.2020 5 z 5

Mám rada tento typ detektívok, kde vyšetrovanie prebieha pokojne a postupne sa objavujú životné príbehy postáv, ktoré môžu a nemusia byť motívom vraždy.

Smartis
Smartis
02.12.2019 4 z 5

Mnoho postav, mnoho životních cest propleteno dohromady a až na konci se čtenář dozví, co ještě o některé nevěděl a tedy i spojitosti.

Milonak
Milonak
12.09.2019 5 z 5

Výborná detektivka, která mě snad ani na chvíli nenudila. Propracovaný příběh, dobře vykreslené postavy, těšil jsem se na závěr. Jedinou trochu nevýhodou je poměrně velké množství postav, chvílemi jsem se téměř ztrácel.

desert.fox
desert.fox
10.03.2019 5 z 5

Pěkně rozepsáno a výborná atmosféra.

konicekbily
konicekbily
24.02.2019 5 z 5

Knížka má ještě dřívější vydání. V nakladatelství ODEON v edici Čtení na dovolenou vyšla v roce 1982 nákladem 80000 výtisků. Příběh je rozprostřen mezi větší množství postav a mezi nimi je spousta vztahů, já bych to nevyřešil ani náhodou. Ještě, že má autorka v rukávu geniálního detektiva - tak se na konci dozvídám, jak to bylo.

Marla
Marla
20.02.2018 5 z 5

Melancholické prostředí podzimních anglických blat, příběh zahájený vyšetřováním zločinu, který vlastně s hlavním příběhem vůbec nesouvisí, jako vždy elegantní Adam Dalgliesh......no prostě další pecka od Phyllis Dorothy James.

JoH
JoH
21.12.2014 4 z 5

líbí se mi detektivky z anglického venkova, autorka pěkně popisuje život jednotlivých rodin ale je tam moc jmen , které se mi špatně ukládají do hlavy

marlowe
marlowe
05.05.2014

Příliš, příliš rozvleklé, postrádal jsem alespoň nějakou postavu, která by mě zaujala, nebavilo, nedočetl...

modranka
modranka
11.04.2014 5 z 5

Kniha je spracovaná úplne inak ako film - lepšie. Pekné čítanie, napínavé do poslednej kapitoly.