Hubený nás nedostanou

od:

Hubený nás nedostanou

Všechny fejetony této debutové knížky nadějného brněnského autora Richarda Skolka líčí příběhy ze života od jeho útlého mládí až po současnost. Fejetony vycházely jednotlivě v Brněnském a Blanenském deníku a rovněž v týdeníku Týden u nás. Vydavatelství Akcent se rozhodlo oslovit těmito texty širší okruh čtenářů a upravilo je do knižní podoby. Elektronickou verzi knihy si můžete zdarma a legálně stáhnout ze stránek Městské knihovny v Praze: http://bit.ly/2u1AfDA....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82978/hubeny-nas-nedostanou-82978.jpg 3.77
Žánr:
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Akcent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Iki1
15.06.2017

Napsat dobrý fejeton je značně obtížná disciplína. Důležitý je autorův nadhled i pohled na problém z jiné strany. Zvlášť důležitý je odlehčený závěr, který problému dodá novou dimenzi. Richard Skolek se s problematikou okolního světa potýká většinou se ctí, i když fejetony zařazené v knize jsou co se kvality týče nevyrovnané. Ale jak se říká, konec knihy dobrý, všechno dobré. Na konci knihy totiž najdeme eseje pod souhrnnými názvy Můj první trek a Jaselské humoresky. A ty mě hodně pobavily. Napravují reputaci méně zdařilých fejetonů.

CvB
23.03.2013

Od počátku jsem měl pocit, že se nejedená o knihu nadějného spisovatele, ale o spisky notorického stěžovatele. Přesto jsem zůstal, dočetl a zjistil, že se příběhy postupně zlepšují. Závěrečná série Jaselské humoresky pak vysloveně potěšila.


Autor a jeho další knihy

Richard Skolek

Richard Skolek
česká, 1987

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených8x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst2x