jengibre jengibre komentáře u knih

Our Love Challenges – Kniha pro zamilované Our Love Challenges – Kniha pro zamilované Vít Libovický

Knížka, která vlastně není knížkou v pravém slova smyslu, ale výčtem nápadů jak spolu mohou dva lidé kvalitně trávit společný čas. Moc hezký nápad. Některé výzvy jsou opravdu vydařené a inspirativní.

29.09.2018

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Příběhy obsažené v knize jsou krásné a čtivé – škoda, že jich bylo tak málo. Zároveň mě ale negativně překvapila délka a zbytečně složité podání následných jednotlivých rozborů. Kdyby bylo to co nám chtěla autorka sdělit, podáno jednodušší a především kratší formou, odnesl by si čtenář z knihy mnohem více. Takto se ale nevyhnutelně ztrácí v obrovské změti slov, bez kterých by se kniha snadno obešla.

28.09.2018 3 z 5

Karla Karla Božena Němcová

Páni! Nikdy bych nečekala, že mě tvorba Boženy Němcové dokáže takto chytit za srdce. Divou Báru, kterou jsem od ní dosud četla jako jedinou, zbožňuji od mala (nejprve především díky filmovému zpracování). Ale Karla je snad ještě o fous lepší. Dostala jsem se k ní kvůli Čtenářské výzvě 2018 a myslela jsem, že to bude mé poslední setkání s autorkou. Teď se zdá, že nebude.

28.09.2018 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Slušné pokračování úžasného prvního dílu. Na plné hodnocení to už sice není, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře a „jedničce“ rozhodně ostudu neudělala.

28.09.2018 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Od první stránky jsem byla naprosto nadšená a to až po strany 113 – 119. S jejich přečtením přišlo zklamání, šok a ztráta jakéhokoliv zájmu o další čtení. Naštěstí mi tehdy někdo řekl, že „teď to teprve začne“. Kdyby se tak nestalo, nejspíš bych knížku zavřela a už se k ní nikdy nevrátila. Ale díky těmto čtyřem slovům jsem se rozhodla pokračovat a mohla jsem tak hltat každé další slovo až do konce. Po přečtení mě mrzelo, že nemám po ruce druhý díl, abych mohla ihned pokračovat.

28.09.2018 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Krásné a inspirativní čtení o životě a smrti, které bych doporučila naprosto každému. Jak již někdo psal níže, kniha je souhrnem několika myšlenek, které se v různých podobách stále opakují. Ale jak se říká, opakování je matka moudrosti, takže u zajímavých myšlenek rozhodně není na škodu :-) Autorka má můj obdiv. Nejen, že se dokázala statečně vypořádat s životní tragédií, ale dokonce z ní dokázala čerpat a využít ji k osobnímu růstu. Klobouk dolů, Veroniko! :-)

07.09.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Musím říci, že jsem od sbírky čekala více. Pár básní mě zaujalo, ale u zbytku jsem se vůbec nedokázala vcítit a sžít se s autorčinými pocity. Snažila jsem se, ale jelikož nemám autorčinu životní zkušenost, nebylo to prostě asi dost možné. Kdybych měla porovnat jednotlivé části, nejzdařilejší podle mě byla ta poslední.

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Lehké a odpočinkové letní čtení. Jen jsem čekala, že autor bude kreativnější a že v úkolech, které musí hlavní hrdinka splnit, naleznu nějakou inspiraci. Bohužel se tak nestalo.

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Nerada jsem tak kritická, ale tohle mě vážně nudilo :-( První část knížky mi připadala jako zdlouhavé psaní o ničem. Ve druhé části nabral děj trochu spád, ale můj celkový pocit z knihy to moc nezachránilo. Naprosto průměrná romance, u které očekáváte, že Vás chytne za srdce, ale nakonec se žádné velké emoce nekonají.

