Ždibřich

Komiksové stripy ze života intelektuála Ždibřich – nositel tohoto jména vám zkazí den, unudí vás k smrti, znechutí svojí povýšeností a vytočí sarkastickými poznámkami. Zrodil se, aby kritizoval, glosoval, nenechal na vás jedinou nit suchou. Je to podivín, který má rád jen sám sebe, ostatní ho ale milují. Jak to? Specifický styl humoru, který Richard Skolek nadělil své komiksové postavě, vzbuzuje různé reakce a emoce. Někdy pozitivní, někdy negativní, někdy žádné. Ždibřich vznikl z potřeby vnést do světa komiksových stripů něco nového, jiného, a to se rozhodně povedlo. V knize najdete přes 200 stripů, z nichž některé jsou zde publikovány zcela poprvé. Dotýkají se aktuálních témat, jako je politika, ekologie, společenské dění, ale také mezilidských a partnerských vztahů, náboženství, práce a smyslu života. Ždibřich je vtipným a velmi trefným glosátorem na úrovni, který vás pobaví a přinutí k zamyšlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/419024/zdibrich-9z1-419024.png 4.414
Humor, Komiksy
Vydáno, Zoner Press

Kniha Ždibřich

trudoš
30. listopadu

„Příroda se nás snaží udělat šťastné, lékaři to ovšem kazí. Když jsme umírali ve čtyřiceti, nestihli jsme si uvědomit, že náš život nemá žádný smysl. Do osmdesáti to však dojde téměř každému.“
Jízlivý humor, předkládaný s povýšeným úsměvem samozvaného intelektuála, pravděpodobně neosloví úplně každého. Tohle je zkrátka otázkou vkusu, jak komu prezentace společenských absurdit vyhovuje. U mě Richard Skolek trefil do černého, přičemž poprvé jsem se s ním seznámil až s touto knihou, páč stripy, poletující internetem, jdou malinko mimo mě. Každopádně Ždibřich pobavil maximálně - je chytrý, vtipný, úderný, a i po stém kousku mi měl stále co říct (stačí mu k tomu cca pět opakujících se obrázků). Autor zůstává věren praktikám stand-up komiků a cíleně útočí na ty nejslabší kousky ze stáda, avšak mimo hledáček nezůstanou ani ti nejsilnější. Asi se to nedá číst v jednom kuse, protože všechna ta pichlavost snadno splyne, ale každý den stránku dvě a hned se mi do světa vyráželo s lepší náladou.

sgjoli

Tyhle vtípky plné sarkastického, ironického a místy nekorektního humoru mne prostě baví. :-D Nesedne to asi úplně každému, ale já se ke Ždibřichovi budu ráda vracet ještě dlouho. :-)

SlamLenka

Můj bože, já toho Ždibřicha asi fakt miluji! Sleduji ho i na FB, a když jsem zjistila, že už je klasik, neb vyšel knižně, bylo jasné, že ho musím doma mít - tedy v té knižní podobě, fakticky vážně radši ne, poněvadž žít bych s ním nedokázala. Ždibřich je totiž evidentně chlap, kterého lze obdivovat jen na bezpečnou vzdálenost. =)
Snad kromě pár výjimek s ním sdílím obrovskou spoustu názorů a jeho sarkasmus mi prostě sedne. Všeho všudy asi jen u třech stripů se mi zdálo, že už je to přes čáru, jinak jsem si to naprosto užívala. Díky, díky, díky. Nové stripy na FB vždycky "make my day"! =)

miredita

Kdyby byl Ždibřich skutečnej chlap, zamilovala bych do něj.. tiše, platonicky a sebemrskačsky! Baví mě vysoce inteligentní a mírně nerudní muži s drsným smyslem pro humor a briskním postřehem.
Na stripech je vidět vývoj, některé mě oslovují více, ale je to zcela logické vzhledem ke škále toho, k čemu se vyjadřují.
Za mě rozhodně knížka, kterou chci v knihovně mít a už teď se těším, až ji budu při debatě s rodinou či přáteli vytahovat a ukazovat, jak tu či onu situaci vidí Ždibřich.

Pitbullka

Některé stripy jsou opravdu povedené, některé méně, některé za mě bohužel vůbec. Ale fajn oddechovka, co nenadchne a ani neurazí.