javirgo javirgo komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zas tak velký trhák to pro mě nebyl. Začátek byl roztahaný, nezáživný. Napínavé až tak od poloviny. Jediná postava která mě zaujala byla Lisbeth. Tak zajímavá a originální, že ve skutečnosti snad ani nikdo takový být nemůže. Kdyby si jí pan Larsson pro ten příběh nevymyslel, tak bych to snad ani nedočetla.

03.11.2013 3 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Jako první z knih S.Berryho se mi dostala do rukou právě tato, která byla u nás vydaná zatím jako poslední a moc nadšená jsem z ní nebyla. Je zde ale pár jeho knih, které mají lepší hodnocení, takže než ho jako autora zavrhnu, dám mu šanci a zkusím ještě něco jiného.

26.05.2013 3 z 5

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Barvitě popsaný život na australských farmách. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách. Příběh Jenny je ze současnosti a příběh Matyldy z minulosti je vyprávěn na základě záznamů z jejích deníků. Tragický osud Matyldy je sice hodně smutný, ale částečně se dalo ledacos předvídat.

08.05.2013 4 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Knihu jsem zde měla dlouho založenou k přečtení, než se mi podařilo ji najít v knihovně volnou k půjčení a naprosto předčila moje očekávání. Duchařiny a jiné magií nasáklé hlouposti moc nemusím, ale tady mě to vůbec nevadilo. Clařiny nadpřirozené schopnosti naopak patřily k dokonalému vykreslení její osobnosti jako protiklad Estebana a celému příběhu daly své kouzlo. Celá kniha je psaná krásným jazykem a už dlouho jsem nečetla nic tak dobře napsaného.Teď zbývá ještě sehnat si film a jsem moc zvědavá na to, co filmoví tvůrci dokázali z tohoto úžasného a na děj bohatého díla vytvořit.

01.05.2013 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Můj názor se shoduje s komentářem Hortenzie. Věčná Ambra je jen průměrná, odpočinková četba. Toto je proti tomu široce koncipovaný román a připadalo mi to, jako by ho psal jiný autor . Také doporučuji.

26.12.2012 5 z 5

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Shoduji se a souhlasím s komentářem kuti
Mám ráda napínavé a poutavé příběhy. Pokud mě kniha navíc poučí je to jen další plus a tento román patří právě mezi takové. O baskické teroristické organizaci ETA jsem dosud moc nevěděla a zde je vše uprostřed děje dobře a jednoduše popsané. Možná pro celkové vyznění románu trochu s nadsázkou, ale alespoň již o tom něco vím. Jen ten hodně šťastný konec s přihlédnutím k dramatickým událostem mi také moc neseděl. Jinak ale opět velmi dobře napsaný román a těším se na další.

16.11.2012 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Moje druhá kniha od Sheldona a stejně dobrá jako ta první. Nevím proč, ale na začátku čtení se mě vybavilo Vykoupení z věznice Shawshank. Tracyna touha po pomstě mě zase připoměla Edmonda Dantese. Souhrou okolností se z ní pak ale stal někdo, kým být původně nechtěla a dokonce v tom našla zalíbení. Při do detailu promyšlených a těžko uvěřitelných akcích, které vlastně nikomu poctivému neublížily jsem se bavila a musela jí fandit. Výborně a poutavě napsané.

21.08.2012 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Není to nijak krásné čtení, ale moc zajímavé a vypovídajjící !

02.03.2012 4 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Vynikající román z doby antického Ŕíma. Kromě zajímavého děje je zde podrobně popsaný a vysvětlený systém fungování římského státu za doby republiky . Autorka má můj obdiv a zařazuji ji mezi své oblíbené. Musela pro napsání tohoto díla prostudovat velké množství knih, protože jak sama píše, většina děje je založena na realitě . Bylo to pro mě dost náročné čtení . V románu je velké množství dlouhých latinských jmen ,které jsou si podobné a velké množství výrazů , které jsem neznala,takže jsem musela často na konec knihy do vysvětlivek, jinak bych se v tom ztrácela a možná knihu odložila. Dočetla jsem ale do konce a nelituju . Pokračuji v dalších částech a doufám, že se mi jednou podaří dočíst vše až do konce. Všem, koho zajímá historie antického Říma rozhodně doporučuji.