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Pohodové čtení na jedno odpoledne. Pro mě, jakožto minimalistku, která ze srdce nesnáší shromažďování zbytečných věcí, se jedná spíše o relaxační knížku. Pro člověka, který má s hromaděním problém, může být její přečtení možná přínosem.

07.09.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem četla na doporučení a ačkoliv nejsem a nejspíš ze mě ani nikdy nebude fanoušek červené knihovny, musím se přiznat, že jsem na konci nemohla zastavit potoky slz, které se mi řinuly z očí. A to i přes to, že jsem knihu nečetla úplně poctivě a místy (poměrně často :-) jsem přeskakovala.

21.07.2018 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista je pro mě jakási pohádka pro dospělé plná hezkých myšlenek, které sice nejsou nijak převratné, ale přesto čtenáře obohatí.

„Když člověk opravdu něco chce, celý vesmír se spojí, aby svůj sen dokázal uskutečnit.“

21.07.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Neuvěřitelná kniha, která ve mně zanechala velmi hluboký dojem a to i přes to, že zde nebyla jediná sympatická postava. Kladu si otázku, kde se v hlavě Emily Brontëové vzalo tolik zla, které vložila do života jednotlivých postav?

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Velmi poutavou formou sepsané příběhy severské mytologie. Kniha mě okamžitě pohltila a četla se jedním dechem. Těšila jsem se na každou další kapitolu a vše prožívala spolu s jednotlivými postavami. Děkuji Vám, paní Kadečková :-)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

I kdyby Oscar Wilde za celý život nenapsal nic jiného, než tuto knihu, stačilo by to na to, aby to pro mne byl už navždy PAN SPISOVATEL. Geniální, nadčasové, naprosto výjimečné a ojedinělé. V budoucnu se k ní budu vracet znovu a znovu a znovu.

21.07.2018 5 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Naprosto nezbytná příručka pro každého milovníka filmů. A pokud nejste milovníkem a na filmy koukáte jen příležitostně, stejně si ji pro inspiraci pořiďte - možná se pak jejich milovníkem stanete ;-)

10.06.2018 5 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Skvělá knížka o alternativním způsobu výchovy dětí, která ukazuje, že nemusíme dělat vše, tak jak to máme okoukané a držet se zkostnatělých názorů starších generací. S mnoha prvky souhlasím a myslím, že k nim budu v budoucnu směřovat. Doporučuji k přečtení jak ženám, které již jsou matkami, tak i těm, které zatím nejsou.

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Díky krátkým kapitolám a ději, který měl spád, se kniha četla moc dobře. Podle anotace jsem však čekala něco, z čeho bude mrazit v zádech a to se mi nedostalo. Postava Tuesday je až moc nereálná. Sedmnáctiletá dívka z ulice běžně nemívá takovéto „super schopnosti“. Prostě jsem ji autorovi tak nějak nevěřila a děj mi připadal přehnaný a svým způsobem naivní. Možná je chyba ve mně, že jsem nedokázala brát příběh s jistou nadsázkou, ale nemohu si pomoct a víc jak 3* nedám.

Naši andělé strážní Naši andělé strážní Eckhart Tolle

Příjemná knížečka s milými ilustracemi, plná hezkých a pravdivých myšlenek, které máme hluboko v sobě, jen na ně zapomínáme.

"Nejsi oddělen od celku. Jsi v jednotě se sluncem, se zemí, se vzduchem. Život Ti nepatří. Ty život jsi."

22.05.2018

Kontaktní rodičovství Kontaktní rodičovství William Sears

Knížka poskytující základní principy kontaktního rodičovství, která nikomu nic nevnucuje. Některé kapitoly jsou podle mě zbytečně natažené - jasné věci, které by se daly vyjádřit několika málo větami, jsou popsány rozsáhle, což mě nutilo místy přeskakovat. Za toto snižuji své hodnocení. Přesto jsem ráda, že jsem knihu četla, pomohla mi upevnit nebo ujasnit si názory v určitých oblastech.