Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Stoprocentně úžasná kniha. Jsem blízká tomu označit ji za nejlepší, ale neudělám to, protože mám slabost pro první čtyři díly. Jenže, když tato je prostě skvělá. Děj vyrostl s hrdiny. Je komplikovanější, temnější a bolestnější. Krásně se v něm provazují zážitky z minulých dílů. Štvala mě jen Anděla a jistá část s Vincentem. Tulíci a trpaslíci byli úžasní.

21.11.2021 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Knížka je moc fajn. Je vtipná a oddechová. Když potřebujete něco nenáročného k pobavení, sáhněte po ní.

19.11.2021 3 z 5

Emily z Novoluní Emily z Novoluní Lucy Maud Montgomery

Krásná kniha. Moc. Emily má neuvěřitelnou představivost. A taky hrdost, sílu, a neochvějnou víru v dobro, které jí pomáhají přečkat zlé chvíle. Rozhodně doporučuji. Emily je super holka.

13.11.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se mi velmi líbila. Docela mne to překvapilo, jelikož jsem od tohoto žánru nečekala nic extra. Příběh mladých lidí a to, jak se s ním dokázali poprat mne však oslovil a hodně potěšil.

25.10.2021 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Docela zajímavá kniha. Sestavená z "kamenů", které byly vesměs pěkné. Vzniklá stavba ovšem nedržela pohromadě a chyběla jí krása, hloubka a vůbec dobrý pocit. Pardon, ale dočíst to bylo utrpením.

22.10.2021 2 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Paní Pacovskou asi miluju. Její knížky mne překvapivě dostaly. A to jsem rozhodně mimo cílovou skupinu. Čtvrtý díl série, ve kterém se mnoho završí, je důkazem autorčina talentu. Fakt paráda.
Nejlepší je asi scéna s výměnou. Tady ale nic neprozradím.;-)

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Tohle byl opravdu parádní díl. Plamínkův příběh je dojemný, dramatický i smutný. Moc se mi líbil.

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Velmi pěkný díl. Dobrodružný, dramatický a smutný. Džinův příběh mě dostal.

Ždibřich Ždibřich Richard Skolek

Povedený komiks. Stylem humoru se blíží Korektorovi, ale bohužel mu schází šťáva zmiňovaného komiksu. Tím však nechci Ždibřicha shazovat. Je skvělý! Cynický, vtipný a nekorektní. Vcelku tolerantní a vlídný ve vztahu k náboženství.

21.10.2021 4 z 5

Bibličtí archeologové v kouzelném velorexu Bibličtí archeologové v kouzelném velorexu Jan Hora

Velmi pěkné, dobrodružné, napínavé příběhy s trochou poučení.

21.10.2021 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Tak tenhle dl mne dojal i pobavil. Připadal mi trochu jako návod na použití mně.:-D

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Nádhera! Jakoby to bylo o mně...

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Opravdu krásný příběh. Nejsem cílová skupina, přesto mne fantasy o dětech, síle přátelství a dávkou přírody jednoduše dostala. Krása.

11.10.2021 5 z 5

Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Dagmar Kýrová

Překrásná kniha schválená i arbitrem nejvyšším, takřka půlroční slečnou. Úchvatné obrázky, vtipné říkanky.

09.10.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zajímavé čtení, respektive poslech. Hlavní hrdinka zažila v dětství otřesné věci, takže je s podivem, jak dobře se s nimi dokázala vyrovnávat sama. Nebylo to dokonalé, proto je dobře, že se jí nakonec dostalo pomoci.

Komentář uživatele los této knize velmi křivdí. O proměně ošklivého káčátka v městskou pipku její příběh není. Je o vyrovnání se s přízraky minulosti. Stojí za přečtení, i když musíte mít trochu silnější žaludek.

01.10.2021 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Uf. Silná kniha. Naprosto jedinečná, protože přináší pohledy žen. Po přečtení Utekl jsem z Osvětimi je to opět drsné, ale úplně jiné díky těm neobyčejně silným ženám.
Proložení historickými reáliemi doby je parádní, zasazuje dění v táborech do kontextu. Dodává knize další rozměr.

30.09.2021 5 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Velmi příjemná kniha. Susan je silná žena. Poněkud nesympatická, ale má k tomu své důvody. Její jednání je tedy pochopitelné. Poslouchat její příběh bylo někdy velice vtipné, jindy smutné a někdy i k naštvání.
Perfektní příběh.

Audiokniha je velmi pěkně namluvená.

23.09.2021 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Úžasný příběh, ve kterém není nic tak, jak se zdá. Pan Vondruška vytvořil parádní propletenec.

16.09.2021 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Hmmm. Dovolená byla vcelku vtipný poslech. Natašin humor mi ale někdy dost nesedl. Přišel mi mnohem hloupější a a krutější než ten jejího muže. Místy to ale bylo prima.

10.09.2021 3 z 5

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Neodolatelná kniha. Vtipná, cynická a krutá. Ale naprosto super.

10.09.2021 5 z 5