10.01.2012 5 z 5

Jarmila Loukotková vzpomíná, vypráví a vaří Jarmila Loukotková vzpomíná, vypráví a vaří Jarmila Loukotková

Autorka vypráví svoje zážitky stejně dobře, jako psala svoje romány. Jednotlivé kapitoly věnuje vzpomínkám na své dětství, přátele a na své umělecké začátky. Píše zde také o svém názoru na církev, komunisty a spoustu svých zajímavých zážitků. Vaření byl její koníček a každá kapitola je zakončena recepty z její kuchyně, z kuchyně její matky, jejích prarodičů a také přátel. Některé jsou netradiční a lákavé. V jedné z kapitol píše autorka také svůj recept, jak psát román. Všem, kteří mají rádi její knihy a chtějí se o ní více dozvědět, doporučuji přečíst.

01.06.2011 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Příběh doktorky Kálalové byl v době, v které žila opravdu neobyčejný. Moc bych uvítala filmové zpracování. Osud jednoho Čecha si určitě ještě někdy přečtu.

23.05.2011 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Moc pěkné ! Autorka dobře zvolila zajímavé a neotřepané téma. Jen mě vadilo, že jsem v textu našla dost chyb. Už se moc těším na film.

25.04.2011 4 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Moc krásná kniha, podle které byl kdysi natočen i TV seriál . A ještě bych dodala k tomu co napsala Alix, že právě ten konec, kdy autor najde v Africe kmen svého předka, je velice dojemný.

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Westerny nejsou moje oblíbené čtení, ale tato kniha mě dost nadchla. Více jak 800 stran kvalitního a poutavého čtení, které vás zaujme od samého začátku. Anotace ke knize je psaná bez nadsázky a Pulitzerova cena byla podle mého mínění udělena právem. Jen mě mrzí, že jsem prošvihla TV seriál.

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Milovníkům dobrodružných romantických příběhů rozhodně doporučuji. V roce 1984 byl na námět tohoto románu natočen úspěšný TV seriál, který tehdy vysílala i naše televize. Na příběh Ašóka a krásné Andjuli si dříve narození určitě vzpomenou.

30.11.-0001 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Čekala jsem něco podobného jako Pilíře země a teď po přečtení srovnávám . Přesto, že je to velmi čtivý a zajímavý historický román, který hodnotím vysoko, musím uznat, že Follett je ještě o něco lepší.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Na tuhle úspěšnou knihu jsem byla zvědavá, ale bohužel žádný velký čtenářský zážitek mi nepřinesla. Hodnotím proto jen jako průměrné.

30.11.-0001 2 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Řecký ostrov Korfu jsem si zamilovala při loňské dovolené a přečíst si tuto knihu bylo pro mě výzvou.
Je to pouhé vyprávění, ale příjemné, milé a úsměvné. Z každé stránky na člověka vyzařuje autorova láska k přírodě a ke všemu živému, včetně těch nejmenších tvorečků.

30.11.-0001 5 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Zatím nejlepší z knih tohoto druhu, co jsem kdy četla. Charakteristiky jednotlivých znamení jsou popsány zábavnou formou a tak, že v tom ve většině případů a do jisté míry najdete podobnost svých blízkých, známých i sami sebe.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Právě jsem dočeta a ještě asi dlouho budu vstřebávat. Velmi depresivní kniha, která ale určitě stojí za přečtení. Jen si ale nedokážu představit, jak se autor dokázal vžít do fašismem zfanatizovaného mozku.