jengibre jengibre komentáře u knih

Svým způsobem neskutečná hloupost :-) Josephův příběh je naprosto šílený a na konci nedostatečně vysvětlený. Zároveň je to ale tak milá, nenáročná a odpočinková literatura s originálním nápadem a zvláštně melancholickou atmosférou, že nemohu hodnotit jinak než kladně :-)

09.05.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Na rozdíl od „V lese visí anděl“ přišlo s knihou zklamání. Děj byl předvídatelný a postavy, se kterými jsem v prvním díle vyloženě sympatizovala, se mi zprotivily. Mezi vyšetřovateli nebyl snad nikdo, kdo by nebyl závislý na lécích, alkoholu nebo nějak psychicky narušený. Nejvíc ze všech mě iritovala Mia a její neustálé fňukání, jak nechce žít a přála by si ležet v hrobě vedle své sestry Sigrid. Doufala jsem, že na konci knihy jí autor její přání splní, ale to pochopitelně nebylo možné, jelikož by nemohlo vyjít pokračování (které si se vší pravděpodobností už nepřečtu).

09.05.2018 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nejsem fanoušek severských detektivek, ale tato mě doslova nadchla. Už ve chvíli kdy jsem poprvé viděla obálku a název, věděla jsem, že to bude prostě ONO. A také, že bylo - od prologu až do samotného konce. Děj má spád, dialogy jsou skvělé, postavy zajímavé a sympatické a autor se nebojí popisovat nepříjemné věci. Obě dějové linky mě naprosto vtáhly a netrpělivě jsem čekala, jak to všechno dopadne. Přečetla jsem jedním dechem a rozhodně doporučuji.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nenáročná a odpočinková literatura. Příběhy jednotlivých postav jsou hezky propojené. Některé osudy mě zaujaly více a byla jsem zvědavá, jak dopadnou, ale byly tam i takové, které mě nezajímaly vůbec – asi tak půl na půl. To je důvod, proč nedokážu dát více než 3* a zároveň mě překvapuje, že se zrovna z této knihy stal bestseller.

Zakázaná archeologie Zakázaná archeologie Reinhard Habeck

Mám ráda konspirační teorie, takže tato kniha pro mne byla to pravé :-) Zajímavé čtení, které člověka přiměje, zamyslet se nad tím, jestli automaticky věřit všemu, co je nám naservírováno jako oficiální teorie. Myslím, že je zdravé do jisté míry o věcech pochybovat a zvážit určité alternativní možnosti.

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Dojemný příběh plný zajímavých myšlenek a existenciálních otázek podaný s takovou jednoduchostí a lehkostí, s jakou to umí jen Jostein Gaarder. Mé druhé a určitě ne poslední setkání s tímto autorem.

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Srozumitelně a poutavě podaný přehled dějin filosofie vsazený do čtivého příběhu hlavní hrdinky Sofie. Knihu jsem četla před X lety, jako přípravu na přijímací zkoušky k bakalářskému studiu filosofie. Naprosto mi učarovala a pro přijetí překvapivě stačila. Rozhodně bych doporučila každému, kdo chce získat základní přehled v této oblasti.

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Úžasně pozitivní knížka o síle myšlenky, plnění snů a odvaze nevzdat TO. Moudrost a životní optimismus, které z ní doslova čiší, musí dostat prostě každého :-) Přesně ta situace, kdy neváhám a autorku velmi ráda koupí knihy podpořím :-)

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Inspirativní, motivační, osobité a psané s úžasnou lehkostí. Autorka má ohromný talent na vyjadřování pocitů. Málokdy čtu knihy podruhé, ale u této to mám rozhodně v plánu, protože myšlenky, které v sobě má, stojí za připomenutí a zopakování.

"Když se mě někdo ptá, čeho se v životě nejvíc bojím, vždycky říkám, že největší strach mám z toho, mít strach.“