Jara.v Jara.v komentáře u knih

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Chvíli mi trvalo se do knihy začíst, ale nemůžu popřít, že kniha měla spád od začátku do konce a hodně mě bavila. Skvěle postavený příběh, který byl uvěřitelný. I přes vzpomínky hlavního hrdiny nebyly žádné nudné pasáže a naopak do sebe vše postupně zapadlo. Knihu můžu doporučit a hned se vrham na druhý díl.

18.04.2023 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Hodně postav s podobnými jmény až by si u toho člověk zamotal jazyk číst to nahlas, ale je to velice poutavá a zajímavá kniha. Řadím mezi oblíbené knihy a určitě si ji přečtu znovu.

13.04.2023 5 z 5

Kočka, která rozmlouvala s krocany Kočka, která rozmlouvala s krocany Lilian Jackson Braun

Už druhý díl, kde se přímo nevyšetřovala vražda, ale zase se to rychle a dobře četlo. Už moc dílů této série nezbývá, ale užívám si to. Polly mi přijde čím dál víc malicherná a sobecká, ale popichování Qwilla a jeho přátel je čím dál lepší. Koko s Yum Yum vyvádí samé lepší kousky a je s nimi pořád sranda. Za mě mohli klidně dostat více prostoru v knize.

04.04.2023 5 z 5

Kočka, která sklidila aplaus Kočka, která sklidila aplaus Lilian Jackson Braun

Žádný konkrétní zločin k přímému vyšetřování, ale přesto dej odsejpal. Dobře se to četlo a bylo to prostě milé.

01.04.2023 5 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Nádherný příběh a jsem ráda, že jsem si ho konečně přečetla. Bavil mě o to víc, že dopadl lépe, než seriál. Celkově se tento příběh řadí mezi mé nejoblíbenější knihy. Austenová navždy.

27.03.2023 5 z 5

Víkend s panem Darcym Víkend s panem Darcym Victoria Connelly

Čtivá, milá oddechovka. Sice předvídatelná, ale proč ne. Bavilo mě to.

15.03.2023 4 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Tak po dlouhé době opět detektivka s velkým D. Čtivé, nenásilné a děj plyne bez jakýchkoli zádrhelů. Smekám před umem Connellyho. Byla to pro mě první kniha tohoto autora, a zdá se, že nebude poslední.

08.03.2023 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Tento příběh mi vyloženě nesedl. Chvílemi zbytečně zdlouhavé. Víc asi nemám co dodat.

20.02.2023 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Přečetla jsem to rychle a jen proto, že je to do výzvy. Kniha se mě nijak nedotkla. Alkoholismus je čím dál větší problém lidské populace a jsem opravdu ráda, že mi alkohol nic neříká. Všude kolem je ale pořád vidět, jak si prostě lidi zajdou na dvojku nebo na jedno. V okolí nebo televizi je toho pořád až příliš.

18.02.2023 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Už vím, co mi nesedělo na třetím díle filmového zpracování. Kniha rozhodně lépe navazuje na předchozí dva díly, ale celkově to nebylo ono. Předchozí díly měly lepší spád a překvapilo mě, že to neskončilo stylem „žili spolu šťastně až na věky“. I tak se raději přikláním ke knižní verzi, která se v tomto případě zase povedla víc než film.

16.02.2023 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Shakespeara mám ráda, ale tohle prostě nedávám. Za mě jeho nejhorší dílo. Už jsem to jednou četla a řekla jsem, že nikdy více. V rámci výzvy jsem tomu dala šanci, ale nepovedlo se. Něco tak strašně ukňouraného jsem snad nikdy nečetla.

02.02.2023 2 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásná, čtivá a velmi poučná kniha. Ani druhý díl mě nezklamal a budu pokračovat dál. Je to nejen pro kočkomily, ale pro všechny, kteří hledají krásu a moudro v běžném životě a přírodě.

02.02.2023 5 z 5

Kočka, která věděla kudy kam Kočka, která věděla kudy kam Lilian Jackson Braun

Souhlasím s komentářem Nifredil. Tento díl byl opravdu slabší a celé čtení se hrozně táhlo, doufám, že další bude zase trochu svižnější a napínavější.

09.01.2023 4 z 5

Kočka, která cítila krysu Kočka, která cítila krysu Lilian Jackson Braun

Opět čtivý díl této skvělé série. I když je to detektivka, tak to není agresivní krvák. Roztomilá Yum Yum a velice chytrý Koko tady dostali více prostoru a o to víc mě tento díl bavil. Qwilleran si úžasně dobírá Polly a celková atmosféra knihy je úžasná.

01.12.2022 5 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Na tuhle knihu jsem se těšila kvůli tématu. Osud této ženy byl opravdu neuvěřitelný. Intriky, brutalita a boj o místo v životě. Příběh je opravdu velkolepý. Co jsem ale doslova přetrpěla byl styl jak byl kniha napsána. Nedokázala jsem se začíst tak poutavě, jak jsem očekávala. Tohle u mě hodně ztratilo na celkovém hodnocení.

18.11.2022 3 z 5

Kočka, která viděla hvězdy Kočka, která viděla hvězdy Lilian Jackson Braun

jako vždy příjemné čtení. Tenhle díl nebyl úplně top z celé série, ale i tak to bylo fajn čtení jako vždy.

16.11.2022 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Úchvatně čtivý román založený na historických faktech. Nedokázala jsem se odtrhnout a využívala každou chviličku. Skvěle sepsaný život princezny od útlého dětství po nástup na trůn v době, do které vás příběh vtáhne. Více slov ani nemám, snad jen „tohle si opravdu přečtěte“.

07.11.2022 5 z 5

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Docela silné téma na zamyšlení. Svoboda myšlení a samotného bytí. Lidské právo proti striktní víře v Boha. Naivnost Carmen, když byla vychovaná v západním světě, ale napůl muslimka a dostala se do země, která je kolébkou víry. Zároveň zajímavé postřehy o vazbách celého klanu Bin Ládin s královskou rodinou. Doporučuji přečíst hlavně ženám. Je to hodně poučné.

29.10.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak tohle byla KNIHA. Moc se mi do ní nechtělo už z podstaty depresivní anotace, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Ano je depresivní, a hlavně ze začátku, a ukápla i slza. Nakonec jsem knihu doslova zhltla. Ta naděje a prozření mysli bylo nádherně popsané. Navíc je tam napsáno hodně životních mouder, na která často zapomínáme v této uspěchané době.

26.10.2022 5 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

S přibývajícími díly trilogie to šlo celkově nějak ke dnu. Některé postavy najednou zmizely a jiné se objevily, ale už to nemělo tu šťávu co první tři díly.

22.10.2022 3 z 5