Věř ve svého boha

Věř ve svého boha https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8664/ver-ve-sveho-boha-8664.jpg 4 152 21

Autor mistrně rozvíjí nevšední příběh čtyř žen, které se před nepřátelským světem a svou minulostí uchýlily do bezpečí klášterních zdí. Klášter je však surově přepaden. Jen těmto čtyřem dívkám se za dramatických okolností podaří uprchnout. Při vyčerpávajícím a nebezpečném putování v doprovodu baskických povstalců prožijí hrůzné okamžiky a strádání, které osudy všech dívek naprosto změní. 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Sands of Time , 1988

Buchwurm
19.09.2023

Politicke pozadie zaujimavo zachytene, ale samotny pribeh dost banalny a naivny. Citala som predtym od tohoto autora aj inu knihu, tak som ocakavala trosku viac.

DvěTéčka
24.05.2021 5 z 5

podle anotace sem si říkala že to bude nic moc, mile překvapilo.

jana8352
18.04.2021 1 z 5

Tato kniha mě nenadchla

mariva
11.08.2020 3 z 5

Trochu vážnější téma a politický motiv mě od čtení odrazovaly, ale protože mě ještě žádná autorova kniha nezklamala, riskla jsem to a nelituji. Knížka se i tak četla dobře a nahlédnout pod pokličku národnostního boje v oblíbené turistické destinaci není na škodu, protože při pobytu ve Španělsku nejde jeho známky přehlédnout.

Liana
24.08.2019 1 z 5

Čakala som od knihy aj na základe dobrých hodnotení omnoho viac. Bolo to plytké, chvíľami nereálne, chvíľami nelogické, a hlavne strašne jednoduché čítanie. Už dlho sa mi nestalo, že som mala chuť knihu nedočítať. Ale z úcty ku knihám a ich autorom som ju predsa len dočítala, no viac kníh od tohto autora nemám v pláne čítať.

Rozmarýna Rozm
13.04.2019 4 z 5

Dobře se to četlo, konečně vím, co přesně znamená ETA

Danago
21.08.2017 3 z 5

Autor v knížce rozvíjí příběhy čtyř žen, které se před světem a svou minulostí uchýlily do bezpečí kláštera. Při přepadení kláštera se jenom těmto dívkám povede uprchnout. Putují v doprovodu baskických povstalců. Pouť je , ale velmi vyčerpávající a nebezpečná , zažívají strádání a zlé okamžiky . Tyto zážitky osudy všech dívek úplně změní.
Sidney Sheldon je můj oblíbený autor , ale tato knížka mě bohužel trochu zklamala. Postrádá akčnost, napětí a dobrodružství. V některých chvílích mě příběh dokonce nudil. Autor má mnohem lepší knížky.

Danilla
26.04.2017 5 z 5

Ač mám tohoto spisovatele moc ráda, kniha mě podle obsahu moc nezaujala ale jinou knihu jsem neměla při ruce, tak jsem se dala do čtení. První stránky mě nezaujaly ale pak dostal děj "sešup" a nevěděla jsem kdy přestat číst. Za mě rozhodně výborná kniha:-)

Veeris
02.03.2017 4 z 5

Zase jiny zajimavy namet, je fajn kdyz ma spisovatel velky rozsah fantazie a jeho knizky se nepodobaji jedna druhe. Takove knihy mi aspon ulpi v pameti. Sice jsou akce hlavnich hrdinu vzdy nerealne (maji fakt "superschopnosti") ale dobre se to čte:D

adlenka
27.01.2017 3 z 5

Příběh dobrý, některé pasáže baví víc, jiné nudí, konec pro mě zklamání. Za mě je to průměr, dalo se přečíst, ale za pár měsíců nebudu mít tušení, o čem že to bylo. Ale budu vědět, že znovu číst nemusím.

hana4834
24.01.2017 3 z 5

Zajímavá a napínavá kniha až do konce

Elea
16.01.2017 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem Kuti, pro mě to byla první kniha autora a určitě se k němu ještě vrátím.

Terry11
31.01.2016 3 z 5

"Kdysi dávno četla o civilizaci, která věřila, že jestliže člověk zachránil život někomu druhému, stál se za něj zodpovědný."

Asi čtu Sheldona ve špatném pořadí - od nejlepšího k horšímu. Tím nejlepším myslím Hněv andělů. Nebo autor u pozdějších děl vyměkl.
Mínus bod za útěk od oltáře, tak se prostě ubližovat nemá, mínus bod za ostatní neuvěřitelné happyendy. Tak a teď si od něj musím nějaký čas odpočinout.

regulax
23.11.2015 3 z 5

Čtivé, zajímavé a napínavé zároveň!!!

ovpana
25.12.2014 5 z 5

Bezvadná kniha,je napínavá až do konce zároven se něco dozvíme i o španělském prostředí

rebo
31.10.2013 5 z 5

Zajímavá kniha, která se dobře četla. Obsahově je odlišná od jiných knih S. Seldona. Mě se z jeho knih, které jsem četla líbila nejvíce.

kika 13
19.01.2013 3 z 5

Pěkný román plný napětí a dobře se četl.

tylka
29.11.2012 3 z 5

Mám rada knížky od Sheldona, ale tahle patřík těm slabším.

javirgo
16.11.2012 5 z 5

Shoduji se a souhlasím s komentářem kuti
Mám ráda napínavé a poutavé příběhy. Pokud mě kniha navíc poučí je to jen další plus a tento román patří právě mezi takové. O baskické teroristické organizaci ETA jsem dosud moc nevěděla a zde je vše uprostřed děje dobře a jednoduše popsané. Možná pro celkové vyznění románu trochu s nadsázkou, ale alespoň již o tom něco vím. Jen ten hodně šťastný konec s přihlédnutím k dramatickým událostem mi také moc neseděl. Jinak ale opět velmi dobře napsaný román a těším se na další.

kuti
17.06.2012 5 z 5

Bezvadná kniha. Nejen zajímavý a napínavý děj. Ale člověk se z ní i hodně dozví. O Španělsku, o klášterech, ale i o motivacích a duševních postojích žen, jenž se odhodlají věnovat celý svůj život Ježíši Kristu. I když na můj vkus bylo na závěr až příliš happy endů.