jejeja jejeja komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, který ve mně dlouho dozníval. Smutná knížka o krutém období a o tom, jak může zdánlivě banální rozhodnutí úplně otočit život náš i našich blízkých. Osobně doporučuji k přečtení kudy chodím a souhlasím s tím, že by měla být povinnou četbou.

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Po nadšení ze Skály jsem honem koupila další dva díly trilogie a pustila se do Muže z ostrova Lewis. Trochu s obavou, že (jak to často bývá) druhý - prostřední - díl bude slabší. Ale naštěstí se moje obavy nenaplnily a mě se druhý díl líbil snad ještě víc než první. Opět skvělé flashbacky, opět úžasné líčení krajiny a jako bonus více napětí a rychlejší spád. Přečteno za dva dny a vrhám se na Šachové figurky.

30.01.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina je moje první kniha od Kariky, takže nemám srovnání třeba se Strachem, jako řada jiných čtenářů. Netuším, jestli je to celé smyšlenka nebo skutečnost, případně něco mezi tím, ale na mě to fungovalo. Trochu to připomíná Blair Witch a u toho jsem se fakt bála. Představivost makala na plné obrátky a nejsem si jistá, že bych to chtěla vidět zfilmované. Tíživá atmosféra, postupující "šílenství", komora a chlapeček v modré větrovce. Těžko to dostávám z hlavy.

19.01.2018 5 z 5

Skála Skála Peter May

Pro mě výborná záležitost. Ne příliš běžné prostředí skotských ostůvků, výborně vykreslené postavy, prolínání současnosti a minulosti (ta mě bavila hodně), zajímavá zápletka i rozuzlení. Nevnímám to úplně jako detektivku, vyšetřování je vlastně na okraji děje, ale to ničemu nevadí. Za sebe velmi doporučuji a už jsem koupila další díly.

19.01.2018 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knihu jsem si koupila, protože jsem viděla film, který se mi moc líbil. Naštěstí následoval tradiční postup a to ten, že kniha je (jako většinou) ještě mnohem lepší než film :-) Chápu, že filmový scénárista musí vzít z knihy jen část, protože je velmi omezen časem, ale tady Vám kniha nabídne mnohem složitější a rozsáhlejší příběh. Opět jsem se utvrdila v tom, že středověk je doba, kdy bych opravdu žít nechtěla, život nesmírně drsný a tvrdý, bez ohledu na to, jestli jste dítě nebo dospělý muž. Moc mě bavilo Robyho dospívání u ranhojiče, jeho proměna v lékaře i popisování jiných kultur. Určitě se ke knize vrátím, protože to množství informací se nedá pobrat hned napoprvé.

22.05.2018 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Tak dočten i poslední díl trilogie a zklamaná nejsem. Nebo trošku ano, ale jen tím, že už je konec :-) Budu se opakovat, ale opět výborné pohledy zpět, stará přátelství na život a na smrt, tajemství střežené po desetiletí.... napětí, rozuzlení a začátek nového života. Jedna z nejlepších trilogií, které jsem četla.

06.02.2018 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Tak trochu jiný Nesbo. A vůbec ne horší, prostě jiný :-) Knížka se čte velmi dobře, hlavní postava je jednoduchá a místy mi jí bylo až líto. Konec se dal předvídat, Rybář vždy dostane to, co chce :-) Doporučuji!

11.05.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jo. Jo. Jo...... zase se mi to líbilo. Četlo se to víc než dobře, i když jsem se občas musela nad propletencem podezřelých zamyslet a zorientovat. Šťávu dodala minulost Robin i Cormorana a Kudla s prcinou byl už jen třešničkou na dortu.

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Taková temná verze klasiky. Prohnilost, tma, korupce ... nevím, jestli bych to chtěla vidět zfilmované. Hlavní hrdina záporák a vlastně žádná z důležitých postav nebyla vysloveně kladná. Přes tohle všechno se mi to četlo velmi dobře, bylo to napínavé, základní dějová linka zůstala víceméně zachovaná, jen je přesunutá do modernějšího prostředí.

16.04.2018 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Pro mě několikátá kniha od Moriarty a opět nezklamala. Moc se mi líbilo netypické prostředí i zápletka. Pohodové, oddechové čtení.

29.11.2017 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Taková klasika od Moriarty... čtivé, nenáročné, oddychovka. Fakt je, že jsem četla hlavně proto, abych zjistila, co se vlastně na tom grilování stalo :-)

22.05.2018 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Protože je King jedním z mých velmi oblíbených autorů, měla jsem celkem jasno, že si Bábu Motyku musím přečíst. Stalo se, knížku jsem před pár minutami odložila a....nevím. Na začátku mi to přišlo hrozně zmatené, neorientovala jsem se v postavách, ale sedlo si to a druhá část super. Mrazivá, napínavá, potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. A pak konec....nejednoznačný, nejasný. Sakryš...mám svoji teorii, ale kdo mi potvrdí, že je správná???? Na Kinga to v děsivosti nestačí ani omylem, ale asi to není třeba. Je to takový jiný druh. Doporučuji!

23.03.2018 4 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Souhlasím s většinou, že kvalit Poutníka kniha nedosahuje, ale přesto je poměrně čtivá a napínavá. Použití lidských bomb je děsivé a jen tak na něj nezapomenu. Veliké mínus vidím ve špatně odvedené práci korektora. Překlepy, chybějící čárky v souvětích, které komplikují pochopení... Velká škoda!

29.11.2017 4 z 5

Agent bez minulosti Agent bez minulosti Robert Ludlum

Film jsem před přečtením neviděla a po knize jsem - popravdě - sáhla do synovo knihovny hlavně proto, že jsem chtěla něco "tlustého", co mi chvíli vydrží ... A nelituji.. Sice je tam znát ten časový odstup, řada věcí je dnes jinde a funguje jinak, ale jinak je to mistrně popsaný svět podsvětí, se silou peněz a politikou, která se jen tak před něčím nezastaví.

17.07.2018 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tak trochu jiný Nesbo podruhé :-) ... Bavilo mě volné propojení s prvním dílem, bavil mě nepříliš děsivý děj, který byl noir tak akorát a bavilo mě prostředí, kde se děj odehrával. Tak čtvrt hvězdy dolů za lehce melodramatický konec, ale Nesbovi odpustím leccos :-)