Jejda Jejda komentáře u knih

Člověk a duše Člověk a duše Carl Gustav Jung

Tím, že se jedná o výbor z díla, je myslím tato kniha ideální pro Jungiány začátečníky.

02.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

O H.P. jsem se tahala kdysi se svým osmiletým synem :-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečetla jsem ji za život mnohokrát (poprve mi byla čtena otcem, když jsem ještě neuměla číst) a v každém věku jsem v ní nacházela pokaždé něco nového.

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Doporučila bych tuto krásnou idealistickou pohádku, jako povinnou četbu pro všechny advokáty a vůbec pro všechny právníky, aby si připomenuli, proč vůbec začali práva studovat.

06.05.2015 5 z 5

Česká Alexandrovka Česká Alexandrovka Bohuslav Andrš

Pana Andrše jsem měla tu čest poznat osobně na oslavě jeho devadesátin. Je to nádherný vitální a vtipný pán. Tuhle knihu jsem od něho dostala s věnováním a přečetla s obrovskou chutí. Všem zájemcům o historii velmi doporučuji!

08.06.2020 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Mě osobně hodně vadilo, kolik slov autorka věnuje popisům kostýmů, účesů a mejkapů. Možná ale jenom nejsem ta správná cílovka. Knihu jsem sice nedočetla až do konce, ale 3 hvězdy dávám za námět a fantazii.

21.07.2019 3 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Kniha Domů ze slunečných stepí mě zaujala jistou podobností tématu s mojí vlastní knížkou Trosečník sibiřský. Vyhledala jsem si tedy na internetu úryvek z textu, abych se ujistila, že pro mne bude tato kniha opravdu čtivá a hned první věta první kapitoly mě uvedla do zmatků:

Moje vyprávění začíná v den mých pátých narozenin v městečku jménem Kostopol. Když jsem se narodil, nacházelo se městečko ještě na polském území. Když mi byly tři, vypukla PRVNÍ světová válka a oblast dobyla ruská armáda….

text obsahoval SPAM

V anotaci se zároveň píše o DRUHÉ světové. Na druhou stranu, když město dobyla ruská a nikoli sovětská armáda...Tak mám pocit, že tu fakt něco nehraje. Nevím, na čí straně je vina. Jestli to zvojtil už sám autor, nebo se ztratilo v překladu. V každém případě je to obrovská ostuda korektora a mě to od koupě knihy dočista odradilo. :-(

04.01.2019 5 z 5

Hlava vzhůru nohama: Básně 2014 - 2015 Hlava vzhůru nohama: Básně 2014 - 2015 Zdeněk Hledač

Zdeňkovy verše jsou pro dospělé a jsou vynikající! Mají takový osobitý hledačovský šarm a vtip a taky něhu a navíc se rýmují, takže ačkoli normálně jde poezie lehce mimo mě, tak tyto báseňky mě dostaly! Dohromady s ilustracemi Barbory Frankové je pak knížka Vzhůru nohama takovým malým skvostem.

03.12.2018 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nedočetla jsem.

21.08.2018 2 z 5

Příběh cesty na Sever II Příběh cesty na Sever II Jana Heffernanová

Kniha Vás vtáhne a nepustí...Tedy mě se to tak aspoň přihodilo.

Lilith Lilith George MacDonald

Nádherná, neprávem opomíjená mystická kniha. Taková Alenka za zrcadlem pro dospělé.

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Naprosto zásadní kniha pro všechny milovníky sci. fi

02.06.2015 5 z 5

Vlastně to ani nedovedu pojmenovat, proč mě právě tato knížka ze všech Coelhových tolik zasáhla.

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Taky jsem očekávala mnohem víc. Ale knížku jsem si stejně ráda přečetla.

02.06.2015 3 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Klíma je sice temný a zvrácený a jen pro opravdu silné nátury, ale jeho humor nemá chybu.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Skvělá kniha, která s s filmem v ničem nezadá.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Teď v šedesáti už bych se do podobné knihy asi nezačetla, ale vzpomínám si, že ve dvaceti jsem ji přímo hltala.

01.06.2015 4 z 5

Tajemství dvou partnerů: sny a mýty Tajemství dvou partnerů: sny a mýty Jana Heffernanová

První knížka, kterou jsem od Jany Heffernanové četla (už asi před 20 lety) dávno před tím, než jsem tuto nádhernou osobnost poznala osobně. Vřele doporučuji všem, kdo se zajímají o psychologii C.G: Junga.

05.04.2015 5 z 5

Lov žen a jiné odložené slavnosti Lov žen a jiné odložené slavnosti Václav Vokolek

Václavova čtení na zahradě u Hejlů si dobře pamatuji. Scházelo se tam hodně zajímavých lidí.

27.02.2021 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Dobré, ale první díl mě bavil o dost víc. Hlavně celý ten nápad je skvělý.

06.02.2020 3 z 5